|
Our Media/Results from Baldwinsville Cross Country Invitational
Our ResultsTeam Scores
2013 Results - Baldwinsville Cross Country InvitationalPublished by RunnerSpace.com/HighSchool on Sep 21st 2013, 7:43pm
Website:Click here Results by: Leone Timing THE 62nd ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
Results by Leone Timing & Results Services
www.leonetiming.com
GIRLS MODIFIED SMALL SCHOOL RACE - 1.5 MILES
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Clara Rowles 7 1 Cazenovia 9:40.7 6:28 C 1
2 2 Madison Nowlan 8 1 Thousand Islands (CAN 9:50.3 6:34 F 1
3 3 Meggie Hart 8 2 Cazenovia 10:00.6 6:41 C 2
4 4 Allison Congelli 8 3 Tully 10:08.8 6:46 D 1
5 5 Meredith O'Connor 7 2 Thousand Islands (CAN 10:10.5 6:47 F 2
6 6 Joan Crowley 8 4 Siena Catholic Academ 10:11.2 6:48 C 3
7 7 Katie Flynn 8 5 Chenango Forks 10:13.4 6:49 C 4
8 Abigail Wilkinson 7 3 Cato-Meridian 10:16.7 6:52 D 2
9 8 Theresa Dristle 8 6 Jordan-Elbridge 10:22.9 6:56 C 5
10 9 Alison Carr 7 4 Tully 10:25.6 6:58 D 3
11 10 Grace Fjermedal 8 7 Siena Catholic Academ 10:26.6 6:58 C 6
12 11 Maddie Dovi 8 8 Siena Catholic Academ 10:28.0 6:59 C 7
13 12 Kathryn Robbins 8 9 Cazenovia 10:36.7 7:05 C 8
14 13 Katie Taugher 7 5 Thousand Islands (CAN 10:38.7 7:06 F 3
15 14 Katie Healey 7 6 Thousand Islands (CAN 10:39.6 7:07 F 4
16 Emily Weaver 8 10 Hannibal 10:41.8 7:08 C 9
17 15 Lindsey Coumou 8 11 Siena Catholic Academ 10:47.8 7:12 C 10
18 Caitlyn Polacelli 8 12 Remsen 10:48.3 7:13 D 4
19 16 Michele Teich 8 13 Siena Catholic Academ 10:48.8 7:13 C 11
20 17 Taylor Gamble 8 14 Thousand Islands (CAN 10:53.3 7:16 F 5
21 Matilda Knapp 8 15 Afton 10:54.7 7:17 D 5
22 18 Natalie Condon 8 16 Skaneateles 10:55.0 7:17 C 12
23 Jordan Cole 8 17 Phoenix 10:55.9 7:18 C 13
24 19 Hope Boyle 8 18 Thousand Islands (CAN 10:57.8 7:19 F 6
25 20 Melissa Dinovo 8 19 Siena Catholic Academ 10:58.3 7:19 C 14
26 21 Caitlin Chopan 7 7 Newark 11:01.3 7:21 B 1
27 22 Janey Creson 8 20 Chenango Forks 11:01.8 7:22 C 15
28 Carli Arbon 8 21 Manlius Pebble Hill 11:04.1 7:23 D 6
29 23 Tori Blair 7 8 Thousand Islands (CAN 11:04.5 7:23 F 7
30 Cheyenne Shoemaker 8 22 Holland Patent 11:04.8 7:24 C 16
31 24 Emma Wardel 7 9 Cazenovia 11:05.4 7:24 C 17
32 Rachel Brayton 7 10 Thousand Islands (CAN 11:06.4 7:25 F 8
33 25 Hanna Weslowski 7 11 Fabius-Pompey 11:07.0 7:25 D 7
34 Jenna Roberts 7 12 Remsen 11:09.4 7:27 D 8
35 26 Shaunte Gregoire 7 13 South Jefferson 11:10.7 7:28 B 2
36 27 Rachel Fair FR 1 South Jefferson 11:13.0 7:29 B 3
37 28 MacKenzie Conklin 8 23 Jordan-Elbridge 11:14.3 7:30 C 18
38 29 Samantha Whalen 8 24 Jordan-Elbridge 11:14.7 7:30 C 19
39 Erynn Harris 7 14 Hannibal 11:15.5 7:31 C 20
40 30 Alexa Tillman 8 25 Cazenovia 11:16.2 7:31 C 21
41 31 Julia Card 7 15 Fabius-Pompey 11:17.8 7:32 D 9
42 Sydney Hall 8 26 Thousand Islands (CAN 11:21.0 7:34 F 9
43 32 Christina Walker 8 27 Chittenango 11:21.7 7:35 B 4
44 33 Sarah Knox 8 28 Chenango Forks 11:22.5 7:35 C 22
45 34 Ella Bard 7 16 Jordan-Elbridge 11:24.8 7:37 C 23
46 35 Jenna Seafuse 7 17 Trumansburg 11:26.2 7:38 C 24
47 Amanda Chuttey 8 29 Port Byron 11:27.1 7:39 D 10
48 36 Nicole Derosa 7 18 Skaneateles 11:27.4 7:39 C 25
49 Hannah Lacroix 7 19 Thousand Islands (CAN 11:27.6 7:39 F 10
50 37 Olivia Minikhiem 7 20 Jordan-Elbridge 11:27.9 7:39 C 26
51 Lochlyn Brown 8 30 Weedsport 11:28.3 7:39 D 11
52 Anna Wojcik 8 31 Bishop Grimes 11:29.4 7:40 D 12
53 38 Madison Heller 8 32 Chittenango 11:29.8 7:40 B 5
54 39 Olivia Tette 8 33 Siena Catholic Academ 11:30.8 7:41 C 27
55 40 Donelle Falco FR 2 South Jefferson 11:42.2 7:49 B 6
56 41 Zora Willett 8 34 Fabius-Pompey 11:43.9 7:50 D 13
57 42 Anna Simpson 7 21 Jordan-Elbridge 11:44.7 7:50 C 28
58 Megan Cady 7 22 Cato-Meridian 11:45.9 7:51 D 14
59 43 Devin Gordon 8 35 Chittenango 11:46.3 7:51 B 7
60 McKenna Moonan 8 36 Pulaski 11:46.5 7:51 D 15
61 44 Emilia Abar 8 37 Jordan-Elbridge 11:46.7 7:52 C 29
62 45 Melaina Bell 7 23 Trumansburg 11:47.5 7:52 C 30
63 46 Tessa Fritzen 8 38 Solvay 11:48.0 7:52 C 31
64 47 Kayla Carnes 7 24 Sandy Creek 11:48.6 7:53 D 16
65 48 Jensen O'Hern 8 39 Chenango Forks 11:51.1 7:55 C 32
66 49 Elizabeth Dawson 7 25 Trumansburg 11:52.7 7:56 C 33
67 50 Sarah Delasin 8 40 Skaneateles 11:54.9 7:57 C 34
68 51 Sarah Juran 8 41 Chenango Forks 11:55.2 7:57 C 35
69 52 Jordyn Willsey 8 42 Solvay 11:56.6 7:58 C 36
70 53 Paige Haney 7 26 Tully 11:59.5 8:00 D 17
71 54 Rachel Brooks 7 27 South Jefferson 12:00.2 8:01 B 8
72 Hannah Tette 7 28 Siena Catholic Academ 12:02.0 8:02 C 37
73 55 Erin Hutton 7 29 Tully 12:03.9 8:03 D 18
74 Piper Hakes 8 43 DeRuyter 12:04.5 8:03 D 19
75 Kristin McNitt 7 30 Pulaski 12:06.4 8:05 D 20
76 Marissa Zajia 7 31 Siena Catholic Academ 12:08.9 8:06 C 38
77 Emma Bartholomay 7 32 Siena Catholic Academ 12:09.1 8:07 C 39
78 56 Mackenzie Delles 7 33 Tully 12:15.9 8:11 D 21
79 Lauren Bianchi 7 34 Faith Heritage 12:19.8 8:14 D 22
80 57 Cassidy Pitman 8 44 Skaneateles 12:20.4 8:14 C 40
81 58 Morgan Dodds 7 35 Skaneateles 12:23.0 8:16 C 41
82 59 Cassondra Hayes 7 36 Sandy Creek 12:23.6 8:16 D 23
83 60 Alexis McDermid FR 3 South Jefferson 12:24.0 8:16 B 9
84 61 Lauren Smith 7 37 Newark 12:26.9 8:18 B 10
85 Molly Derby 8 45 Jordan-Elbridge 12:30.0 8:20 C 42
86 62 Kyra Crossett 7 38 Solvay 12:31.1 8:21 C 43
87 Madelyn Sheehan 8 46 Weedsport 12:31.4 8:21 D 24
88 63 Gianna Eidel 8 47 Skaneateles 12:31.7 8:22 C 44
89 Megan Blanchard 7 39 Thousand Islands (CAN 12:31.9 8:22 F 11
90 64 Taylor Tummino 8 48 LaFayette 12:32.1 8:22 D 25
91 Catrina Soutar 8 49 Cato-Meridian 12:38.9 8:26 D 26
92 65 Halle Burt 8 50 South Jefferson 12:39.7 8:27 B 11
93 66 Kayla Barry 7 40 Tully 12:41.6 8:28 D 27
94 67 Sarah Gratin 8 51 Chittenango 12:42.5 8:29 B 12
95 Cassondra Carroll 7 41 Weedsport 12:43.1 8:29 D 28
96 68 Lilly Oxley 7 42 Trumansburg 12:45.0 8:30 C 45
97 69 Hope Rivera 8 52 Solvay 12:47.5 8:32 C 46
98 70 Jackie Gamlem 7 43 Cazenovia 12:48.5 8:33 C 47
99 71 Paige Viscotha FR 4 South Jefferson 12:49.6 8:34 B 13
100 72 Lauren Hurd 8 53 Solvay 12:50.4 8:34 C 48
101 73 Mackenzie Sherman 7 44 Sandy Creek 12:51.2 8:35 D 29
102 74 Emilia Gasparini 8 54 Fabius-Pompey 12:53.8 8:36 D 30
103 Stephanie Salisbury 7 45 Jordan-Elbridge 12:54.6 8:37 C 49
104 75 Jessica McConnell 7 46 Fabius-Pompey 13:00.2 8:41 D 31
105 76 Alicia Woods 7 47 Tully 13:00.8 8:41 D 32
106 Danielle Tebo FR 5 DeRuyter 13:01.2 8:41 D 33
107 Racheal Hanson 7 48 Tully 13:01.9 8:42 D 34
108 77 Kailyn Crawford 7 49 Newark 13:04.1 8:43 B 14
109 78 Sam Beston 8 55 Chenango Forks 13:05.3 8:44 C 50
110 79 Haley Walters 8 56 Chittenango 13:06.0 8:44 B 15
111 80 Eryn Thompson 8 57 Chittenango 13:06.5 8:45 B 16
112 Hannah Grabowski 8 58 Phoenix 13:09.7 8:47 C 51
113 81 Alexis Cornell 7 50 Sandy Creek 13:10.9 8:48 D 35
114 82 Cyerra Nichols 7 51 Chenango Forks 13:13.2 8:49 C 52
115 Madison Daly 7 52 Jordan-Elbridge 13:18.0 8:52 C 53
116 83 Madison Coon 8 59 LaFayette 13:19.0 8:53 D 36
117 84 Pheobe Guadangnolo 8 60 Solvay 13:20.8 8:54 C 54
118 85 Cierra Stone 7 53 APW 13:21.2 8:55 C 55
119 86 Patrick Prince 7 54 LaFayette 13:24.9 8:57 D 37
120 87 Hailey Lugo 8 61 Newark 13:25.1 8:57 B 17
121 Ashley Quinn 8 62 Tully 13:27.0 8:58 D 38
122 Emily Bard 7 55 Jordan-Elbridge 13:29.5 9:00 C 56
123 Hannah Pellettiere 7 56 Tully 13:31.3 9:01 D 39
124 Krisanne Nabinger 8 63 Pulaski 13:34.2 9:03 D 40
125 88 Alexandra Campbell 7 57 LaFayette 13:38.4 9:06 D 41
126 89 Mackenzie Richards 8 64 APW 13:43.1 9:09 C 57
127 90 Courtney Burns 7 58 Sandy Creek 13:43.7 9:10 D 42
128 Meagan Jackson 7 59 Jordan-Elbridge 13:46.6 9:12 C 58
129 Tessa Green 8 65 Jordan-Elbridge 13:50.4 9:14 C 59
130 Evelyn Woodin 8 66 Jordan-Elbridge 13:50.9 9:14 C 60
131 Emily Jennings 8 67 Jordan-Elbridge 13:51.9 9:15 C 61
132 Skyler Smyth 8 68 Tully 13:56.1 9:18 D 43
133 Anastasia Earle 7 60 Mynderse Academy 13:56.6 9:18 C 62
134 91 Zoe Golden 7 61 Trumansburg 13:57.8 9:19 C 63
135 Cassandra Stanfield 7 62 Weedsport 13:58.1 9:19 D 44
136 92 Amanda Williams 8 69 Newark 13:59.1 9:20 B 18
137 93 Alyssa Emmi 7 63 Solvay 14:00.0 9:20 C 64
138 Gabby Rivera 8 70 Solvay 14:00.3 9:21 C 65
139 Sydney Wilson 7 64 Mexico 14:01.1 9:21 B 19
140 94 Katherine Hulle 7 65 Trumansburg 14:01.5 9:21 C 66
141 Zoe Curtis 8 71 DeRuyter 14:03.2 9:23 D 45
142 Meaghan Cooley 7 66 Remsen 14:05.0 9:24 D 46
143 95 Jordyn Poole 7 67 Newark 14:05.9 9:24 B 20
144 Kate Lewis 8 72 Pulaski 14:08.4 9:26 D 47
145 96 Molly Fitzpatrick 8 73 LaFayette 14:12.1 9:29 D 48
146 Catherine Garafalo FR 6 Mynderse Academy 14:16.1 9:31 C 67
147 Hailly Dixon 7 68 Solvay 14:17.6 9:32 C 68
148 Jessica Sievers FR 7 South Jefferson 14:20.0 9:34 B 21
149 97 Lauren Burton 8 74 Fabius-Pompey 14:22.0 9:35 D 49
150 Kayla Schieble 8 75 Holland Patent 14:26.6 9:38 C 69
151 Stephanie Broton 8 76 Solvay 14:33.4 9:43 C 70
152 Abby Clark 7 69 Phoenix 14:35.1 9:44 C 71
153 Hunterlynn Kelly 7 70 Solvay 14:36.6 9:45 C 72
154 98 Lara Kinney 7 71 APW 14:38.6 9:46 C 73
155 Megan Bard 7 72 Jordan-Elbridge 14:39.2 9:47 C 74
156 99 Christine Leeman 7 73 APW 14:43.2 9:49 C 75
157 100 Megan Feely 8 77 Trumansburg 14:44.2 9:50 C 76
158 101 Jillian Mueller 7 74 APW 14:53.8 9:56 C 77
159 Alana Young 7 75 Trumansburg 14:58.3 9:59 C 78
160 Abby Jones 7 76 Mynderse Academy 14:58.5 9:59 C 79
161 102 Brittany Czysz 8 78 APW 15:01.0 10:01 C 80
162 Nicole Siwarski 8 79 Mynderse Academy 15:01.4 10:01 C 81
163 103 Kassidy Spoon 8 80 APW 15:03.3 10:03 C 82
164 Taylor Felber 8 81 Solvay 15:07.7 10:06 C 83
165 104 Rielly Howard 7 77 Newark 15:13.7 10:10 B 22
166 Hannah Cormier 7 78 Siena Catholic Academ 15:18.9 10:13 C 84
167 105 Julia Taubmann 7 79 Fabius-Pompey 15:19.9 10:14 D 50
168 Calyssa Dennison 7 80 APW 15:20.4 10:14 C 85
169 106 Serena Harrington 8 82 LaFayette 15:23.1 10:16 D 51
170 Jaidin Degraw 8 83 APW 15:24.7 10:17 C 86
171 107 Abby Fitzpatrick 7 81 Sandy Creek 15:29.2 10:20 D 52
172 Sydney Hasenjager 7 82 Southern Cayuga 15:32.8 10:22 D 53
173 Alexandra Carkner 7 83 Thousand Islands (CAN 15:33.6 10:23 F 12
174 Kayla Bourque 8 84 Jordan-Elbridge 15:39.6 10:27 C 87
175 Jennifer O'Neil 7 84 Southern Cayuga 15:40.8 10:28 D 54
176 Jasmyn Trumble 7 85 APW 15:44.0 10:30 C 88
177 108 Autumn Paddock 7 86 Cazenovia 15:46.8 10:32 C 89
178 Stephanie Lewis 7 87 Siena Catholic Academ 15:51.6 10:35 C 90
179 Chelsea Rooker 7 88 Port Byron 15:58.4 10:39 D 55
180 Ashley Carbonaro 7 89 Phoenix 16:10.0 10:47 C 91
181 Peyton Nadeau 8 85 APW 16:17.4 10:52 C 92
182 Nicole Wild 8 86 APW 16:20.4 10:54 C 93
183 Sydney Mancusi 8 87 Mexico 16:27.7 10:59 B 23
184 Hannah Aldrich 8 88 Tully 16:38.9 11:06 D 56
185 Emma Williamson 7 90 Trumansburg 16:59.2 11:20 C 94
186 Victoria Britton 7 91 APW 17:06.8 11:25 C 95
187 Jocelyn Rice 7 92 Trumansburg 17:13.9 11:30 C 96
188 Caeilyn Dann 7 93 Hannibal 17:30.4 11:41 C 97
189 Emma Rogers FR 8 South Jefferson 17:31.0 11:41 B 24
190 Chloe Allen 7 94 Trumansburg 17:31.6 11:42 C 98
191 Ryleigh Larock 8 89 Hannibal 17:36.7 11:45 C 99
192 Kaleigh Chartrand 7 95 Fabius-Pompey 18:37.1 12:25 D 57
GIRLS MODIFIED SMALL SCHOOL RACE - 1.5 MILES
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 51 Thousand Islands (CAN) (10:26.5 52:12.4 1:03.0)
========================================
1 2 Madison Nowlan 9:50.3
2 5 Meredith O'Connor 10:10.5
3 13 Katie Taugher 10:38.7
4 14 Katie Healey 10:39.6
5 17 Taylor Gamble 10:53.3
6 ( 19) Hope Boyle 10:57.8
7 ( 23) Tori Blair 11:04.5
2. 58 Siena Catholic Academy (10:32.5 52:42.4 0:37.6)
========================================
1 6 Joan Crowley 10:11.2
2 10 Grace Fjermedal 10:26.6
3 11 Maddie Dovi 10:28.0
4 15 Lindsey Coumou 10:47.8
5 16 Michele Teich 10:48.8
6 ( 20) Melissa Dinovo 10:58.3
7 ( 39) Olivia Tette 11:30.8
3. 70 Cazenovia (10:32.0 52:39.6 1:35.5)
========================================
1 1 Clara Rowles 9:40.7
2 3 Meggie Hart 10:00.6
3 12 Kathryn Robbins 10:36.7
4 24 Emma Wardel 11:05.4
5 30 Alexa Tillman 11:16.2
6 ( 70) Jackie Gamlem 12:48.5
7 (108) Autumn Paddock 15:46.8
4. 136 Jordan-Elbridge (11:09.0 55:44.6 1:05.0)
========================================
1 8 Theresa Dristle 10:22.9
2 28 MacKenzie Conklin 11:14.3
3 29 Samantha Whalen 11:14.7
4 34 Ella Bard 11:24.8
5 37 Olivia Minikhiem 11:27.9
6 ( 42) Anna Simpson 11:44.7
7 ( 44) Emilia Abar 11:46.7
5. 161 Chenango Forks (11:16.8 56:24.0 1:41.8)
========================================
1 7 Katie Flynn 10:13.4
2 22 Janey Creson 11:01.8
3 33 Sarah Knox 11:22.5
4 48 Jensen O'Hern 11:51.1
5 51 Sarah Juran 11:55.2
6 ( 78) Sam Beston 13:05.3
7 ( 82) Cyerra Nichols 13:13.2
6. 177 Tully (11:22.8 56:53.7 2:07.1)
========================================
1 4 Allison Congelli 10:08.8
2 9 Alison Carr 10:25.6
3 53 Paige Haney 11:59.5
4 55 Erin Hutton 12:03.9
5 56 Mackenzie Delles 12:15.9
6 ( 66) Kayla Barry 12:41.6
7 ( 76) Alicia Woods 13:00.8
7. 207 South Jefferson (11:42.1 58:30.1 1:13.3)
========================================
1 26 Shaunte Gregoire 11:10.7
2 27 Rachel Fair 11:13.0
3 40 Donelle Falco 11:42.2
4 54 Rachel Brooks 12:00.2
5 60 Alexis McDermid 12:24.0
6 ( 65) Halle Burt 12:39.7
7 ( 71) Paige Viscotha 12:49.6
8. 219 Skaneateles (11:48.2 59:00.7 1:28.0)
========================================
1 18 Natalie Condon 10:55.0
2 36 Nicole Derosa 11:27.4
3 50 Sarah Delasin 11:54.9
4 57 Cassidy Pitman 12:20.4
5 58 Morgan Dodds 12:23.0
6 ( 63) Gianna Eidel 12:31.7
9. 246 Fabius-Pompey (12:00.6 60:02.7 1:53.2)
========================================
1 25 Hanna Weslowski 11:07.0
2 31 Julia Card 11:17.8
3 41 Zora Willett 11:43.9
4 74 Emilia Gasparini 12:53.8
5 75 Jessica McConnell 13:00.2
6 ( 97) Lauren Burton 14:22.0
7 (105) Julia Taubmann 15:19.9
10. 259 Chittenango (12:05.3 60:26.3 1:44.3)
========================================
1 32 Christina Walker 11:21.7
2 38 Madison Heller 11:29.8
3 43 Devin Gordon 11:46.3
4 67 Sarah Gratin 12:42.5
5 79 Haley Walters 13:06.0
6 ( 80) Eryn Thompson 13:06.5
11. 288 Trumansburg (12:21.9 61:49.2 2:31.6)
========================================
1 35 Jenna Seafuse 11:26.2
2 45 Melaina Bell 11:47.5
3 49 Elizabeth Dawson 11:52.7
4 68 Lilly Oxley 12:45.0
5 91 Zoe Golden 13:57.8
6 ( 94) Katherine Hulle 14:01.5
7 (100) Megan Feely 14:44.2
12. 301 Solvay (12:22.8 61:53.6 1:02.4)
========================================
1 46 Tessa Fritzen 11:48.0
2 52 Jordyn Willsey 11:56.6
3 62 Kyra Crossett 12:31.1
4 69 Hope Rivera 12:47.5
5 72 Lauren Hurd 12:50.4
6 ( 84) Pheobe Guadangnolo 13:20.8
7 ( 93) Alyssa Emmi 14:00.0
13. 338 Newark (12:47.3 63:56.5 2:57.8)
========================================
1 21 Caitlin Chopan 11:01.3
2 61 Lauren Smith 12:26.9
3 77 Kailyn Crawford 13:04.1
4 87 Hailey Lugo 13:25.1
5 92 Amanda Williams 13:59.1
6 ( 95) Jordyn Poole 14:05.9
7 (104) Rielly Howard 15:13.7
14. 350 Sandy Creek (12:47.6 63:58.0 1:55.1)
========================================
1 47 Kayla Carnes 11:48.6
2 59 Cassondra Hayes 12:23.6
3 73 Mackenzie Sherman 12:51.2
4 81 Alexis Cornell 13:10.9
5 90 Courtney Burns 13:43.7
6 (107) Abby Fitzpatrick 15:29.2
15. 417 LaFayette (13:25.3 67:06.5 1:40.0)
========================================
1 64 Taylor Tummino 12:32.1
2 83 Madison Coon 13:19.0
3 86 Patrick Prince 13:24.9
4 88 Alexandra Campbell 13:38.4
5 96 Molly Fitzpatrick 14:12.1
6 (106) Serena Harrington 15:23.1
16. 472 APW (14:16.0 71:19.9 1:32.6)
========================================
1 85 Cierra Stone 13:21.2
2 89 Mackenzie Richards 13:43.1
3 98 Lara Kinney 14:38.6
4 99 Christine Leeman 14:43.2
5 101 Jillian Mueller 14:53.8
6 (102) Brittany Czysz 15:01.0
7 (103) Kassidy Spoon 15:03.3
Incomplete Teams:
Cato-Meridian
Abigail Wilkinson , Megan Cady , Catrina Soutar
Hannibal
Emily Weaver , Erynn Harris , Caeilyn Dann , Ryleigh Larock
Remsen
Caitlyn Polacelli , Jenna Roberts , Meaghan Cooley
Afton
Matilda Knapp
Phoenix
Jordan Cole , Hannah Grabowski , Abby Clark , Ashley Carbonaro
Manlius Pebble Hill
Carli Arbon
Holland Patent
Cheyenne Shoemaker , Kayla Schieble
Port Byron
Amanda Chuttey , Chelsea Rooker
Weedsport
Lochlyn Brown , Madelyn Sheehan , Cassondra Carroll , Cassandra Stanfield
Bishop Grimes
Anna Wojcik
Pulaski
McKenna Moonan , Kristin McNitt , Krisanne Nabinger , Kate Lewis
DeRuyter
Piper Hakes , Danielle Tebo , Zoe Curtis
Faith Heritage
Lauren Bianchi
Mynderse Academy
Anastasia Earle , Catherine Garafalo , Abby Jones , Nicole Siwarski
Mexico
Sydney Wilson , Sydney Mancusi
Southern Cayuga
Sydney Hasenjager , Jennifer O'Neil
BOYS MODIFIED SMALL SCHOOL RACE - 1.5 MILES
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Hunter Brunelle 8 1 Jordan-Elbridge 8:13.5 5:29 C 1
2 2 Ben Cowles 8 2 Newark 8:29.4 5:40 B 1
3 3 Ryan Morrissette 8 3 Pulaski 8:29.6 5:40 D 1
4 4 Evan Whittaker 8 4 Trumansburg 8:39.7 5:47 C 2
5 5 Tucker Reiss 8 5 LaFayette 8:42.0 5:48 D 2
6 6 Dillon Vandemortel 8 6 Newark 8:42.3 5:49 B 2
7 7 Jared Alpha 8 7 Jordan-Elbridge 8:51.0 5:54 C 3
8 8 Matt Sullivan 8 8 South Jefferson 8:52.5 5:55 B 3
9 9 Mason Gavin 8 9 Thousand Islands (CAN 8:54.5 5:57 F 1
10 10 Austin Blanchard 8 10 Thousand Islands (CAN 8:56.4 5:58 F 2
11 11 Ethan Kinney 8 11 Jordan-Elbridge 8:58.7 6:00 C 4
12 12 Kai Soderberg 8 12 Skaneateles 9:09.6 6:07 C 5
13 Seth Lurcock 8 13 Sandy Creek 9:13.5 6:09 D 3
14 13 Macauley Kolonko 8 14 Weedsport 9:13.9 6:10 D 4
15 Michael Latour 8 15 Cato-Meridian 9:16.5 6:11 D 5
16 14 Karl Farber 8 16 Chittenango 9:17.6 6:12 B 4
17 15 Jon Marecek 8 17 Cazenovia 9:17.9 6:12 C 6
18 16 Alex Burke 8 18 Thousand Islands (CAN 9:22.9 6:16 F 3
19 Patrick Moade FR 1 DeRuyter 9:24.2 6:17 D 6
20 Alex Childres 8 19 Holland Patent 9:25.5 6:17 C 7
21 17 Jonah Temple 8 20 Siena Catholic Academ 9:29.1 6:20 C 8
22 18 Brennan Goetz 8 21 Chenango Forks 9:30.3 6:21 C 9
23 19 Jacob Verkey 8 22 Newark 9:30.9 6:21 B 5
24 Trevor Boss 8 23 Bath-Haverling 9:31.5 6:21 C 10
25 20 Hugh Schader 8 24 Jordan-Elbridge 9:32.0 6:22 C 11
26 21 Hunter Simmons 8 25 Jordan-Elbridge 9:34.2 6:23 C 12
27 22 Seth Foster FR 2 South Jefferson 9:35.4 6:24 B 6
28 23 Austin Cooper 8 26 Hannibal 9:36.8 6:25 C 13
29 Derek Kohl 8 27 Remsen 9:37.4 6:25 D 7
30 24 Danny Hefti 7 1 Pulaski 9:37.8 6:26 D 8
31 25 Jimi McPherson 8 28 Cazenovia 9:38.8 6:26 C 14
32 Ben York 8 29 Port Byron 9:39.0 6:26 D 9
33 Gavin Meyer 8 30 Manlius Pebble Hill 9:39.7 6:27 D 10
34 26 Cody Ellis 8 31 LaFayette 9:43.7 6:30 D 11
35 27 Riley Lake 7 2 Thousand Islands (CAN 9:45.8 6:31 F 4
36 28 Caleb Seale 8 32 Chittenango 9:46.6 6:32 B 7
37 Hans Matzal 7 3 Faith Heritage 9:50.5 6:34 D 12
38 29 Luke Spiridilozzi 8 33 Chittenango 9:51.2 6:35 B 8
39 30 David Gratien 7 4 Chittenango 9:51.6 6:35 B 9
40 Tanner Ludwin 8 34 Holland Patent 9:53.3 6:36 C 15
41 31 Ryan Chiaramonte 8 35 Jordan-Elbridge 9:54.0 6:36 C 16
42 32 Ethan Givogue 7 5 Thousand Islands (CAN 9:54.3 6:37 F 5
43 33 Alex Allen 7 6 Hannibal 9:54.7 6:37 C 17
44 34 Jonah Wheeler 8 36 Solvay 9:55.4 6:37 C 18
45 35 Joseph Lacroix 7 7 Thousand Islands (CAN 9:57.3 6:39 F 6
46 36 Ethan Fish FR 3 South Jefferson 9:59.5 6:40 B 10
47 37 Cole Lidlow 7 8 Thousand Islands (CAN 10:00.1 6:41 F 7
48 38 Nathan Stuart 7 9 Hannibal 10:06.1 6:45 C 19
49 39 Alex McRoberts 8 37 Chenango Forks 10:06.9 6:45 C 20
50 40 Josh Sicley FR 4 South Jefferson 10:07.6 6:46 B 11
51 Liam Narby 8 38 Bath-Haverling 10:08.6 6:46 C 21
52 41 Dominic Mikula 8 39 Trumansburg 10:08.8 6:46 C 22
53 42 Brady Preble 8 40 Solvay 10:09.0 6:46 C 23
54 Connor Durant 7 10 Thousand Islands (CAN 10:10.7 6:48 F 8
55 43 Stephen Shepard 7 11 Chenango Forks 10:11.4 6:48 C 24
56 44 Matt Conklin 7 12 Chenango Forks 10:11.8 6:48 C 25
57 45 Jordan Tryon 7 13 Solvay 10:12.4 6:49 C 26
58 46 Jacob Wells 8 41 Cazenovia 10:14.9 6:50 C 27
59 47 Brahm Malcolm 8 42 Skaneateles 10:16.2 6:51 C 28
60 48 Ian Marshall 8 43 Cazenovia 10:16.5 6:51 C 29
61 49 Nicholas Paciorek 7 14 Skaneateles 10:16.8 6:52 C 30
62 50 Andrew Ryan 7 15 Cazenovia 10:17.0 6:52 C 31
63 51 Bryan O'Mara 8 44 Solvay 10:19.0 6:53 C 32
64 Brandon Dejong 8 45 Thousand Islands (CAN 10:20.0 6:54 F 9
65 Ethan Marshall FR 5 DeRuyter 10:21.0 6:54 D 13
66 52 Stephan Ponzer 8 46 Cazenovia 10:21.5 6:55 C 33
67 53 Morgan Shute 8 47 LaFayette 10:22.3 6:55 D 14
68 Cale Schad 7 16 Fabius-Pompey 10:24.9 6:57 D 15
69 54 Kyle Tracy 7 17 LaFayette 10:25.4 6:57 D 16
70 55 Joe Ineich 8 48 Southern Cayuga 10:25.6 6:58 D 17
71 56 Daniel Jorolemon 8 49 Jordan-Elbridge 10:26.7 6:58 C 34
72 57 Derek Dietsche 8 50 Weedsport 10:27.1 6:59 D 18
73 58 Andrew White 8 51 Southern Cayuga 10:29.2 7:00 D 19
74 59 Cameron Vanbenschot 7 18 Weedsport 10:29.5 7:00 D 20
75 60 Andrew Peterson 7 19 Cazenovia 10:29.7 7:00 C 35
76 61 Christian Lasell 7 20 South Jefferson 10:30.1 7:01 B 12
77 62 Evan Mancini 8 52 Siena Catholic Academ 10:31.5 7:01 C 36
78 Dylan Richard 7 21 Holland Patent 10:32.0 7:02 C 37
79 63 Conner Bennett 7 22 Southern Cayuga 10:32.6 7:02 D 21
80 64 Elijah De Castro 7 23 Trumansburg 10:34.6 7:04 C 38
81 Tony Koppers 8 53 Cazenovia 10:35.8 7:04 C 39
82 65 Kyle Darrow 7 24 LaFayette 10:36.4 7:05 D 22
83 66 Gavin Van Horn 8 54 Southern Cayuga 10:36.7 7:05 D 23
84 Hunter Brignall 7 25 Mynderse Academy 10:38.4 7:06 C 40
85 67 Jon Debois 7 26 Southern Cayuga 10:39.6 7:07 D 24
86 68 Jonathan Westmiller 8 55 Weedsport 10:42.5 7:09 D 25
87 69 Eric Lally 8 56 Weedsport 10:42.7 7:09 D 26
88 William Robbins 8 57 Sandy Creek 10:43.9 7:10 D 27
89 Ethan Crawford 7 27 Thousand Islands (CAN 10:45.3 7:11 F 10
90 Jakob Dillon 8 58 Port Byron 10:45.8 7:11 D 28
91 70 Jordan Knapp 7 28 Weedsport 10:46.0 7:11 D 29
92 71 Daniel Novak 7 29 Pulaski 10:48.0 7:12 D 30
93 Mitchell Bard 7 30 Jordan-Elbridge 10:48.5 7:13 C 41
94 Jonathan Jackson 8 59 Port Byron 10:48.9 7:13 D 31
95 72 Zach Isgar 8 60 Skaneateles 10:51.0 7:14 C 42
96 Malakai Taylor 7 31 Mynderse Academy 10:52.5 7:15 C 43
97 Derek Pryer 7 32 Thousand Islands (CAN 10:54.2 7:17 F 11
98 73 Phil Mruzek 8 61 Siena Catholic Academ 10:54.5 7:17 C 44
99 Ben Longyear 7 33 Port Byron 10:54.9 7:17 D 32
100 74 Declan Houlihan 7 34 Chenango Forks 10:55.3 7:17 C 45
101 75 Matthew Powers 7 35 Weedsport 10:55.7 7:18 D 33
102 Karl Kazinski 8 62 Bishop Grimes 10:56.0 7:18 D 34
103 76 Aiden Begeal 7 36 Trumansburg 10:57.2 7:19 C 46
104 77 Eric Lyons 8 63 LaFayette 10:57.5 7:19 D 35
105 78 Larry Pilon 8 64 Phoenix 10:58.3 7:19 C 47
106 79 Dylan Ewers 8 65 Solvay 10:58.7 7:20 C 48
107 Aaron Spoor 8 66 Weedsport 10:59.0 7:20 D 36
108 80 Justin Larock FR 6 South Jefferson 10:59.7 7:20 B 13
109 81 Paul Zogg 8 67 Phoenix 11:00.8 7:21 C 49
110 Tyler Faulkner 8 68 Weedsport 11:01.9 7:22 D 37
111 82 Ian Schaefer 8 69 LaFayette 11:03.2 7:23 D 38
112 Cameron Locke 7 37 Thousand Islands (CAN 11:04.2 7:23 F 12
113 Jeremiah Reid 7 38 Faith Heritage 11:04.8 7:24 D 39
114 83 Hunter Laclair 8 70 South Jefferson 11:05.5 7:24 B 14
115 84 Matt Morak 8 71 Chittenango 11:05.8 7:24 B 15
116 85 Sean Austin 8 72 Chittenango 11:06.0 7:24 B 16
117 Owen Roth 8 73 APW 11:09.5 7:27 C 50
118 86 Cade Reed 8 74 Phoenix 11:09.9 7:27 C 51
119 David Sterling 7 39 Weedsport 11:10.3 7:27 D 40
120 Dominic Perrone 7 40 Fabius-Pompey 11:11.0 7:28 D 41
121 Jeffrey Dargiewicz 7 41 Bishop Grimes 11:12.4 7:29 D 42
122 87 Justin Fukes 7 42 Chittenango 11:13.8 7:30 B 17
123 Brett Siddle 8 75 Jordan-Elbridge 11:17.7 7:32 C 52
124 Nathan Jennings 8 76 Jordan-Elbridge 11:18.0 7:32 C 53
125 Damian West 8 77 Sandy Creek 11:18.3 7:33 D 43
126 88 Kevin Lampman 7 43 Trumansburg 11:24.0 7:36 C 54
127 89 Keegan Moore 8 78 Trumansburg 11:25.3 7:37 C 55
128 Steven Travis FR 7 Mynderse Academy 11:26.1 7:38 C 56
129 90 Matt Schiffhauer 8 79 Siena Catholic Academ 11:26.7 7:38 C 57
130 Gavin Prevatt 7 44 South Jefferson 11:29.3 7:40 B 18
131 91 Cole Mathews 7 45 Solvay 11:32.5 7:42 C 58
132 Damion Relyea 8 80 Afton 11:34.2 7:43 D 44
133 92 Zach Gombas 7 46 Hannibal 11:34.5 7:43 C 59
134 Jaycee Reff 7 47 South Jefferson 11:38.9 7:46 B 19
135 Haenhyanonhna' Powl 7 48 LaFayette 11:40.3 7:47 D 45
136 Andy Clemons 8 81 LaFayette 11:41.6 7:48 D 46
137 Tim Crouse 7 49 LaFayette 11:43.0 7:49 D 47
138 93 Dixon Ameele 8 82 Phoenix 11:43.9 7:50 C 60
139 Gabriel Casato 7 50 APW 11:44.2 7:50 C 61
140 94 Gary Haff 8 83 Southern Cayuga 11:44.5 7:50 D 48
141 95 Ben Haefner 7 51 Trumansburg 11:47.8 7:52 C 62
142 Eli Krupka 7 52 Faith Heritage 11:49.4 7:53 D 49
143 Devlin Cameron 7 53 Chittenango 11:53.3 7:56 B 20
144 John Kane 7 54 Bishop Grimes 11:56.4 7:58 D 50
145 Nathan Healey 7 55 Holland Patent 11:57.0 7:58 C 63
146 Spencer Carmicheal 7 56 Thousand Islands (CAN 11:57.7 7:59 F 13
147 96 Shayne Van Deusen 8 84 Southern Cayuga 11:59.4 8:00 D 51
148 Griffin Scarlata 7 57 Groton 11:59.7 8:00 D 52
149 97 Michael Pellizzari 7 58 Solvay 11:59.9 8:00 C 64
150 98 Andrew Vest 8 85 Chenango Forks 12:00.5 8:01 C 65
151 Chase Gordon 8 86 Chittenango 12:01.7 8:02 B 21
152 99 Riley Hathaway 7 59 Pulaski 12:02.0 8:02 D 53
153 Jacob Olkowski 7 60 Cazenovia 12:06.9 8:05 C 66
154 Caleb Lidlow 7 61 Thousand Islands (CAN 12:12.3 8:09 F 14
155 Alex Jones 8 87 South Jefferson 12:12.9 8:09 B 22
156 Jacob Aller FR 8 DeRuyter 12:15.7 8:11 D 54
157 Michael Blake 7 62 Solvay 12:16.4 8:11 C 67
158 100 Ian Dickerson 8 88 Skaneateles 12:16.8 8:12 C 68
159 101 Josh Edwards 7 63 Chenango Forks 12:19.9 8:14 C 69
160 Atta Yilmaz 7 64 Thousand Islands (CAN 12:23.6 8:16 F 15
161 Garrett Lyons 7 65 LaFayette 12:23.9 8:16 D 55
162 Jared Coleman 8 89 Solvay 12:25.3 8:17 C 70
163 Eric Collopy 7 66 Solvay 12:25.7 8:18 C 71
164 102 Ben Carguello 7 67 Pulaski 12:26.4 8:18 D 56
165 Parker Jackson 8 90 Fabius-Pompey 12:29.5 8:20 D 57
166 Alexander Everett 8 91 Jordan-Elbridge 12:32.7 8:22 C 72
167 Abram Czarnecki 8 92 Chittenango 12:33.5 8:23 B 23
168 Hunter Heitman 7 68 LaFayette 12:34.0 8:23 D 58
169 Matt Radcliff 8 93 Southern Cayuga 12:41.4 8:28 D 59
170 Justin Rutkowski 7 69 Solvay 12:47.6 8:32 C 73
171 Mike Williams 8 94 South Jefferson 12:48.6 8:33 B 24
172 Ian Murray 8 95 Southern Cayuga 12:55.6 8:38 D 60
173 Riley Houde 8 96 APW 12:57.0 8:38 C 74
174 Emerson Cook 7 70 Trumansburg 12:58.2 8:39 C 75
175 Derrick Mosher 8 97 Mexico 13:00.3 8:41 B 25
176 Luke Hudson 7 71 Cazenovia 13:02.2 8:42 C 76
177 Hunter Marshall 7 72 Cazenovia 13:12.3 8:49 C 77
178 Aidan Race 7 73 South Jefferson 13:18.6 8:53 B 26
179 103 Mark Zogg 7 74 Phoenix 13:18.9 8:53 C 78
180 104 Harry Barclay 8 98 Pulaski 13:20.7 8:54 D 61
181 Michael Cantrell 8 99 Solvay 13:23.3 8:56 C 79
182 John Kellogg 7 75 South Jefferson 13:24.8 8:57 B 27
183 Ben Hare 8100 South Jefferson 13:25.9 8:58 B 28
184 Shawn Fletcher 7 76 Solvay 13:30.6 9:01 C 80
185 Trevor Crystal 8101 Chittenango 13:31.6 9:02 B 29
186 105 Bryon Halstead 7 77 Phoenix 13:44.5 9:10 C 81
187 John Cramer 7 78 South Jefferson 13:48.0 9:12 B 30
188 Tyler Reeves 8102 Southern Cayuga 13:55.2 9:17 D 62
189 106 Ryan Archer 7 79 Pulaski 13:58.0 9:19 D 63
190 Kevin Kinsella 7 80 Solvay 13:58.3 9:19 C 82
191 107 Jon Dwyer 8103 Newark 14:11.0 9:28 B 31
192 108 Dylan Sulkowski 7 81 Newark 14:12.8 9:29 B 32
193 Josh Jewett 7 82 LaFayette 14:13.6 9:30 D 64
194 Martin Welych-Flana 8104 Bishop Grimes 14:23.2 9:36 D 65
195 Ben Paroubek 7 83 South Jefferson 14:23.5 9:36 B 33
196 109 Brandon Graham 7 84 Hannibal 14:28.2 9:39 C 83
197 Alex Farley 7 85 Faith Heritage 14:46.2 9:51 D 66
198 110 Jack Steger 8105 Siena Catholic Academ 14:54.1 9:57 C 84
199 Zach Corbett 7 86 South Jefferson 15:28.8 10:20 B 34
200 Alexander Decker 8106 Remsen 15:29.8 10:20 D 67
201 Wilson Boyce 7 87 Groton 15:53.5 10:36 D 68
202 Lucas Wilkes 8107 Mynderse Academy 16:05.4 10:44 C 85
203 111 Sean Mason 7 88 Hannibal 17:05.7 11:24 C 86
204 112 Colin Steiner 7 89 Newark 17:39.4 11:47 B 35
205 Joe Eframson 8108 Southern Cayuga 17:53.4 11:56 D 69
206 Ryan Vanacore 8109 Southern Cayuga 17:54.5 11:57 D 70
BOYS MODIFIED SMALL SCHOOL RACE - 1.5 MILES
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 60 Jordan-Elbridge ( 9:01.9 45:09.4 1:20.7)
========================================
1 1 Hunter Brunelle 8:13.5
2 7 Jared Alpha 8:51.0
3 11 Ethan Kinney 8:58.7
4 20 Hugh Schader 9:32.0
5 21 Hunter Simmons 9:34.2
6 ( 31) Ryan Chiaramonte 9:54.0
7 ( 56) Daniel Jorolemon 10:26.7
2. 94 Thousand Islands (CAN) ( 9:22.8 46:53.9 0:59.8)
========================================
1 9 Mason Gavin 8:54.5
2 10 Austin Blanchard 8:56.4
3 16 Alex Burke 9:22.9
4 27 Riley Lake 9:45.8
5 32 Ethan Givogue 9:54.3
6 ( 35) Joseph Lacroix 9:57.3
7 ( 37) Cole Lidlow 10:00.1
3. 167 South Jefferson ( 9:49.1 49:05.1 1:37.6)
========================================
1 8 Matt Sullivan 8:52.5
2 22 Seth Foster 9:35.4
3 36 Ethan Fish 9:59.5
4 40 Josh Sicley 10:07.6
5 61 Christian Lasell 10:30.1
6 ( 80) Justin Larock 10:59.7
7 ( 83) Hunter Laclair 11:05.5
4. 184 Cazenovia ( 9:57.1 49:45.1 0:59.1)
========================================
1 15 Jon Marecek 9:17.9
2 25 Jimi McPherson 9:38.8
3 46 Jacob Wells 10:14.9
4 48 Ian Marshall 10:16.5
5 50 Andrew Ryan 10:17.0
6 ( 52) Stephan Ponzer 10:21.5
7 ( 60) Andrew Peterson 10:29.7
5. 185 Chittenango ( 9:58.6 49:52.8 1:48.2)
========================================
1 14 Karl Farber 9:17.6
2 28 Caleb Seale 9:46.6
3 29 Luke Spiridilozzi 9:51.2
4 30 David Gratien 9:51.6
5 84 Matt Morak 11:05.8
6 ( 85) Sean Austin 11:06.0
7 ( 87) Justin Fukes 11:13.8
6. 203 LaFayette ( 9:58.0 49:49.8 1:54.4)
========================================
1 5 Tucker Reiss 8:42.0
2 26 Cody Ellis 9:43.7
3 53 Morgan Shute 10:22.3
4 54 Kyle Tracy 10:25.4
5 65 Kyle Darrow 10:36.4
6 ( 77) Eric Lyons 10:57.5
7 ( 82) Ian Schaefer 11:03.2
7. 218 Chenango Forks (10:11.2 50:55.7 1:25.0)
========================================
1 18 Brennan Goetz 9:30.3
2 39 Alex McRoberts 10:06.9
3 43 Stephen Shepard 10:11.4
4 44 Matt Conklin 10:11.8
5 74 Declan Houlihan 10:55.3
6 ( 98) Andrew Vest 12:00.5
7 (101) Josh Edwards 12:19.9
8. 242 Newark (11:01.3 55:06.4 5:43.4)
========================================
1 2 Ben Cowles 8:29.4
2 6 Dillon Vandemortel 8:42.3
3 19 Jacob Verkey 9:30.9
4 107 Jon Dwyer 14:11.0
5 108 Dylan Sulkowski 14:12.8
6 (112) Colin Steiner 17:39.4
9. 251 Solvay (10:18.9 51:34.5 1:03.3)
========================================
1 34 Jonah Wheeler 9:55.4
2 42 Brady Preble 10:09.0
3 45 Jordan Tryon 10:12.4
4 51 Bryan O'Mara 10:19.0
5 79 Dylan Ewers 10:58.7
6 ( 91) Cole Mathews 11:32.5
7 ( 97) Michael Pellizzari 11:59.9
10. 266 Weedsport (10:19.2 51:35.7 1:28.8)
========================================
1 13 Macauley Kolonko 9:13.9
2 57 Derek Dietsche 10:27.1
3 59 Cameron Vanbenschoten 10:29.5
4 68 Jonathan Westmiller 10:42.5
5 69 Eric Lally 10:42.7
6 ( 70) Jordan Knapp 10:46.0
7 ( 75) Matthew Powers 10:55.7
11. 273 Trumansburg (10:20.9 51:44.3 2:44.3)
========================================
1 4 Evan Whittaker 8:39.7
2 41 Dominic Mikula 10:08.8
3 64 Elijah De Castro 10:34.6
4 76 Aiden Begeal 10:57.2
5 88 Kevin Lampman 11:24.0
6 ( 89) Keegan Moore 11:25.3
7 ( 95) Ben Haefner 11:47.8
12. 280 Skaneateles (10:34.1 52:50.4 3:07.2)
========================================
1 12 Kai Soderberg 9:09.6
2 47 Brahm Malcolm 10:16.2
3 49 Nicholas Paciorek 10:16.8
4 72 Zach Isgar 10:51.0
5 100 Ian Dickerson 12:16.8
13. 295 Hannibal (11:08.1 55:40.3 4:51.4)
========================================
1 23 Austin Cooper 9:36.8
2 33 Alex Allen 9:54.7
3 38 Nathan Stuart 10:06.1
4 92 Zach Gombas 11:34.5
5 109 Brandon Graham 14:28.2
6 (111) Sean Mason 17:05.7
14. 299 Pulaski (10:40.8 53:23.8 3:56.8)
========================================
1 3 Ryan Morrissette 8:29.6
2 24 Danny Hefti 9:37.8
3 71 Daniel Novak 10:48.0
4 99 Riley Hathaway 12:02.0
5 102 Ben Carguello 12:26.4
6 (104) Harry Barclay 13:20.7
7 (106) Ryan Archer 13:58.0
15. 309 Southern Cayuga (10:32.8 52:43.7 0:14.0)
========================================
1 55 Joe Ineich 10:25.6
2 58 Andrew White 10:29.2
3 63 Conner Bennett 10:32.6
4 66 Gavin Van Horn 10:36.7
5 67 Jon Debois 10:39.6
6 ( 94) Gary Haff 11:44.5
7 ( 96) Shayne Van Deusen 11:59.4
16. 352 Siena Catholic Academy (11:27.2 57:15.9 5:25.0)
========================================
1 17 Jonah Temple 9:29.1
2 62 Evan Mancini 10:31.5
3 73 Phil Mruzek 10:54.5
4 90 Matt Schiffhauer 11:26.7
5 110 Jack Steger 14:54.1
17. 441 Phoenix (11:38.4 58:11.8 2:20.6)
========================================
1 78 Larry Pilon 10:58.3
2 81 Paul Zogg 11:00.8
3 86 Cade Reed 11:09.9
4 93 Dixon Ameele 11:43.9
5 103 Mark Zogg 13:18.9
6 (105) Bryon Halstead 13:44.5
Incomplete Teams:
Sandy Creek
Seth Lurcock, William Robbins, Damian West
Cato-Meridian
Michael Latour
DeRuyter
Patrick Moade, Ethan Marshall, Jacob Aller
Holland Patent
Alex Childres, Tanner Ludwin, Dylan Richard, Nathan Healey
Bath-Haverling
Trevor Boss, Liam Narby
Remsen
Derek Kohl, Alexander Decker
Port Byron
Ben York, Jakob Dillon, Jonathan Jackson, Ben Longyear
Manlius Pebble Hill
Gavin Meyer
Faith Heritage
Hans Matzal, Jeremiah Reid, Eli Krupka, Alex Farley
Fabius-Pompey
Cale Schad, Dominic Perrone, Parker Jackson
Mynderse Academy
Hunter Brignall, Malakai Taylor, Steven Travis, Lucas Wilkes
Bishop Grimes
Karl Kazinski, Jeffrey Dargiewicz, John Kane, Martin Welych-Flanaga
APW
Owen Roth, Gabriel Casato, Riley Houde
Afton
Damion Relyea
Groton
Griffin Scarlata, Wilson Boyce
Mexico
Derrick Mosher
GIRLS VARSITY SMALL SCHOOL RACE - 2.95 MILES
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Kaitlyn Neal SO 1 Skaneateles 18:02.4 6:07 C 1
2 2 Rachel Garn SR 1 Marcellus 18:24.8 6:15 C 2
3 3 Jade Auchmoody SR 2 Homer 18:31.0 6:17 B 1
4 Natalie Mogavero 8 1 Weedsport 18:35.4 6:19 D 1
5 4 Kaycie Saucier SO 2 Norwood-Norfolk 18:36.4 6:19 D 2
6 5 Haylie Virginia SR 3 Phoenix 19:01.6 6:27 C 3
7 6 McKenzie Mattison 8 2 Hannibal 19:04.2 6:28 C 4
8 7 Jeanette Cudney SR 4 Cazenovia 19:05.0 6:29 C 5
9 8 Anna Galbraith JR 1 Chittenango 19:05.6 6:29 B 2
10 9 McKayla Crawford SO 3 Homer 19:09.4 6:30 B 3
11 10 Liz Dwyer JR 2 Skaneateles 19:10.6 6:31 C 6
12 11 Skylar Pastor JR 3 South Jefferson 19:20.8 6:34 B 4
13 12 Hannah Gray FR 1 Norwood-Norfolk 19:22.8 6:35 D 3
14 13 Jackie Miller SR 5 South Jefferson 19:24.8 6:35 B 5
15 14 Megan Stanford SR 6 Cazenovia 19:38.6 6:40 C 7
16 Makenna Cooley SR 7 Remsen 19:47.9 6:43 D 4
17 15 Leah Livernois SO 4 Norwood-Norfolk 19:50.7 6:44 D 5
18 16 Julia Willcox FR 2 Skaneateles 19:51.3 6:44 C 8
19 17 Elsa Soderberg JR 4 Skaneateles 19:51.6 6:44 C 9
20 18 Hayley Frost SR 8 Cazenovia 19:57.9 6:47 C 10
21 19 Chelsea Cooper SR 9 APW 19:58.5 6:47 C 11
22 20 Elinore Loch SR 10 Faith Heritage 19:59.2 6:47 D 6
23 21 Elanor Brooks SR 11 South Jefferson 20:03.2 6:48 B 6
24 22 Madeline Adams SR 12 Skaneateles 20:04.1 6:49 C 12
25 23 Bethany Murphy JR 5 Southern Cayuga 20:05.2 6:49 D 7
26 24 Mary Page SO 5 Chenango Forks 20:09.4 6:50 C 13
27 25 Amanda Lloyd JR 6 South Jefferson 20:12.3 6:51 B 7
28 26 Meave Gurche FR 3 Trumansburg 20:13.3 6:52 C 14
29 27 Eliza Bell SR 13 Marcellus 20:14.8 6:52 C 15
30 28 Mya Walters SO 6 Cazenovia 20:16.0 6:53 C 16
31 29 Arielle Moheimani FR 4 Homer 20:18.6 6:54 B 8
32 30 Micheala Sheldon JR 7 Hannibal 20:22.0 6:55 C 17
33 31 Brianna Karboski FR 5 APW 20:35.0 6:59 C 18
34 32 Antonia Malvaso FR 6 Jordan-Elbridge 20:37.0 7:00 C 19
35 33 Kaitlin Rossiter SO 7 Cazenovia 20:37.5 7:00 C 20
36 34 Siara Clos SO 8 Onondaga 20:39.3 7:01 D 8
37 35 Dominique Weeks JR 8 Marcellus 20:40.6 7:01 C 21
38 36 Hanah Bridges FR 7 Pulaski 20:41.2 7:01 D 9
39 37 Reilly Harris 8 3 Hannibal 20:43.7 7:02 C 22
40 38 Addison Sgroi JR 9 Faith Heritage 20:44.3 7:02 D 10
41 39 Mimi Gabor SO 9 Cazenovia 20:44.6 7:02 C 23
42 40 Marina Giraud SR 14 Fabius-Pompey 20:44.8 7:02 D 11
43 41 Erica Barbay SO 10 Mynderse Academy 20:53.4 7:05 C 24
44 42 Jane Schaeffer SO 11 LaFayette 20:54.4 7:06 D 12
45 43 Freya Sergis SR 15 Sandy Creek 20:55.6 7:06 D 13
46 44 Emily Niman SR 16 Chenango Forks 20:58.3 7:07 C 25
47 45 Miranda Malvaso FR 8 Jordan-Elbridge 21:01.7 7:08 C 26
48 Daphne Knapp SO 12 Afton 21:07.9 7:10 D 14
49 Maureen Murphy FR 9 Tully 21:10.3 7:11 D 15
50 46 Marissa Malvaso FR 10 Jordan-Elbridge 21:11.3 7:11 C 27
51 47 Sophie Melvin SR 17 Trumansburg 21:13.9 7:12 C 28
52 48 Abby Vansoest SR 18 Trumansburg 21:15.0 7:13 C 29
53 49 Delaney Ward SO 13 South Jefferson 21:19.5 7:14 B 9
54 50 Mary Elizabeth Dris FR 11 Jordan-Elbridge 21:24.6 7:16 C 30
55 Emily Devenezia SR 19 Remsen 21:25.7 7:16 D 16
56 51 Rachel Yerden JR 10 Sandy Creek 21:29.1 7:17 D 17
57 52 Adrien Owens SO 14 Cazenovia 21:31.3 7:18 C 31
58 53 Meghan Lentz SR 20 Phoenix 21:32.5 7:19 C 32
59 54 Aubrey Harrington SO 15 South Jefferson 21:33.9 7:19 B 10
60 55 Morel Malcolm SR 21 Skaneateles 21:36.1 7:20 C 33
61 56 Emily Townsend JR 11 Marcellus 21:38.7 7:21 C 34
62 57 Olivia Baxter SO 16 Mynderse Academy 21:40.9 7:21 C 35
63 58 Erin Gantley JR 12 Onondaga 21:45.3 7:23 D 18
64 59 Emily Kuehnle SO 17 Jordan-Elbridge 21:49.1 7:24 C 36
65 60 Erica Stevens JR 13 Homer 21:51.5 7:25 B 11
66 61 Finan Malcolm SO 18 Skaneateles 21:55.8 7:26 C 37
67 62 Megan Jennings JR 14 Pulaski 21:58.9 7:28 D 19
68 63 Brianna Szczech JR 15 Marcellus 22:01.0 7:28 C 38
69 64 Hannah Jungck SO 19 Pierson 22:04.7 7:30 D 20
70 65 Kailey Calverese SR 22 Chittenango 22:06.0 7:30 B 12
71 Ashlee Riggins SR 23 Solvay 22:06.6 7:30 C 39
72 Lauren Cook SO 20 Bath-Haverling 22:08.1 7:31 C 40
73 66 Grace Gugerty JR 16 Homer 22:09.9 7:31 B 13
74 67 Kristen D'Angelo JR 17 Hannibal 22:10.2 7:31 C 41
75 68 Nicole Hetko FR 12 Phoenix 22:10.9 7:32 C 42
76 Sara Hopkins FR 13 Bishop Grimes 22:11.1 7:32 D 21
77 69 Megan McIntyre SO 21 Trumansburg 22:11.4 7:32 C 43
78 70 Brooke Busa JR 18 Chittenango 22:11.6 7:32 B 14
79 71 Madisyn Bell SO 22 Trumansburg 22:14.7 7:33 C 44
80 72 Courtney Gavurnik SR 24 Port Byron 22:18.1 7:34 D 22
81 73 Skylar Fetter FR 14 Norwood-Norfolk 22:27.2 7:37 D 23
82 74 Leah Forehand SO 23 Groton 22:27.5 7:37 D 24
83 75 Jessica Shields SR 25 Newark 22:27.8 7:37 B 15
84 76 Amanda Fagner SR 26 Newark 22:28.3 7:38 B 16
85 77 Cassie Horridge SR 27 Pulaski 22:28.9 7:38 D 25
86 78 Vanessa Waldron FR 15 Hannibal 22:29.3 7:38 C 45
87 79 Kristen Whittaker SO 24 Trumansburg 22:29.5 7:38 C 46
88 80 Elly Moore SR 28 Trumansburg 22:29.8 7:38 C 47
89 81 Hanna Greulich SO 25 Pulaski 22:32.1 7:39 D 26
90 82 Brandi Gates SO 26 Phoenix 22:33.6 7:39 C 48
91 83 Alexa Peebles SR 29 LaFayette 22:36.3 7:40 D 27
92 84 Emily Bachman SR 30 Port Byron 22:37.9 7:41 D 28
93 85 Rachel Fish SO 27 South Jefferson 22:38.1 7:41 B 17
94 86 Tori Stopen JR 19 Marcellus 22:40.4 7:42 C 49
95 Maureen Whitney SO 28 Tully 22:41.2 7:42 D 29
96 87 Kelly Saroka SO 29 Chenango Forks 22:43.8 7:43 C 50
97 88 Catherine Jenks FR 16 Groton 22:44.0 7:43 D 30
98 89 Kennedy George SO 30 Homer 22:44.2 7:43 B 18
99 90 Kate Wellings SO 31 Norwood-Norfolk 22:50.0 7:45 D 31
100 91 Elena Skerys SR 31 Pierson 22:54.9 7:47 D 32
101 92 Jordon Rector SO 32 Mynderse Academy 22:55.3 7:47 C 51
102 93 Gabby Capone SR 32 Faith Heritage 22:58.9 7:48 D 33
103 94 Kaitlyn Swain SO 33 Chittenango 23:02.9 7:49 B 19
104 Brandi Jezerski SO 34 Cato-Meridian 23:04.5 7:50 D 34
105 95 Julia Magalhaes FR 17 Onondaga 23:15.0 7:53 D 35
106 96 Maggie King JR 20 Sandy Creek 23:17.0 7:54 D 36
107 97 Amanda Barry SR 33 APW 23:17.9 7:54 C 52
108 Brooke Rice FR 18 Cato-Meridian 23:18.2 7:54 D 37
109 Abigail Cox FR 19 Cato-Meridian 23:19.9 7:55 D 38
110 98 Alexcis Coningsby SO 35 Southern Cayuga 23:20.7 7:55 D 39
111 99 Adaiah Bauer SO 36 Sandy Creek 23:24.1 7:56 D 40
112 100 Shelby Sheehan SR 34 Pulaski 23:25.4 7:57 D 41
113 101 Olivia Leonti FR 20 Port Byron 23:26.5 7:57 D 42
114 102 Maddie Stewart FR 21 Norwood-Norfolk 23:28.4 7:58 D 43
115 103 Jessica Pastuf SR 35 Pulaski 23:28.8 7:58 D 44
116 104 Brianna Schmitt JR 21 Southern Cayuga 23:29.5 7:58 D 45
117 105 Meredith Kellogg JR 22 Newark 23:30.0 7:58 B 20
118 106 Hannah Peake 8 4 Mynderse Academy 23:34.5 8:00 C 53
119 107 Chloe Goodnow FR 22 Phoenix 23:40.2 8:02 C 54
120 108 Lauren Hubbs SR 36 Jordan-Elbridge 23:47.6 8:04 C 55
121 109 Vivian Mueller FR 23 LaFayette 23:51.1 8:06 D 46
122 110 Rosie Morgan SO 37 Sandy Creek 23:53.2 8:06 D 47
123 111 Kourtney Verdi JR 23 Port Byron 23:53.9 8:07 D 48
124 112 Natalie Emerick SR 37 Jordan-Elbridge 23:55.5 8:07 C 56
125 113 Hannah Burns JR 24 Marcellus 23:55.9 8:07 C 57
126 114 Liliana Santana JR 25 Newark 23:58.1 8:08 B 21
127 115 Samantha Guth SR 38 Chenango Forks 24:02.9 8:10 C 58
128 116 Ruth Clark SR 39 Pulaski 24:03.2 8:10 D 49
129 117 Alexis Ladd FR 24 Sandy Creek 24:17.8 8:15 D 50
130 118 Vanessa Mirch JR 26 Chenango Forks 24:20.9 8:16 C 59
131 119 Kaitlin Rurka FR 25 LaFayette 24:23.3 8:17 D 51
132 120 Megan Cash JR 27 Fabius-Pompey 24:23.7 8:17 D 52
133 121 Arlena Burns SO 38 Pierson 24:24.3 8:17 D 53
134 122 Paola Zeas SO 39 Pierson 24:25.5 8:17 D 54
135 123 Gg Giarrusso SO 40 Fabius-Pompey 24:27.1 8:18 D 55
136 124 Deshar Jones SO 41 APW 24:31.0 8:19 C 60
137 Shania Purchas FR 26 Mexico 24:33.6 8:20 B 22
138 Morgan Fellows SR 40 DeRuyter 24:35.0 8:20 D 56
139 125 Michaela Dunham SR 41 Groton 24:36.9 8:21 D 57
140 126 Michelle Harris JR 28 Norwood-Norfolk 24:41.2 8:23 D 58
141 127 Alanna Greco SR 42 Newark 24:42.4 8:23 B 23
142 Paige Polizzi FR 27 Afton 24:43.9 8:23 D 59
143 128 Bailey Price SO 42 Chittenango 24:47.1 8:25 B 24
144 129 Maya Buckner JR 29 Pierson 24:49.3 8:25 D 60
145 130 Allison Gasparini SR 43 Fabius-Pompey 24:50.0 8:26 D 61
146 131 Alexis Bowering SO 43 Phoenix 24:54.0 8:27 C 61
147 132 Mattie Caughey FR 28 LaFayette 24:55.3 8:27 D 62
148 133 Kelly Parmeter SO 44 Chenango Forks 24:56.7 8:28 C 62
149 Dorothea Hamblin SO 45 Manlius Pebble Hill 24:59.3 8:29 D 63
150 134 Sam Spoor JR 30 Fabius-Pompey 25:04.5 8:30 D 64
151 135 Alyssa Crystal SO 46 Chittenango 25:14.9 8:34 B 25
152 Money Harris FR 29 Bath-Haverling 25:15.2 8:34 C 63
153 136 Trisha Whaley FR 30 Chittenango 25:15.9 8:34 B 26
154 137 Brenna Klawitter SO 47 Fabius-Pompey 25:16.5 8:35 D 65
155 138 Mary Keefe SO 48 Homer 25:18.5 8:35 B 27
156 Samantha Lewis FR 31 Bath-Haverling 25:24.9 8:37 C 64
157 139 Devon Jones SO 49 APW 25:47.5 8:45 C 65
158 Scoutt Cotto FR 32 Cato-Meridian 25:56.5 8:48 D 66
159 140 Alexis Scarlata JR 31 Groton 26:00.6 8:50 D 67
160 141 Grace Dittman FR 33 Groton 26:03.2 8:50 D 68
161 142 Jeri Barber JR 32 APW 26:04.5 8:51 C 66
162 143 Rebekah Boulos SR 44 Faith Heritage 26:04.7 8:51 D 69
163 144 Destiny Teel SR 45 Phoenix 26:17.2 8:55 C 67
164 145 Paige Lafurney FR 34 Hannibal 26:18.1 8:55 C 68
165 146 Audrey Mitchell SO 50 Faith Heritage 26:22.7 8:57 D 70
166 147 Soo Jung SR 46 Faith Heritage 26:24.2 8:57 D 71
167 148 Delaney Lukowski SO 51 Mynderse Academy 26:26.7 8:58 C 69
168 149 Malana Scott SR 47 Hannibal 26:27.4 8:59 C 70
169 150 Meaghan McDevitt SO 52 Fabius-Pompey 26:31.1 9:00 D 72
170 151 Rose O'Donoghue SO 53 Pierson 26:31.5 9:00 D 73
171 152 Katie Shumway SO 54 Mynderse Academy 26:32.2 9:00 C 71
172 153 Brook Wheeler FR 35 Mynderse Academy 26:35.2 9:01 C 72
173 154 Javonna Miller SR 48 Newark 26:58.8 9:09 B 28
174 155 Marissa Cronk SO 55 Groton 26:59.5 9:09 D 74
175 Maggie Diblasi FR 36 Bishop Grimes 27:10.2 9:13 D 75
176 156 Elizabeth Colgan FR 37 Port Byron 27:11.3 9:13 D 76
177 Nicole Soutar FR 38 Weedsport 27:19.0 9:16 D 77
178 Cortney Taylor SR 49 Remsen 28:41.3 9:44 D 78
179 157 Emma Kubecka JR 33 Faith Heritage 28:44.6 9:45 D 79
180 Elizabeth Herrick FR 39 Bath-Haverling 29:36.4 10:03 C 73
181 158 Bernadette Castilan FR 40 Onondaga 29:47.2 10:06 D 80
182 159 Mallory Edwards SO 56 LaFayette 30:09.8 10:14 D 81
183 160 Autumn Rhinehardt FR 41 Port Byron 30:21.6 10:18 D 82
184 161 Erica Spener SR 50 APW 30:44.3 10:26 C 74
185 162 Molly Russo FR 42 Onondaga 31:02.7 10:32 D 83
186 163 Grace Robin SO 57 Southern Cayuga 32:09.5 10:55 D 84
187 164 Meghan Kennedy FR 43 Southern Cayuga 32:10.1 10:55 D 85
188 Stacie Sypniefski SO 58 Afton 34:22.5 11:40 D 86
189 Adrianna Baker SO 59 DeRuyter 38:59.6 13:14 D 87
GIRLS VARSITY SMALL SCHOOL RACE - 2.95 MILES
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 66 Skaneateles (19:24.0 97:00.0 2:01.7)
========================================
1 1 Kaitlyn Neal SO 18:02.4
2 10 Liz Dwyer JR 19:10.6
3 16 Julia Willcox FR 19:51.3
4 17 Elsa Soderberg JR 19:51.6
5 22 Madeline Adams SR 20:04.1
6 ( 55) Morel Malcolm SR 21:36.1
7 ( 61) Finan Malcolm SO 21:55.8
2. 100 Cazenovia (19:55.0 99:35.0 1:32.5)
========================================
1 7 Jeanette Cudney SR 19:05.0
2 14 Megan Stanford SR 19:38.6
3 18 Hayley Frost SR 19:57.9
4 28 Mya Walters SO 20:16.0
5 33 Kaitlin Rossiter SO 20:37.5
6 ( 39) Mimi Gabor SO 20:44.6
7 ( 52) Adrien Owens SO 21:31.3
3. 119 South Jefferson (20:04.2 100:20.6 1:58.7)
========================================
1 11 Skylar Pastor JR 19:20.8
2 13 Jackie Miller SR 19:24.8
3 21 Elanor Brooks SR 20:03.2
4 25 Amanda Lloyd JR 20:12.3
5 49 Delaney Ward SO 21:19.5
6 ( 54) Aubrey Harrington SO 21:33.9
7 ( 85) Rachel Fish SO 22:38.1
4. 167 Homer (20:24.1 102:00.4 3:38.9)
========================================
1 3 Jade Auchmoody SR 18:31.0
2 9 McKayla Crawford SO 19:09.4
3 29 Arielle Moheimani FR 20:18.6
4 60 Erica Stevens JR 21:51.5
5 66 Grace Gugerty JR 22:09.9
6 ( 89) Kennedy George SO 22:44.2
7 (138) Mary Keefe SO 25:18.5
5. 183 Marcellus (20:36.0 102:59.9 3:36.2)
========================================
1 2 Rachel Garn SR 18:24.8
2 27 Eliza Bell SR 20:14.8
3 35 Dominique Weeks JR 20:40.6
4 56 Emily Townsend JR 21:38.7
5 63 Brianna Szczech JR 22:01.0
6 ( 86) Tori Stopen JR 22:40.4
7 (113) Hannah Burns JR 23:55.9
6. 194 Norwood-Norfolk (20:37.5 103:07.1 4:13.6)
========================================
1 4 Kaycie Saucier SO 18:36.4
2 12 Hannah Gray FR 19:22.8
3 15 Leah Livernois SO 19:50.7
4 73 Skylar Fetter FR 22:27.2
5 90 Kate Wellings SO 22:50.0
6 (102) Maddie Stewart FR 23:28.4
7 (126) Michelle Harris JR 24:41.2
7. 218 Hannibal (20:57.9 104:49.4 3:25.1)
========================================
1 6 McKenzie Mattison 8 19:04.2
2 30 Micheala Sheldon JR 20:22.0
3 37 Reilly Harris 8 20:43.7
4 67 Kristen D'Angelo JR 22:10.2
5 78 Vanessa Waldron FR 22:29.3
6 (145) Paige Lafurney FR 26:18.1
7 (149) Malana Scott SR 26:27.4
8. 232 Jordan-Elbridge (21:12.8 106:03.7 1:12.1)
========================================
1 32 Antonia Malvaso FR 20:37.0
2 45 Miranda Malvaso FR 21:01.7
3 46 Marissa Malvaso FR 21:11.3
4 50 Mary Elizabeth Dristle FR 21:24.6
5 59 Emily Kuehnle SO 21:49.1
6 (108) Lauren Hubbs SR 23:47.6
7 (112) Natalie Emerick SR 23:55.5
9. 261 Trumansburg (21:25.7 107:08.3 2:01.4)
========================================
1 26 Meave Gurche FR 20:13.3
2 47 Sophie Melvin SR 21:13.9
3 48 Abby Vansoest SR 21:15.0
4 69 Megan McIntyre SO 22:11.4
5 71 Madisyn Bell SO 22:14.7
6 ( 79) Kristen Whittaker SO 22:29.5
7 ( 80) Elly Moore SR 22:29.8
10. 315 Phoenix (21:47.8 108:58.8 4:38.6)
========================================
1 5 Haylie Virginia SR 19:01.6
2 53 Meghan Lentz SR 21:32.5
3 68 Nicole Hetko FR 22:10.9
4 82 Brandi Gates SO 22:33.6
5 107 Chloe Goodnow FR 23:40.2
6 (131) Alexis Bowering SO 24:54.0
7 (144) Destiny Teel SR 26:17.2
11. 356 Pulaski (22:13.3 111:06.5 2:44.2)
========================================
1 36 Hanah Bridges FR 20:41.2
2 62 Megan Jennings JR 21:58.9
3 77 Cassie Horridge SR 22:28.9
4 81 Hanna Greulich SO 22:32.1
5 100 Shelby Sheehan SR 23:25.4
6 (103) Jessica Pastuf SR 23:28.8
7 (116) Ruth Clark SR 24:03.2
12. 365 Chittenango (22:14.7 111:13.2 5:41.5)
========================================
1 8 Anna Galbraith JR 19:05.6
2 65 Kailey Calverese SR 22:06.0
3 70 Brooke Busa JR 22:11.6
4 94 Kaitlyn Swain SO 23:02.9
5 128 Bailey Price SO 24:47.1
6 (135) Alyssa Crystal SO 25:14.9
7 (136) Trisha Whaley FR 25:15.9
13. 388 Chenango Forks (22:27.1 112:15.3 4:11.5)
========================================
1 24 Mary Page SO 20:09.4
2 44 Emily Niman SR 20:58.3
3 87 Kelly Saroka SO 22:43.8
4 115 Samantha Guth SR 24:02.9
5 118 Vanessa Mirch JR 24:20.9
6 (133) Kelly Parmeter SO 24:56.7
14. 399 Sandy Creek (22:35.8 112:59.0 2:57.6)
========================================
1 43 Freya Sergis SR 20:55.6
2 51 Rachel Yerden JR 21:29.1
3 96 Maggie King JR 23:17.0
4 99 Adaiah Bauer SO 23:24.1
5 110 Rosie Morgan SO 23:53.2
6 (117) Alexis Ladd FR 24:17.8
15. 410 APW (22:50.0 114:09.9 5:49.0)
========================================
1 19 Chelsea Cooper SR 19:58.5
2 31 Brianna Karboski FR 20:35.0
3 97 Amanda Barry SR 23:17.9
4 124 Deshar Jones SO 24:31.0
5 139 Devon Jones SO 25:47.5
6 (142) Jeri Barber JR 26:04.5
7 (161) Erica Spener SR 30:44.3
16. 440 Faith Heritage (23:14.0 116:09.8 6:23.5)
========================================
1 20 Elinore Loch SR 19:59.2
2 38 Addison Sgroi JR 20:44.3
3 93 Gabby Capone SR 22:58.9
4 143 Rebekah Boulos SR 26:04.7
5 146 Audrey Mitchell SO 26:22.7
6 (147) Soo Jung SR 26:24.2
7 (157) Emma Kubecka JR 28:44.6
17. 444 Mynderse Academy (23:06.2 115:30.8 5:33.3)
========================================
1 41 Erica Barbay SO 20:53.4
2 57 Olivia Baxter SO 21:40.9
3 92 Jordon Rector SO 22:55.3
4 106 Hannah Peake 8 23:34.5
5 148 Delaney Lukowski SO 26:26.7
6 (152) Katie Shumway SO 26:32.2
7 (153) Brook Wheeler FR 26:35.2
18. 485 LaFayette (23:20.1 116:40.4 4:00.9)
========================================
1 42 Jane Schaeffer SO 20:54.4
2 83 Alexa Peebles SR 22:36.3
3 109 Vivian Mueller FR 23:51.1
4 119 Kaitlin Rurka FR 24:23.3
5 132 Mattie Caughey FR 24:55.3
6 (159) Mallory Edwards SO 30:09.8
19. 497 Newark (23:25.4 117:06.6 2:14.6)
========================================
1 75 Jessica Shields SR 22:27.8
2 76 Amanda Fagner SR 22:28.3
3 105 Meredith Kellogg JR 23:30.0
4 114 Liliana Santana JR 23:58.1
5 127 Alanna Greco SR 24:42.4
6 (154) Javonna Miller SR 26:58.8
20. 507 Onondaga (25:17.9 126:29.510:23.4)
========================================
1 34 Siara Clos SO 20:39.3
2 58 Erin Gantley JR 21:45.3
3 95 Julia Magalhaes FR 23:15.0
4 158 Bernadette Castilano FR 29:47.2
5 162 Molly Russo FR 31:02.7
21. 524 Port Byron (23:53.6 119:27.7 4:53.2)
========================================
1 72 Courtney Gavurnik SR 22:18.1
2 84 Emily Bachman SR 22:37.9
3 101 Olivia Leonti FR 23:26.5
4 111 Kourtney Verdi JR 23:53.9
5 156 Elizabeth Colgan FR 27:11.3
6 (160) Autumn Rhinehardt FR 30:21.6
22. 527 Pierson (23:43.8 118:38.7 2:44.6)
========================================
1 64 Hannah Jungck SO 22:04.7
2 91 Elena Skerys SR 22:54.9
3 121 Arlena Burns SO 24:24.3
4 122 Paola Zeas SO 24:25.5
5 129 Maya Buckner JR 24:49.3
6 (151) Rose O'Donoghue SO 26:31.5
23. 547 Fabius-Pompey (23:54.1 119:30.1 4:19.7)
========================================
1 40 Marina Giraud SR 20:44.8
2 120 Megan Cash JR 24:23.7
3 123 Gg Giarrusso SO 24:27.1
4 130 Allison Gasparini SR 24:50.0
5 134 Sam Spoor JR 25:04.5
6 (137) Brenna Klawitter SO 25:16.5
7 (150) Meaghan McDevitt SO 26:31.1
24. 552 Southern Cayuga (26:15.0 131:15.012:04.9)
========================================
1 23 Bethany Murphy JR 20:05.2
2 98 Alexcis Coningsby SO 23:20.7
3 104 Brianna Schmitt JR 23:29.5
4 163 Grace Robin SO 32:09.5
5 164 Meghan Kennedy FR 32:10.1
25. 568 Groton (24:22.5 121:52.2 3:35.7)
========================================
1 74 Leah Forehand SO 22:27.5
2 88 Catherine Jenks FR 22:44.0
3 125 Michaela Dunham SR 24:36.9
4 140 Alexis Scarlata JR 26:00.6
5 141 Grace Dittman FR 26:03.2
6 (155) Marissa Cronk SO 26:59.5
Incomplete Teams:
Weedsport
Natalie Mogavero 8 , Nicole Soutar FR
Remsen
Makenna Cooley SR , Emily Devenezia SR , Cortney Taylor SR
Afton
Daphne Knapp SO , Paige Polizzi FR , Stacie Sypniefski SO
Tully
Maureen Murphy FR , Maureen Whitney SO
Solvay
Ashlee Riggins SR
Bath-Haverling
Lauren Cook SO , Money Harris FR , Samantha Lewis FR , Elizabeth Herrick FR
Bishop Grimes
Sara Hopkins FR , Maggie Diblasi FR
Cato-Meridian
Brandi Jezerski SO , Brooke Rice FR , Abigail Cox FR , Scoutt Cotto FR
Mexico
Shania Purchas FR
DeRuyter
Morgan Fellows SR , Adrianna Baker SO
Manlius Pebble Hill
Dorothea Hamblin SO
BOYS VARSITY SMALL SCHOOL RACE - 2.95 MILES
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Jacob Zedack JR 1 Mexico 15:54.7 5:24 B 1
2 2 Tim Chappell SR 1 Port Byron 16:23.1 5:34 D 1
3 3 Kyle Fulk FR 1 Norwood-Norfolk 16:24.1 5:34 D 2
4 4 Patrick McGuane SO 1 Marcellus 16:26.5 5:35 C 1
5 5 Jason Jenks SR 2 Groton 16:28.6 5:36 D 3
6 6 Tom Miller SR 3 Southern Cayuga 16:30.7 5:36 D 4
7 7 Ben Slate SR 4 Hannibal 16:38.3 5:39 C 2
8 8 Connor Oakman SO 2 LaFayette 16:38.6 5:39 D 5
9 9 Richard Liddiard JR 2 Weedsport 16:41.9 5:40 D 6
10 10 Matt Bracht JR 3 Port Byron 16:46.2 5:42 D 7
11 Eric Goodrich SR 5 Solvay 16:57.9 5:46 C 3
12 11 Luke Warpus SR 6 Chenango Forks 17:01.6 5:47 C 4
13 12 Eric Hulbert SR 7 Mexico 17:02.5 5:47 B 2
14 13 Mike Capeling FR 2 Chittenango 17:03.6 5:47 B 3
15 14 Tyler Pratt SR 8 Mynderse Academy 17:06.0 5:48 C 5
16 15 Bryan Vanhall SR 9 Newark 17:06.3 5:48 B 4
17 16 Noah Dardaris SO 3 Onondaga 17:06.8 5:49 D 8
18 17 Lucas Fudo SO 4 Weedsport 17:11.9 5:50 D 9
19 18 Alex Stopen JR 4 Marcellus 17:13.6 5:51 C 6
20 19 Chris Roberts JR 5 Chenango Forks 17:16.0 5:52 C 7
21 20 Cooper Watt JR 6 Skaneateles 17:21.8 5:54 C 8
22 21 Ben Harper SR 10 Mexico 17:22.4 5:54 B 5
23 22 Freideric Handelman SR 11 Homer 17:25.7 5:55 B 6
24 23 Zach Mosher SR 12 APW 17:27.5 5:56 C 9
25 24 Kevin Ridings JR 7 Cazenovia 17:29.6 5:56 C 10
26 25 Jonathan Roberts SR 13 Chittenango 17:30.8 5:57 B 7
27 26 Noah Schramm SO 5 Weedsport 17:33.2 5:58 D 10
28 27 Alex Zamojski SR 14 Marcellus 17:34.2 5:58 C 11
29 28 Tyler Field JR 8 Onondaga 17:37.2 5:59 D 11
30 29 Ben McCarthy SR 15 Bath-Haverling 17:42.1 6:01 C 12
31 30 Jarrod Roelands SO 6 Newark 17:42.6 6:01 B 8
32 31 Joe Phillips SO 7 Cato-Meridian 17:45.2 6:02 D 12
33 32 Donald Cean SR 16 South Jefferson 17:46.4 6:02 B 9
34 33 Nate Tyler SO 8 South Jefferson 17:47.4 6:02 B 10
35 34 Mike George JR 9 Chenango Forks 17:50.5 6:03 C 13
36 35 Will Westlake JR 10 Trumansburg 17:51.3 6:04 C 14
37 Isaiah Lee JR 11 Solvay 17:53.4 6:04 C 15
38 36 Evan Ulrich SO 9 Homer 17:54.6 6:05 B 11
39 37 Kenny Galbraith SR 17 Chittenango 17:55.0 6:05 B 12
40 38 Stephen Larison JR 12 Marcellus 17:55.4 6:05 C 16
41 39 Zane Pointon SR 18 Hannibal 17:58.4 6:06 C 17
42 40 Jordan Neider SR 19 Faith Heritage 18:07.1 6:09 D 13
43 41 Phillip Abell FR 3 Chittenango 18:09.4 6:10 B 13
44 42 Alex Dibella JR 13 Onondaga 18:09.9 6:10 D 14
45 43 Sage Bartlett SO 10 APW 18:11.1 6:10 C 18
46 44 Troi Wall SO 11 Sandy Creek 18:11.7 6:11 D 15
47 45 Jesse Cornell FR 4 Sandy Creek 18:12.5 6:11 D 16
48 46 James Morrissette SO 12 Pulaski 18:12.9 6:11 D 17
49 47 Christopher Niehbur SO 13 Skaneateles 18:13.6 6:11 C 19
50 Keith Ives FR 5 Afton 18:14.1 6:11 D 18
51 48 Zech Nower FR 6 Newark 18:16.4 6:12 B 14
52 49 Kevin Pierce SR 20 Marcellus 18:16.7 6:12 C 20
53 50 Matt McGarry SR 21 Fabius-Pompey 18:17.0 6:12 D 19
54 51 Isaac Pixley JR 14 Chenango Forks 18:17.3 6:12 C 21
55 52 Nate Raymond FR 7 Hannibal 18:17.6 6:13 C 22
56 53 Matt Strempel FR 8 Marcellus 18:17.8 6:13 C 23
57 54 Ethan Murray FR 9 LaFayette 18:17.9 6:13 D 20
58 55 Michael Brown FR 10 Marcellus 18:18.2 6:13 C 24
59 56 Zach Zeltmann JR 15 South Jefferson 18:18.4 6:13 B 15
60 57 Alex Brutcher SO 14 Phoenix 18:19.1 6:13 C 25
61 58 Nic Krupa SR 22 Cato-Meridian 18:20.1 6:13 D 21
62 59 Kyle Matson FR 11 Chenango Forks 18:21.9 6:14 C 26
63 60 Joe Brown JR 16 Cato-Meridian 18:22.7 6:14 D 22
64 61 Morgan Deleel JR 17 South Jefferson 18:23.8 6:15 B 16
65 62 Sean Satchwell JR 18 Cazenovia 18:24.2 6:15 C 27
66 63 Liam Walsh SO 15 Chenango Forks 18:24.8 6:15 C 28
67 64 Ben Raymond SR 23 Hannibal 18:25.8 6:15 C 29
68 65 Tyler Hitchcock SR 24 Pulaski 18:27.9 6:16 D 23
69 66 Austin Clark SR 25 Mexico 18:32.7 6:18 B 17
70 67 Jordan Cash FR 12 Bath-Haverling 18:36.6 6:19 C 30
71 Joe Devona SO 16 Afton 18:38.9 6:20 D 24
72 68 John Miske SR 26 LaFayette 18:39.5 6:20 D 25
73 69 Jonathan Coleman SO 17 Newark 18:40.2 6:20 B 18
74 70 Brendan Gill JR 19 Southern Cayuga 18:42.1 6:21 D 26
75 71 Adam Saucier SO 18 Norwood-Norfolk 18:45.3 6:22 D 27
76 72 Deven Grant JR 20 Norwood-Norfolk 18:45.6 6:22 D 28
77 Nate Carr SR 27 Solvay 18:46.0 6:22 C 31
78 73 Kory Platt SR 28 Homer 18:46.3 6:22 B 19
79 74 Holden Lalor SO 19 Chittenango 18:46.6 6:22 B 20
80 75 Duncan Fuller SR 29 Trumansburg 18:48.8 6:23 C 32
81 76 Jordan Anthony SO 20 Port Byron 18:49.5 6:23 D 29
82 77 Sam Ives FR 13 Trumansburg 18:49.8 6:23 C 33
83 78 Owen Braun SO 21 Hannibal 18:52.2 6:24 C 34
84 79 Blake Farnham SO 22 Hannibal 18:52.6 6:24 C 35
85 80 Tyler Smith FR 14 Bath-Haverling 18:56.2 6:26 C 36
86 81 Brandon Custer FR 15 Newark 18:57.3 6:26 B 21
87 82 Oliver Sugarman FR 16 Trumansburg 18:58.1 6:26 C 37
88 83 Ben Pesco SO 23 Trumansburg 18:58.8 6:27 C 38
89 84 Aaron Jones JR 21 Blessed Virgin Mary 18:59.4 6:27 D 30
90 85 Joe Falciatano SR 30 Pulaski 19:00.0 6:27 D 31
91 86 Matt Fee SR 31 South Jefferson 19:00.4 6:27 B 22
92 87 Eric Mohr SO 24 Faith Heritage 19:01.9 6:28 D 32
93 88 Alex Fudo SR 32 Weedsport 19:03.9 6:28 D 33
94 89 Torrin Lisi SO 25 Bath-Haverling 19:04.2 6:28 C 39
95 90 Mike Leach SR 33 Phoenix 19:04.4 6:28 C 40
96 91 Dan Miller JR 22 Mexico 19:05.0 6:29 B 23
97 92 Nick Shaffer SO 26 Mynderse Academy 19:05.4 6:29 C 41
98 93 Kellen Arnold SO 27 Phoenix 19:06.3 6:29 C 42
99 94 Willy Blanding SO 28 Chittenango 19:06.9 6:29 B 24
100 95 Anthony Brienza SR 34 Phoenix 19:07.6 6:30 C 43
101 96 Bryan Browne SR 35 Chenango Forks 19:08.8 6:30 C 44
102 97 Tyler Hardy SR 36 Norwood-Norfolk 19:10.3 6:30 D 34
103 98 Zach Olmstead SR 37 Fabius-Pompey 19:10.8 6:31 D 35
104 99 Dan Sears SR 38 Weedsport 19:13.7 6:32 D 36
105 100 Ofrona Reid JR 23 Faith Heritage 19:15.1 6:32 D 37
106 101 Cody Dennis SR 39 Cazenovia 19:15.4 6:32 C 45
107 102 Sam Nolan SO 29 Southern Cayuga 19:15.7 6:32 D 38
108 103 Brendan Coffey FR 17 Cazenovia 19:17.6 6:33 C 46
109 104 Connor Carroll SR 40 Cazenovia 19:18.1 6:33 C 47
110 105 Andrew Jones SO 30 Blessed Virgin Mary 19:21.3 6:34 D 39
111 106 Charles Raymond SR 41 Mexico 19:22.2 6:34 B 25
112 107 Corey Sprague FR 18 Bath-Haverling 19:24.4 6:35 C 48
113 108 Ben Seale JR 24 Chittenango 19:25.0 6:35 B 26
114 109 Steven Cooper SR 42 Sandy Creek 19:25.4 6:36 D 40
115 110 Jason Nipper SR 43 Phoenix 19:26.1 6:36 C 49
116 Steven Johnson SO 31 Bishop Grimes 19:27.5 6:36 D 41
117 111 Michael Stafford FR 19 Onondaga 19:29.0 6:37 D 42
118 112 Ben Harrell JR 25 Hannibal 19:30.6 6:37 C 50
119 113 Ezra Hulbert SO 32 Mexico 19:31.6 6:38 B 27
120 114 Josh Marlette SR 44 Groton 19:32.9 6:38 D 43
121 115 Joe Karboski SO 33 APW 19:33.2 6:38 C 51
122 116 Brandon Sebelowitz SO 34 APW 19:33.6 6:38 C 52
123 117 Joe Settineri SO 35 Homer 19:35.3 6:39 B 28
124 118 Masato Wada SR 45 APW 19:35.9 6:39 C 53
125 119 Trevor Slocum JR 26 Cazenovia 19:36.1 6:39 C 54
126 120 Gh Wood FR 20 Trumansburg 19:36.8 6:39 C 55
127 121 Tyler Hatfield JR 27 Homer 19:37.4 6:40 B 29
128 122 Kieran Hermann SO 36 Port Byron 19:37.7 6:40 D 44
129 123 Liam Mallon JR 28 South Jefferson 19:38.0 6:40 B 30
130 124 James Sterling SR 46 Weedsport 19:41.5 6:41 D 45
131 125 Allen Bocian JR 29 Weedsport 19:44.2 6:42 D 46
132 126 Joel Banazek JR 30 South Jefferson 19:47.5 6:43 B 31
133 127 Joseph Zambito SR 47 Cazenovia 19:49.9 6:44 C 56
134 128 Andrew Ferris SO 37 Groton 19:50.7 6:44 D 47
135 129 Ben Gushlaw FR 21 Norwood-Norfolk 19:51.1 6:44 D 48
136 130 Eric Hillpot SR 48 Phoenix 19:51.9 6:45 C 57
137 131 Ben Masten FR 22 Faith Heritage 19:53.0 6:45 D 49
138 132 Dominic Grasso SO 38 Skaneateles 19:54.5 6:45 C 58
139 133 Dan Teabo JR 31 Port Byron 19:55.6 6:46 D 50
140 134 Matthew Haefner SO 39 Trumansburg 19:57.0 6:46 C 59
141 135 Joe Capozza FR 23 Skaneateles 19:58.4 6:47 C 60
142 136 Stephen Ciaccio SO 40 Skaneateles 19:58.9 6:47 C 61
143 137 Emerson Shenandoah SO 41 LaFayette 19:59.7 6:47 D 51
144 138 Brian Stafford SR 49 Phoenix 20:00.0 6:47 C 62
145 139 Larry Halsey SR 50 Pulaski 20:00.5 6:47 D 52
146 Griffin Walsh JR 32 Manlius Pebble Hill 20:02.0 6:48 D 53
147 140 Connor Levison SR 51 Norwood-Norfolk 20:05.4 6:49 D 54
148 141 Chiba Woollett JR 33 Southern Cayuga 20:05.8 6:49 D 55
149 142 Jackson Dowdle JR 34 Homer 20:07.3 6:50 B 32
150 Chi Zhang JR 35 Bishop Grimes 20:08.2 6:50 D 56
151 143 Ruiauri Orlando SR 52 Mynderse Academy 20:08.6 6:50 C 63
152 144 Randy Novak JR 36 Pulaski 20:09.9 6:51 D 57
153 145 Ben Posnick FR 24 Onondaga 20:10.7 6:51 D 58
154 146 Nick Guerrera JR 37 Homer 20:11.6 6:51 B 33
155 147 Jeremy Reynolds FR 25 LaFayette 20:14.0 6:52 D 59
156 148 Hunter Bresee FR 26 Bath-Haverling 20:20.9 6:54 C 64
157 149 Ben Davis FR 27 Southern Cayuga 20:21.2 6:54 D 60
158 150 Adam Palmer SR 53 Mynderse Academy 20:22.0 6:55 C 65
159 151 Tanner Fitzpatrick SO 42 LaFayette 20:24.0 6:55 D 61
160 Ryan Yutzler SO 43 Remsen 20:25.8 6:56 D 62
161 152 Brody Cooley SO 44 Sandy Creek 20:35.1 6:59 D 63
162 153 Calvin Stone FR 28 Skaneateles 20:37.4 7:00 C 66
163 154 Ben Stroh FR 29 Fabius-Pompey 20:38.0 7:00 D 64
164 155 Ryan Mahar JR 38 Fabius-Pompey 20:40.8 7:01 D 65
165 156 Peter Jarvis SO 45 Norwood-Norfolk 20:52.1 7:05 D 66
166 157 Sam Yoder FR 30 Bath-Haverling 20:53.5 7:05 C 67
167 158 Austin Beaudin SO 46 Southern Cayuga 20:56.0 7:06 D 67
168 159 Anthony Haywood SR 54 APW 20:56.4 7:06 C 68
169 160 James Kimball JR 39 Blessed Virgin Mary 20:57.3 7:07 D 68
170 161 David Gravante JR 40 Onondaga 20:57.7 7:07 D 69
171 162 Greg Lamphier SO 47 Southern Cayuga 20:58.0 7:07 D 70
172 163 Quinton Baxter SR 55 Mynderse Academy 20:59.3 7:07 C 69
173 164 Dakota Jezerski SR 56 Cato-Meridian 21:04.3 7:09 D 71
174 165 Sean McCormick SO 48 Onondaga 21:05.9 7:10 D 72
175 166 William Burridge JR 41 Cato-Meridian 21:12.0 7:12 D 73
176 167 Peter Roloson SO 49 Mynderse Academy 21:12.4 7:12 C 70
177 168 Elijah Clark SR 57 Sandy Creek 21:15.6 7:13 D 74
178 169 Ryan Sandroni JR 42 Mynderse Academy 21:19.2 7:14 C 71
179 170 Matthew Adams SR 58 Groton 21:39.7 7:21 D 75
180 171 Brandon Brandenburg SO 50 Blessed Virgin Mary 21:46.4 7:23 D 76
181 Kevin Riggs FR 31 Afton 21:54.1 7:26 D 77
182 172 Hunter Leonti FR 32 Port Byron 21:56.4 7:27 D 78
183 Chris Larson FR 33 Bishop Grimes 22:00.8 7:28 D 79
184 173 Brice Webster SO 51 Blessed Virgin Mary 22:24.0 7:36 D 80
185 John Bierut SO 52 Manlius Pebble Hill 22:24.2 7:36 D 81
186 174 Kevin Niles FR 34 Fabius-Pompey 22:32.5 7:39 D 82
187 175 Patrick Hryckiewicz JR 43 Fabius-Pompey 22:36.8 7:40 D 83
188 176 David Scott SR 59 Groton 22:38.9 7:41 D 84
189 177 Chase Pappa FR 35 Sandy Creek 22:56.9 7:47 D 85
190 178 Kody Ferris SR 60 Groton 24:28.0 8:18 D 86
191 179 Chris Johnson FR 36 Port Byron 24:36.1 8:21 D 87
192 180 Alex Vanriper FR 37 Skaneateles 24:40.4 8:22 C 72
193 Austin Kunkle JR 44 Afton 25:04.4 8:30 D 88
194 181 James Lawrence FR 38 Newark 25:05.0 8:31 B 34
195 Ryan Depaulis SR 61 Bishop Grimes 25:47.0 8:45 D 89
196 182 Frankie Paetow SO 53 Groton 25:53.8 8:47 D 90
197 Matt Johnson SR 62 Port Byron 27:14.6 9:15 D 91
198 183 Collin Capone SO 54 Faith Heritage 27:39.0 9:23 D 92
BOYS VARSITY SMALL SCHOOL RACE - 2.95 MILES
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 136 Marcellus (17:29.3 87:26.4 1:50.2)
========================================
1 4 Patrick McGuane SO 16:26.5
2 18 Alex Stopen JR 17:13.6
3 27 Alex Zamojski SR 17:34.2
4 38 Stephen Larison JR 17:55.4
5 49 Kevin Pierce SR 18:16.7
6 ( 53) Matt Strempel FR 18:17.8
7 ( 55) Michael Brown FR 18:18.2
2. 174 Chenango Forks (17:45.5 88:47.3 1:20.3)
========================================
1 11 Luke Warpus SR 17:01.6
2 19 Chris Roberts JR 17:16.0
3 34 Mike George JR 17:50.5
4 51 Isaac Pixley JR 18:17.3
5 59 Kyle Matson FR 18:21.9
6 ( 63) Liam Walsh SO 18:24.8
7 ( 96) Bryan Browne SR 19:08.8
3. 190 Chittenango (17:53.1 89:25.4 1:43.0)
========================================
1 13 Mike Capeling FR 17:03.6
2 25 Jonathan Roberts SR 17:30.8
3 37 Kenny Galbraith SR 17:55.0
4 41 Phillip Abell FR 18:09.4
5 74 Holden Lalor SO 18:46.6
6 ( 94) Willy Blanding SO 19:06.9
7 (108) Ben Seale JR 19:25.0
4. 191 Mexico (17:35.5 87:57.3 3:10.3)
========================================
1 1 Jacob Zedack JR 15:54.7
2 12 Eric Hulbert SR 17:02.5
3 21 Ben Harper SR 17:22.4
4 66 Austin Clark SR 18:32.7
5 91 Dan Miller JR 19:05.0
6 (106) Charles Raymond SR 19:22.2
7 (113) Ezra Hulbert SO 19:31.6
5. 239 Weedsport (17:57.0 89:44.6 2:31.8)
========================================
1 9 Richard Liddiard JR 16:41.9
2 17 Lucas Fudo SO 17:11.9
3 26 Noah Schramm SO 17:33.2
4 88 Alex Fudo SR 19:03.9
5 99 Dan Sears SR 19:13.7
6 (124) James Sterling SR 19:41.5
7 (125) Allen Bocian JR 19:44.2
6. 240 Hannibal (18:02.5 90:12.3 2:13.9)
========================================
1 7 Ben Slate SR 16:38.3
2 39 Zane Pointon SR 17:58.4
3 52 Nate Raymond FR 18:17.6
4 64 Ben Raymond SR 18:25.8
5 78 Owen Braun SO 18:52.2
6 ( 79) Blake Farnham SO 18:52.6
7 (112) Ben Harrell JR 19:30.6
7. 243 Newark (18:08.6 90:42.8 1:51.0)
========================================
1 15 Bryan Vanhall SR 17:06.3
2 30 Jarrod Roelands SO 17:42.6
3 48 Zech Nower FR 18:16.4
4 69 Jonathan Coleman SO 18:40.2
5 81 Brandon Custer FR 18:57.3
6 (181) James Lawrence FR 25:05.0
8. 268 South Jefferson (18:15.3 91:16.4 1:14.0)
========================================
1 32 Donald Cean SR 17:46.4
2 33 Nate Tyler SO 17:47.4
3 56 Zach Zeltmann JR 18:18.4
4 61 Morgan Deleel JR 18:23.8
5 86 Matt Fee SR 19:00.4
6 (123) Liam Mallon JR 19:38.0
7 (126) Joel Banazek JR 19:47.5
9. 342 Onondaga (18:30.8 92:33.6 3:03.9)
========================================
1 16 Noah Dardaris SO 17:06.8
2 28 Tyler Field JR 17:37.2
3 42 Alex Dibella JR 18:09.9
4 111 Michael Stafford FR 19:29.0
5 145 Ben Posnick FR 20:10.7
6 (161) David Gravante JR 20:57.7
7 (165) Sean McCormick SO 21:05.9
10. 343 Port Byron (18:18.5 91:32.1 3:32.5)
========================================
1 2 Tim Chappell SR 16:23.1
2 10 Matt Bracht JR 16:46.2
3 76 Jordan Anthony SO 18:49.5
4 122 Kieran Hermann SO 19:37.7
5 133 Dan Teabo JR 19:55.6
6 (172) Hunter Leonti FR 21:56.4
7 (179) Chris Johnson FR 24:36.1
11. 352 Trumansburg (18:41.4 93:26.8 1:07.5)
========================================
1 35 Will Westlake JR 17:51.3
2 75 Duncan Fuller SR 18:48.8
3 77 Sam Ives FR 18:49.8
4 82 Oliver Sugarman FR 18:58.1
5 83 Ben Pesco SO 18:58.8
6 (120) Gh Wood FR 19:36.8
7 (134) Matthew Haefner SO 19:57.0
12. 369 Homer (18:39.9 93:19.3 2:11.7)
========================================
1 22 Freideric Handelmann SR 17:25.7
2 36 Evan Ulrich SO 17:54.6
3 73 Kory Platt SR 18:46.3
4 117 Joe Settineri SO 19:35.3
5 121 Tyler Hatfield JR 19:37.4
6 (142) Jackson Dowdle JR 20:07.3
7 (146) Nick Guerrera JR 20:11.6
13. 372 Norwood-Norfolk (18:35.3 92:56.4 3:27.0)
========================================
1 3 Kyle Fulk FR 16:24.1
2 71 Adam Saucier SO 18:45.3
3 72 Deven Grant JR 18:45.6
4 97 Tyler Hardy SR 19:10.3
5 129 Ben Gushlaw FR 19:51.1
6 (140) Connor Levison SR 20:05.4
7 (156) Peter Jarvis SO 20:52.1
14. 372 Bath-Haverling (18:44.7 93:43.5 1:42.3)
========================================
1 29 Ben McCarthy SR 17:42.1
2 67 Jordan Cash FR 18:36.6
3 80 Tyler Smith FR 18:56.2
4 89 Torrin Lisi SO 19:04.2
5 107 Corey Sprague FR 19:24.4
6 (148) Hunter Bresee FR 20:20.9
7 (157) Sam Yoder FR 20:53.5
15. 394 Cazenovia (18:45.0 93:44.9 1:48.5)
========================================
1 24 Kevin Ridings JR 17:29.6
2 62 Sean Satchwell JR 18:24.2
3 101 Cody Dennis SR 19:15.4
4 103 Brendan Coffey FR 19:17.6
5 104 Connor Carroll SR 19:18.1
6 (119) Trevor Slocum JR 19:36.1
7 (127) Joseph Zambito SR 19:49.9
16. 414 LaFayette (18:46.0 93:49.7 3:35.4)
========================================
1 8 Connor Oakman SO 16:38.6
2 54 Ethan Murray FR 18:17.9
3 68 John Miske SR 18:39.5
4 137 Emerson Shenandoah SO 19:59.7
5 147 Jeremy Reynolds FR 20:14.0
6 (151) Tanner Fitzpatrick SO 20:24.0
17. 415 APW (18:52.3 94:21.3 2:08.4)
========================================
1 23 Zach Mosher SR 17:27.5
2 43 Sage Bartlett SO 18:11.1
3 115 Joe Karboski SO 19:33.2
4 116 Brandon Sebelowitz SO 19:33.6
5 118 Masato Wada SR 19:35.9
6 (159) Anthony Haywood SR 20:56.4
18. 445 Phoenix (19:00.7 95:03.5 1:07.0)
========================================
1 57 Alex Brutcher SO 18:19.1
2 90 Mike Leach SR 19:04.4
3 93 Kellen Arnold SO 19:06.3
4 95 Anthony Brienza SR 19:07.6
5 110 Jason Nipper SR 19:26.1
6 (130) Eric Hillpot SR 19:51.9
7 (138) Brian Stafford SR 20:00.0
19. 468 Southern Cayuga (18:59.1 94:55.5 3:50.5)
========================================
1 6 Tom Miller SR 16:30.7
2 70 Brendan Gill JR 18:42.1
3 102 Sam Nolan SO 19:15.7
4 141 Chiba Woollett JR 20:05.8
5 149 Ben Davis FR 20:21.2
6 (158) Austin Beaudin SO 20:56.0
7 (162) Greg Lamphier SO 20:58.0
20. 470 Skaneateles (19:05.5 95:27.2 2:37.1)
========================================
1 20 Cooper Watt JR 17:21.8
2 47 Christopher Niehbur SO 18:13.6
3 132 Dominic Grasso SO 19:54.5
4 135 Joe Capozza FR 19:58.4
5 136 Stephen Ciaccio SO 19:58.9
6 (153) Calvin Stone FR 20:37.4
7 (180) Alex Vanriper FR 24:40.4
21. 479 Cato-Meridian (19:20.9 96:44.3 3:26.8)
========================================
1 31 Joe Phillips SO 17:45.2
2 58 Nic Krupa SR 18:20.1
3 60 Joe Brown JR 18:22.7
4 164 Dakota Jezerski SR 21:04.3
5 166 William Burridge JR 21:12.0
22. 479 Pulaski (19:10.3 95:51.2 1:57.0)
========================================
1 46 James Morrissette SO 18:12.9
2 65 Tyler Hitchcock SR 18:27.9
3 85 Joe Falciatano SR 19:00.0
4 139 Larry Halsey SR 20:00.5
5 144 Randy Novak JR 20:09.9
23. 518 Sandy Creek (19:32.1 97:40.3 3:03.9)
========================================
1 44 Troi Wall SO 18:11.7
2 45 Jesse Cornell FR 18:12.5
3 109 Steven Cooper SR 19:25.4
4 152 Brody Cooley SO 20:35.1
5 168 Elijah Clark SR 21:15.6
6 (177) Chase Pappa FR 22:56.9
24. 541 Faith Heritage (20:47.3 103:56.1 9:31.9)
========================================
1 40 Jordan Neider SR 18:07.1
2 87 Eric Mohr SO 19:01.9
3 100 Ofrona Reid JR 19:15.1
4 131 Ben Masten FR 19:53.0
5 183 Collin Capone SO 27:39.0
25. 562 Mynderse Academy (19:32.3 97:41.3 3:53.3)
========================================
1 14 Tyler Pratt SR 17:06.0
2 92 Nick Shaffer SO 19:05.4
3 143 Ruiauri Orlando SR 20:08.6
4 150 Adam Palmer SR 20:22.0
5 163 Quinton Baxter SR 20:59.3
6 (167) Peter Roloson SO 21:12.4
7 (169) Ryan Sandroni JR 21:19.2
26. 593 Groton (20:02.2 100:10.8 6:10.3)
========================================
1 5 Jason Jenks SR 16:28.6
2 114 Josh Marlette SR 19:32.9
3 128 Andrew Ferris SO 19:50.7
4 170 Matthew Adams SR 21:39.7
5 176 David Scott SR 22:38.9
6 (178) Kody Ferris SR 24:28.0
7 (182) Frankie Paetow SO 25:53.8
27. 631 Fabius-Pompey (20:15.9 101:19.1 4:15.5)
========================================
1 50 Matt McGarry SR 18:17.0
2 98 Zach Olmstead SR 19:10.8
3 154 Ben Stroh FR 20:38.0
4 155 Ryan Mahar JR 20:40.8
5 174 Kevin Niles FR 22:32.5
6 (175) Patrick Hryckiewicz JR 22:36.8
28. 693 Blessed Virgin Mary (20:41.7 103:28.4 3:24.6)
========================================
1 84 Aaron Jones JR 18:59.4
2 105 Andrew Jones SO 19:21.3
3 160 James Kimball JR 20:57.3
4 171 Brandon Brandenburg SO 21:46.4
5 173 Brice Webster SO 22:24.0
Incomplete Teams:
Solvay
Eric Goodrich SR , Isaiah Lee JR , Nate Carr SR
Afton
Keith Ives FR , Joe Devona SO , Kevin Riggs FR , Austin Kunkle JR
Bishop Grimes
Steven Johnson SO , Chi Zhang JR , Chris Larson FR , Ryan Depaulis SR
Manlius Pebble Hill
Griffin Walsh JR , John Bierut SO
Remsen
Ryan Yutzler SO
BOYS JUNIOR VARSITY SMALL SCHOOL RACE - 2.95 MILES
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Tyler Jackson JR 1 Jordan-Elbridge 18:23.1 6:14 C 1
2 2 Tom Dailey SO 1 Marcellus 18:28.1 6:16 C 2
3 3 Sean Kocher JR 2 Marcellus 18:30.8 6:17 C 3
4 4 Eric Leach SO 2 Phoenix 18:34.7 6:18 C 4
5 5 Nick Dimatos FR 1 Chenango Forks 18:35.4 6:19 C 5
6 6 Alex Parkolap FR 2 Jordan-Elbridge 18:37.1 6:19 C 6
7 7 Andrew Marsh FR 3 Marcellus 18:49.2 6:23 C 7
8 8 Brad Markowski JR 3 Chittenango 19:00.2 6:27 B 1
9 9 Drew Devendorf SR 1 Cazenovia 19:01.0 6:27 C 8
10 10 Brendan Bourque SO 3 Jordan-Elbridge 19:02.2 6:28 C 9
11 11 Chris Fisk SO 4 Phoenix 19:09.1 6:30 C 10
12 12 Josh Dievendorf SO 5 Phoenix 19:09.7 6:30 C 11
13 13 Seamus Houlihan JR 4 Chenango Forks 19:13.4 6:31 C 12
14 14 Zach Randall SR 2 Homer 19:14.5 6:32 B 2
15 15 Kevin Brown FR 4 Marcellus 19:15.5 6:32 C 13
16 Evan Jones FR 5 Pulaski 19:18.8 6:33 D 1
17 16 Tristan Dugar SO 6 Marcellus 19:19.9 6:34 C 14
18 17 Aidan Houlihan FR 6 Chenango Forks 19:23.1 6:35 C 15
19 18 David Stopen JR 5 Marcellus 19:24.3 6:35 C 16
20 19 Nicholas Kurucz SR 3 Cazenovia 19:26.1 6:36 C 17
21 20 Ryan Brown SR 4 Chenango Forks 19:30.4 6:37 C 18
22 21 James Murphy SO 7 Marcellus 19:33.2 6:38 C 19
23 22 John Roys SR 5 Chenango Forks 19:34.1 6:38 C 20
24 23 Carter Biviano SR 6 Cazenovia 19:38.1 6:40 C 21
25 24 Dan Driesbaugh FR 7 Chenango Forks 19:45.5 6:42 C 22
26 Frank Szczech FR 8 Marcellus 19:49.8 6:44 C 23
27 25 Andrew Gosselin JR 6 South Jefferson 19:52.5 6:45 B 3
28 26 Patrick Fordyce SO 8 Jordan-Elbridge 19:52.9 6:45 C 24
29 27 Alex Decaro SO 9 Weedsport 19:53.5 6:45 D 2
30 28 Carl Rouse SR 7 Chenango Forks 19:54.2 6:45 C 25
31 29 Cooper Holgate JR 7 Cazenovia 19:58.1 6:47 C 26
32 Maverick Keegan SO 10 Marcellus 20:00.7 6:48 C 27
33 30 Grant Czarnecki FR 9 Chittenango 20:04.2 6:49 B 4
34 Austin Baker SO 11 Hannibal 20:07.1 6:50 C 28
35 31 Bill McLaughlin JR 8 Homer 20:10.3 6:51 B 5
36 32 Troy Randall JR 9 South Jefferson 20:13.8 6:52 B 6
37 33 Nate Munoff SR 8 Chittenango 20:17.9 6:53 B 7
38 Alex Stout-Moran JR 10 Chenango Forks 20:18.8 6:54 C 29
39 34 David Marshall JR 11 Cazenovia 20:19.5 6:54 C 30
40 35 Gunnar Ferris JR 12 Jordan-Elbridge 20:20.8 6:54 C 31
41 Jared Demaris SR 9 APW 20:22.2 6:55 C 32
42 36 Justin Conklin SR 10 Bath-Haverling 20:24.3 6:56 C 33
43 Justin Gardner SO 12 Mexico 20:25.3 6:56 B 8
44 37 Kenian Ulrich SO 13 Homer 20:26.1 6:56 B 9
45 Tyler Gerbsch FR 10 Marcellus 20:27.7 6:57 C 34
46 38 Donovan Brown JR 13 South Jefferson 20:30.6 6:58 B 10
47 Jimmy O'Connell SO 14 Skaneateles 20:31.6 6:58 C 35
48 Kevin Morrissey JR 14 Marcellus 20:35.0 6:59 C 36
49 39 Brendan Cataldo SR 11 South Jefferson 20:35.7 6:59 B 11
50 40 Tighe Gugerty SO 15 Homer 20:39.6 7:01 B 12
51 David Manke SR 12 Marcellus 20:46.7 7:03 C 37
52 41 Justin Bresee JR 15 Bath-Haverling 20:47.2 7:03 C 38
53 42 Max Marcy FR 11 Onondaga 20:47.8 7:03 D 3
54 43 Braden Dietsche SR 13 Weedsport 20:50.3 7:04 D 4
55 Brian Rhodes SR 14 Chenango Forks 20:56.6 7:06 C 39
56 44 Adam Walling FR 12 Homer 20:58.5 7:07 B 13
57 Jacob Pierson FR 13 Chenango Forks 21:01.1 7:08 C 40
58 45 Jared Tibbles SR 15 South Jefferson 21:01.7 7:08 B 14
59 Mason Thompson JR 16 Mynderse Academy 21:07.3 7:10 C 41
60 46 Joey Russo SO 16 Onondaga 21:12.0 7:12 D 5
61 Brook Chudzinski FR 14 Norwood-Norfolk 21:12.3 7:12 D 6
62 Jason Guth SO 17 Chenango Forks 21:16.3 7:13 C 42
63 Peter Wood FR 15 Chenango Forks 21:16.6 7:13 C 43
64 Mike Diekow SR 16 Chenango Forks 21:20.8 7:15 C 44
65 47 Cain Salisbury SR 17 Bath-Haverling 21:24.0 7:16 C 45
66 48 Connor Dillon SR 18 South Jefferson 21:27.7 7:17 B 15
67 Austin Voorhees FR 16 Trumansburg 21:29.2 7:18 C 46
68 49 Scott Walter JR 17 Homer 21:34.8 7:19 B 16
69 50 Joe McIntyre FR 17 Phoenix 21:35.5 7:20 C 47
70 51 Evan Alexander SO 18 Onondaga 21:36.4 7:20 D 7
71 52 Jacob Lawless FR 18 Phoenix 21:37.2 7:20 C 48
72 Ethan Knox FR 19 Chenango Forks 21:37.8 7:20 C 49
73 Dan Tierney JR 18 Marcellus 21:38.1 7:21 C 50
74 Eliot McRoberts SO 19 Chenango Forks 21:38.5 7:21 C 51
75 53 Luke Geade JR 19 South Jefferson 21:38.8 7:21 B 17
76 54 Wyatt Lansing JR 20 Cazenovia 21:41.4 7:22 C 52
77 Joe Benedict FR 20 Skaneateles 21:44.9 7:23 C 53
78 Jared Mason FR 21 Hannibal 21:47.6 7:24 C 54
79 55 Hunter Burnett SR 19 Cazenovia 21:49.7 7:24 C 55
80 Mike Orzelek FR 22 Chenango Forks 21:53.3 7:26 C 56
81 Jose Balaguer SO 20 Mexico 21:56.3 7:27 B 18
82 Matt Miller SO 21 APW 22:01.2 7:28 C 57
83 Devon Scott FR 23 LaFayette 22:04.2 7:29 D 8
84 Wesley Houseworth SR 20 Trumansburg 22:05.5 7:30 C 58
85 Mitchel Meigs SO 22 Cazenovia 22:07.3 7:30 C 59
86 56 Daniel Knowlton FR 24 Phoenix 22:13.8 7:33 C 60
87 57 Dan Wyatt SR 21 Bath-Haverling 22:15.4 7:33 C 61
88 Justin Dick SO 23 Skaneateles 22:15.8 7:33 C 62
89 58 Brandon Lyons SO 24 Jordan-Elbridge 22:18.0 7:34 C 63
90 Matt Jones SR 22 Chenango Forks 22:18.4 7:34 C 64
91 Kyle McGowan JR 21 Fabius-Pompey 22:19.3 7:34 D 9
92 59 James Sheehan JR 22 Weedsport 22:20.0 7:35 D 10
93 60 Liam George SR 23 Homer 22:22.2 7:35 B 19
94 61 Alex Mogavero SO 25 Weedsport 22:26.5 7:37 D 11
95 Andrew Hardy FR 25 Norwood-Norfolk 22:29.6 7:38 D 12
96 Luc Puleo SO 26 Trumansburg 22:32.8 7:39 C 65
97 Sean Maliga SR 24 Cazenovia 22:39.4 7:41 C 66
98 62 Robbie Sanborn JR 23 Onondaga 22:39.8 7:41 D 13
99 Bekk Chudzinski FR 26 Norwood-Norfolk 22:44.8 7:43 D 14
100 Zach Egan JR 24 Homer 22:47.7 7:44 B 20
101 63 Shaun Rush FR 27 Onondaga 22:48.2 7:44 D 15
102 Justin Rouse SO 27 Chenango Forks 22:48.5 7:44 C 67
103 Nate Larock SO 28 Hannibal 22:50.1 7:45 C 68
104 Daylon Hotte FR 28 Norwood-Norfolk 22:51.0 7:45 D 16
105 64 Alex Teeter FR 29 Chittenango 22:52.4 7:46 B 21
106 65 Tim Gloo JR 25 Chittenango 23:00.1 7:48 B 22
107 66 L. Tom Dagal FR 30 Weedsport 23:00.5 7:48 D 17
108 Andrew Wheeler FR 31 Hannibal 23:01.6 7:49 C 69
109 Tyler Laflamm SO 29 Mexico 23:08.0 7:51 B 23
110 Nick Lavy FR 32 Marcellus 23:13.7 7:53 C 70
111 Zach Hamilton FR 33 Chenango Forks 23:14.6 7:53 C 71
112 Jared Rogers SO 30 Homer 23:15.2 7:53 B 24
113 Josh Sands SR 25 Homer 23:22.2 7:56 B 25
114 Jonas Solling SO 31 LaFayette 23:23.5 7:56 D 18
115 Tyger Doell JR 26 Mynderse Academy 23:28.4 7:58 C 72
116 Tj Robinson JR 27 Chenango Forks 23:31.4 7:59 C 73
117 67 Spencer Dagal SR 26 Weedsport 23:40.7 8:02 D 19
118 Alex Fee JR 28 South Jefferson 23:44.2 8:03 B 26
119 Billy Berry JR 29 South Jefferson 23:47.7 8:04 B 27
120 68 Josh Stopher SO 32 Phoenix 23:47.9 8:05 C 74
121 Adrian Warner FR 34 Fabius-Pompey 23:51.7 8:06 D 20
122 Matt Johnson FR 35 Homer 23:54.9 8:07 B 28
123 Robert Lees SR 27 South Jefferson 23:56.1 8:07 B 29
124 69 Arron Rodbourn JR 30 Bath-Haverling 24:04.2 8:10 C 75
125 Bradley Wolfanger FR 36 Skaneateles 24:04.5 8:10 C 76
126 70 Will Dungey FR 37 Jordan-Elbridge 24:24.6 8:17 C 77
127 Ben Haskins FR 38 APW 24:28.3 8:18 C 78
128 Eli Clark FR 39 Phoenix 24:29.5 8:19 C 79
129 71 Will Black SR 28 Bath-Haverling 24:30.0 8:19 C 80
130 Ryan Chesbro FR 40 Phoenix 24:55.9 8:28 C 81
131 Kenny Benedetto JR 31 APW 25:19.0 8:35 C 82
132 Bailey Bourque SO 33 Jordan-Elbridge 25:26.3 8:38 C 83
133 72 Dan Savich SO 34 Onondaga 25:40.0 8:43 D 21
134 Sam Adams FR 41 LaFayette 26:28.7 8:59 D 22
135 73 Bryce Muller SO 35 Bath-Haverling 27:28.5 9:19 C 84
136 Aaron Stewart FR 42 Bath-Haverling 27:33.4 9:21 C 85
137 Timothy Hunt JR 32 Cazenovia 27:48.2 9:26 C 86
138 Orson Sproule FR 43 Cazenovia 27:52.2 9:27 C 87
139 Alexander Dubin SO 36 Cazenovia 27:56.8 9:29 C 88
140 74 Tyler Sternberg JR 33 Chittenango 29:17.0 9:56 B 30
141 Tyler Gabrielle SO 37 Phoenix 29:33.0 10:02 C 89
142 Griffin Langhans JR 34 Homer 33:31.4 11:22 B 31
BOYS JUNIOR VARSITY SMALL SCHOOL RACE - 2.95 MILES
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 43 Marcellus (18:52.7 94:23.5 0:51.8)
========================================
1 2 Tom Dailey SO 18:28.1
2 3 Sean Kocher JR 18:30.8
3 7 Andrew Marsh FR 18:49.2
4 15 Kevin Brown FR 19:15.5
5 16 Tristan Dugar SO 19:19.9
6 ( 18) David Stopen JR 19:24.3
7 ( 21) James Murphy SO 19:33.2
2. 77 Chenango Forks (19:15.3 96:16.4 0:58.7)
========================================
1 5 Nick Dimatos FR 18:35.4
2 13 Seamus Houlihan JR 19:13.4
3 17 Aidan Houlihan FR 19:23.1
4 20 Ryan Brown SR 19:30.4
5 22 John Roys SR 19:34.1
6 ( 24) Dan Driesbaugh FR 19:45.5
7 ( 28) Carl Rouse SR 19:54.2
3. 78 Jordan-Elbridge (19:15.3 96:16.1 1:57.7)
========================================
1 1 Tyler Jackson JR 18:23.1
2 6 Alex Parkolap FR 18:37.1
3 10 Brendan Bourque SO 19:02.2
4 26 Patrick Fordyce SO 19:52.9
5 35 Gunnar Ferris JR 20:20.8
6 ( 58) Brandon Lyons SO 22:18.0
7 ( 70) Will Dungey FR 24:24.6
4. 114 Cazenovia (19:40.6 98:22.8 1:18.5)
========================================
1 9 Drew Devendorf SR 19:01.0
2 19 Nicholas Kurucz SR 19:26.1
3 23 Carter Biviano SR 19:38.1
4 29 Cooper Holgate JR 19:58.1
5 34 David Marshall JR 20:19.5
6 ( 54) Wyatt Lansing JR 21:41.4
7 ( 55) Hunter Burnett SR 21:49.7
5. 129 Phoenix (20:01.3 100:06.2 3:02.5)
========================================
1 4 Eric Leach SO 18:34.7
2 11 Chris Fisk SO 19:09.1
3 12 Josh Dievendorf SO 19:09.7
4 50 Joe McIntyre FR 21:35.5
5 52 Jacob Lawless FR 21:37.2
6 ( 56) Daniel Knowlton FR 22:13.8
7 ( 68) Josh Stopher SO 23:47.9
6. 166 Homer (20:17.8 101:29.0 1:44.0)
========================================
1 14 Zach Randall SR 19:14.5
2 31 Bill McLaughlin JR 20:10.3
3 37 Kenian Ulrich SO 20:26.1
4 40 Tighe Gugerty SO 20:39.6
5 44 Adam Walling FR 20:58.5
6 ( 49) Scott Walter JR 21:34.8
7 ( 60) Liam George SR 22:22.2
7. 179 South Jefferson (20:26.9 102:14.3 1:09.2)
========================================
1 25 Andrew Gosselin JR 19:52.5
2 32 Troy Randall JR 20:13.8
3 38 Donovan Brown JR 20:30.6
4 39 Brendan Cataldo SR 20:35.7
5 45 Jared Tibbles SR 21:01.7
6 ( 48) Connor Dillon SR 21:27.7
7 ( 53) Luke Geade JR 21:38.8
8. 200 Chittenango (21:03.0 105:14.8 3:59.9)
========================================
1 8 Brad Markowski JR 19:00.2
2 30 Grant Czarnecki FR 20:04.2
3 33 Nate Munoff SR 20:17.9
4 64 Alex Teeter FR 22:52.4
5 65 Tim Gloo JR 23:00.1
6 ( 74) Tyler Sternberg JR 29:17.0
9. 250 Bath-Haverling (21:47.1 108:55.1 3:39.9)
========================================
1 36 Justin Conklin SR 20:24.3
2 41 Justin Bresee JR 20:47.2
3 47 Cain Salisbury SR 21:24.0
4 57 Dan Wyatt SR 22:15.4
5 69 Arron Rodbourn JR 24:04.2
6 ( 71) Will Black SR 24:30.0
7 ( 73) Bryce Muller SO 27:28.5
10. 256 Weedsport (21:42.2 108:30.8 3:07.0)
========================================
1 27 Alex Decaro SO 19:53.5
2 43 Braden Dietsche SR 20:50.3
3 59 James Sheehan JR 22:20.0
4 61 Alex Mogavero SO 22:26.5
5 66 L. Tom Dagal FR 23:00.5
6 ( 67) Spencer Dagal SR 23:40.7
11. 264 Onondaga (21:48.9 109:04.2 2:00.4)
========================================
1 42 Max Marcy FR 20:47.8
2 46 Joey Russo SO 21:12.0
3 51 Evan Alexander SO 21:36.4
4 62 Robbie Sanborn JR 22:39.8
5 63 Shaun Rush FR 22:48.2
6 ( 72) Dan Savich SO 25:40.0
Incomplete Teams:
Pulaski
Evan Jones FR
Hannibal
Austin Baker SO , Jared Mason FR , Nate Larock SO , Andrew Wheeler FR
APW
Jared Demaris SR , Matt Miller SO , Ben Haskins FR , Kenny Benedetto JR
Mexico
Justin Gardner SO , Jose Balaguer SO , Tyler Laflamm SO
Skaneateles
Jimmy O'Connell SO , Joe Benedict FR , Justin Dick SO , Bradley Wolfanger FR
Mynderse Academy
Mason Thompson JR , Tyger Doell JR
Norwood-Norfolk
Brook Chudzinski FR , Andrew Hardy FR , Bekk Chudzinski FR , Daylon Hotte FR
Trumansburg
Austin Voorhees FR , Wesley Houseworth SR , Luc Puleo SO
LaFayette
Devon Scott FR , Jonas Solling SO , Sam Adams FR
Fabius-Pompey
Kyle McGowan JR , Adrian Warner FR
GIRLS JUNIOR VARSITY RACE - 2.95 MILES
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Alicia Symons SO 1 Clarence 20:55.8 7:06 A 1
2 2 Nadine Dickter FR 1 Baldwinsville 21:05.0 7:09 A 2
3 3 Erin Beiter JR 1 Clarence 21:19.0 7:14 A 3
4 4 Malone Gabor SR 1 Cazenovia 21:21.7 7:15 C 1
5 5 Natilie Farnett FR 2 Baldwinsville 21:22.4 7:15 A 4
6 6 Elizabeth Yearsley JR 2 Ithaca 21:25.8 7:16 A 5
7 7 Tesa Beiter FR 3 Clarence 21:41.4 7:22 A 6
8 Devin Czarnecki SO 2 Fabius-Pompey 21:43.6 7:22 D 1
9 8 Tori Hughes SO 3 Clarence 21:43.9 7:22 A 7
10 9 Jennifer Derosa JR 3 Skaneateles 21:44.5 7:23 C 2
11 10 Maria Schillace SR 2 Skaneateles 21:51.6 7:25 C 3
12 11 Cierra Allen SR 3 Baldwinsville 21:59.6 7:28 A 8
13 12 Allison Hohreiter SO 4 Jamesville-Dewitt 22:00.5 7:28 B 1
14 13 Kirby Socker SR 4 Baldwinsville 22:01.7 7:29 A 9
15 14 Chandra Hewitt SR 5 Baldwinsville 22:09.9 7:31 A 10
16 15 Elisha Early JR 4 Mercy 22:12.6 7:32 B 2
17 16 Kim Walsh SO 5 Jamesville-Dewitt 22:12.8 7:32 B 3
18 17 Claire McMahon JR 5 Baldwinsville 22:25.5 7:37 A 11
19 18 Julia Bleier SR 6 Ithaca 22:26.1 7:37 A 12
20 19 Kelsey Kissane SO 6 Jamesville-Dewitt 22:27.1 7:37 B 4
21 20 Ali Gooley JR 6 Baldwinsville 22:30.4 7:38 A 13
22 21 Molly Sterriker SR 7 Jamesville-Dewitt 22:32.1 7:39 B 5
23 22 Ginny Hamlin SR 8 Skaneateles 22:32.8 7:39 C 4
24 23 Michelle Gloska SO 7 Central Square 22:34.8 7:40 A 14
25 24 Bridgette Melvin 8 1 Central Square 22:35.2 7:40 A 15
26 25 Sarah Williams SR 9 Central Square 22:35.4 7:40 A 16
27 26 Carolyn Fitzgerald JR 7 Clarence 22:40.7 7:42 A 17
28 27 Casey Keane SO 8 Jamesville-Dewitt 22:48.5 7:44 B 6
29 Hannah Putman SR 10 Liverpool 22:48.8 7:44 A 18
30 28 Sara Zuwiyya JR 8 Vestal 22:55.0 7:47 B 7
31 29 Makena Gorman SO 9 Skaneateles 22:56.2 7:47 C 5
32 30 Jillian Van Leer SO 10 Skaneateles 22:56.8 7:47 C 6
33 31 Michaela Mayer SR 11 Central Square 22:59.8 7:48 A 19
34 32 Stephanie Hoyt JR 9 Ithaca 23:02.7 7:49 A 20
35 Francesca Moore SR 12 Liverpool 23:07.2 7:51 A 21
36 33 Julia McLaughlin SO 11 Mercy 23:08.5 7:51 B 8
37 34 Ashley Newman SO 12 Central Square 23:09.5 7:52 A 22
38 Madison Dickter FR 4 Baldwinsville 23:12.2 7:52 A 23
39 35 Sarah Hildreth FR 5 Jamesville-Dewitt 23:17.9 7:54 B 9
40 Madison Gonzalez SR 13 Baldwinsville 23:18.6 7:55 A 24
41 36 Faith De Castro FR 6 Trumansburg 23:20.5 7:55 C 7
42 37 Burnadette Hayes SO 13 Mercy 23:21.9 7:56 B 10
43 38 Lyndsey Stone FR 7 Chenango Forks 23:25.0 7:57 C 8
44 39 Caitlin Clonan FR 8 Cazenovia 23:25.2 7:57 C 9
45 Vanessa Eberhard FR 9 Liverpool 23:26.4 7:57 A 25
46 Allie Carulli FR 10 Baldwinsville 23:27.8 7:58 A 26
47 40 Jobi Reibson SR 14 Mercy 23:28.1 7:58 B 11
48 41 Addison Tobias JR 10 Clarence 23:28.9 7:58 A 27
49 Merideth Laque FR 11 Baldwinsville 23:29.4 7:58 A 28
50 42 Hannah Conrad JR 11 Chenango Forks 23:29.6 7:58 C 10
51 43 Lauren Reiner SO 14 Brighton 23:29.8 7:58 B 12
52 44 Laura Bratt JR 12 Central Square 23:33.0 7:59 A 29
53 45 Kayla Penoyer JR 13 East Syracuse-Minoa 23:36.3 8:01 B 13
54 46 Megan Vandewarker SO 15 East Syracuse-Minoa 23:36.9 8:01 B 14
55 47 Carley Church JR 14 Chenango Forks 23:37.2 8:01 C 11
56 48 Allison Macri SR 15 East Syracuse-Minoa 23:38.3 8:01 B 15
57 Bridget Smith FR 12 Baldwinsville 23:38.6 8:01 A 30
58 Sarah Dugan SR 16 Baldwinsville 23:40.8 8:02 A 31
59 49 Ellie Burns FR 13 Brighton 23:44.3 8:03 B 16
60 50 Danielle Hunt FR 14 Trumansburg 23:47.4 8:04 C 12
61 51 Lydia Babcock JR 15 South Jefferson 23:52.6 8:06 B 17
62 52 Rose Hefferon JR 16 Mercy 23:52.8 8:06 B 18
63 Kaliegh Barrett FR 15 Chittenango 23:53.8 8:07 B 19
64 53 Carmen Bezner Kerr FR 16 Ithaca 23:57.1 8:08 A 32
65 54 Andrea Meyers JR 17 Clarence 23:59.5 8:08 A 33
66 55 Alex Hay SR 17 Ithaca 24:00.3 8:09 A 34
67 56 Meghan Dann SO 16 Auburn 24:01.0 8:09 A 35
68 57 Cali Scahill SO 17 Central Square 24:03.4 8:10 A 36
69 58 Abbey Yonta SR 18 Jamesville-Dewitt 24:03.7 8:10 B 20
70 Melissa Gao FR 17 Jamesville-Dewitt 24:04.1 8:10 B 21
71 59 Emily Streissguth SR 19 Syracuse West 24:04.4 8:10 A 37
72 Jade Asmus FR 18 Central Square 24:07.2 8:11 A 38
73 Shannon Twombly SR 20 Marcellus 24:08.3 8:11 C 13
74 60 Sarah Lozy-Lester SO 18 Mercy 24:14.5 8:14 B 22
75 61 Alison Van Dyke SO 19 Vestal 24:15.6 8:14 B 23
76 62 Becca Pfohl SR 21 Cazenovia 24:16.5 8:14 C 14
77 63 Madalynne Phillips SO 20 Cazenovia 24:16.8 8:14 C 15
78 Susan Gloska SO 21 Central Square 24:18.0 8:15 A 39
79 Dori Bergman SR 22 Jamesville-Dewitt 24:19.5 8:15 B 24
80 64 Annie Seichepin SO 22 Trumansburg 24:22.5 8:16 C 16
81 65 Sydney Levinson SO 23 Cazenovia 24:22.9 8:16 C 17
82 66 Rose Marchand JR 18 Mercy 24:24.6 8:17 B 25
83 Melissa Bauer SO 24 Central Square 24:26.4 8:18 A 40
84 Ali Jeffords SR 23 Clarence 24:27.5 8:18 A 41
85 Fiona McLaughlin JR 19 Mercy 24:27.9 8:18 B 26
86 Mya Wallace FR 19 Baldwinsville 24:31.5 8:19 A 42
87 67 Anna Bartishevich JR 20 Trumansburg 24:31.9 8:19 C 18
88 Jenny Hartwell JR 21 Jordan-Elbridge 24:33.0 8:20 C 19
89 Emily Chuang JR 22 Clarence 24:34.6 8:20 A 43
90 Allie Choi FR 20 Chittenango 24:40.3 8:22 B 27
91 68 Mekaila Meyers FR 21 Sandy Creek 24:41.4 8:23 D 2
92 69 Savanna Taylor SO 25 East Syracuse-Minoa 24:42.1 8:23 B 28
93 70 Brook Willey FR 22 East Syracuse-Minoa 24:42.6 8:23 B 29
94 71 Emily Cheney SO 26 Sandy Creek 24:44.3 8:24 D 3
95 Christina White SR 24 Jamesville-Dewitt 24:51.2 8:26 B 30
96 72 Haley O'Brien SR 25 Cazenovia 24:52.7 8:26 C 20
97 Nina Purkiss SR 26 Central Square 24:56.7 8:28 A 44
98 73 Carley Thomas SO 27 Brighton 24:57.5 8:28 B 31
99 Kiana Severance SO 28 Central Square 24:57.9 8:28 A 45
100 74 Priscilla Thomas JR 23 Brighton 24:58.4 8:28 B 32
101 75 Alexa Bower JR 24 Brighton 24:58.7 8:29 B 33
102 Amanda Deryke FR 23 Phoenix 25:00.6 8:29 C 21
103 Rebecca Shen SO 29 Jamesville-Dewitt 25:02.9 8:30 B 34
104 76 Sarah Tingley FR 24 East Syracuse-Minoa 25:03.3 8:30 B 35
105 77 Emily Lehmann SO 30 Syracuse West 25:05.1 8:31 A 46
106 78 Sydney Wilson FR 25 Auburn 25:11.1 8:33 A 47
107 79 Merin Ketcham JR 25 Trumansburg 25:12.0 8:33 C 22
108 Marina Gentilcore FR 26 Clarence 25:13.4 8:34 A 48
109 80 Una Stroszeck FR 27 Brighton 25:19.0 8:35 B 36
110 Abbie Tessier SO 31 Norwood-Norfolk 25:20.8 8:36 D 4
111 81 Jen Harris JR 26 Vestal 25:23.4 8:37 B 37
112 82 Taylor Ketchum FR 28 Cazenovia 25:24.9 8:37 C 23
113 Jane Noh SR 27 Jamesville-Dewitt 25:27.5 8:38 B 38
114 83 Annie Lin FR 29 Syracuse West 25:28.6 8:39 A 49
115 Alyssa Crane SR 28 Chittenango 25:32.2 8:40 B 39
116 84 Paige Raulli SO 32 East Syracuse-Minoa 25:32.6 8:40 B 40
117 Sam Czolowski FR 30 Central Square 25:34.4 8:41 A 50
118 Gabrielle Young JR 27 Mercy 25:35.6 8:41 B 41
119 Nicole June SO 33 Fabius-Pompey 25:37.9 8:42 D 5
120 Cassie Perrone SR 29 Fabius-Pompey 25:44.8 8:44 D 6
121 Carolanne Switzer FR 31 Phoenix 25:45.9 8:45 C 24
122 85 Kyra Salinkas SO 34 Chenango Forks 25:48.6 8:45 C 25
123 Katie Lotito SR 30 Central Square 25:48.9 8:46 A 51
124 Katie Cosco SR 31 Liverpool 25:52.6 8:47 A 52
125 86 Victoria Vorhees SR 32 Trumansburg 25:53.5 8:47 C 26
126 Manpreet Singh SR 33 Jamesville-Dewitt 25:53.8 8:47 B 42
127 Emily Mills SR 34 Jordan-Elbridge 25:54.7 8:47 C 27
128 Michelle Pan FR 32 Jamesville-Dewitt 25:55.1 8:48 B 43
129 Sarah Abraham SR 35 Baldwinsville 25:55.4 8:48 A 53
130 Sophia Pluff FR 33 Jamesville-Dewitt 25:58.7 8:49 B 44
131 87 Berkley Sawester FR 34 Trumansburg 26:00.6 8:50 C 28
132 Anna Sutherland FR 35 Trumansburg 26:01.0 8:50 C 29
133 88 Darby O'Keefe SO 35 South Jefferson 26:03.1 8:50 B 45
134 Isabela Budelmann FR 36 Jamesville-Dewitt 26:04.1 8:51 B 46
135 89 Meredith Zembiec SO 36 South Jefferson 26:05.4 8:51 B 47
136 Haley Drabot SO 37 Central Square 26:06.0 8:51 A 54
137 90 Julia Ferrante SO 38 Vestal 26:14.2 8:54 B 48
138 91 Maya Martinez-Pace SO 39 Brighton 26:17.0 8:55 B 49
139 Emma Raulli SO 40 East Syracuse-Minoa 26:25.3 8:58 B 50
140 92 Celleste Stafford JR 28 Auburn 26:37.3 9:02 A 55
141 Lauren Tyler FR 37 Mynderse Academy 26:37.6 9:02 C 30
142 Brooke Newton SO 41 Norwood-Norfolk 26:39.6 9:03 D 7
143 93 Shanli Weir SR 36 Sandy Creek 26:41.1 9:03 D 8
144 Sarah Attanasio JR 29 Brighton 26:41.9 9:04 B 51
145 Danielle Walker JR 30 Baldwinsville 26:50.0 9:06 A 56
146 Suzanna Damato JR 31 Baldwinsville 26:50.4 9:06 A 57
147 94 Cecilia Root FR 38 Syracuse West 26:51.6 9:07 A 58
148 Victoria Lutz SO 42 Mynderse Academy 26:52.0 9:07 C 31
149 Allie Tessier FR 39 Norwood-Norfolk 26:54.7 9:08 D 9
150 Liz Pittman SR 37 Cazenovia 26:55.4 9:08 C 32
151 Shannon Stevely JR 32 Mercy 26:55.7 9:08 B 52
152 95 Robyn Warren FR 40 Vestal 27:13.5 9:14 B 53
153 96 Laken Perry SO 43 Vestal 27:17.3 9:15 B 54
154 Ameilia Biviano SO 44 Chittenango 27:20.9 9:17 B 55
155 97 Morgan Bell SO 45 Ithaca 27:25.4 9:18 A 59
156 98 Molly Stanton SO 46 Skaneateles 27:32.0 9:20 C 33
157 Kayleigh Bates JR 33 Baldwinsville 27:36.6 9:22 A 60
158 99 Brittany Spinelli SO 47 Auburn 27:48.2 9:26 A 61
159 Dominique Bigness JR 34 Jordan-Elbridge 27:49.2 9:26 C 34
160 Ashley Messmer JR 35 Brighton 27:50.8 9:27 B 56
161 Cecilia Martinez JR 36 Baldwinsville 27:55.9 9:29 A 62
162 100 Stephanie Green JR 37 South Jefferson 27:56.3 9:29 B 57
163 101 Kate Rockefeller SO 48 South Jefferson 27:56.5 9:29 B 58
164 102 Abby Harrell FR 41 Hannibal 28:03.8 9:31 C 35
165 Tatum Naylor SO 49 Clarence 28:04.5 9:32 A 63
166 103 Julia Rhodes FR 42 Chenango Forks 28:08.2 9:33 C 36
167 Emilie Schneider JR 38 Phoenix 28:08.8 9:33 C 37
168 Emma Brunell JR 39 Phoenix 28:26.2 9:39 C 38
169 Charlotte Senders SR 38 Trumansburg 28:31.7 9:41 C 39
170 Andrea Bourdelais SR 39 Mercy 28:37.7 9:43 B 59
171 Maggie Dejohn FR 43 Jordan-Elbridge 28:38.1 9:43 C 40
172 104 Amanda Gardenier SO 50 Hannibal 28:38.7 9:43 C 41
173 105 Kasey Yerdon SO 51 Sandy Creek 28:50.1 9:47 D 10
174 106 Emily Kukiela FR 44 Auburn 28:53.0 9:48 A 64
175 Kaylee Cunningham SO 52 Cazenovia 28:56.1 9:49 C 42
176 Julia Youmans FR 45 Central Square 29:02.0 9:51 A 65
177 107 Julia Kelly FR 46 Syracuse West 29:17.4 9:56 A 66
178 Arianna Paradine SO 53 Syracuse East 29:26.5 9:59 A 67
179 Afton Noha SR 40 Mynderse Academy 29:55.3 10:09 C 43
180 Jules Godici SO 54 Central Square 29:57.5 10:10 A 68
181 Madison Young JR 40 Marcellus 30:31.6 10:21 C 44
182 108 Hunter Beckwith SR 41 Hannibal 30:49.4 10:27 C 45
183 109 Ceceila Joslyn FR 47 Syracuse West 30:55.4 10:29 A 69
184 Emily Barker SO 55 East Syracuse-Minoa 31:01.7 10:32 B 60
185 Sam Cannon JR 41 Baldwinsville 31:09.5 10:34 A 70
186 Izzy Liston JR 42 Brighton 31:13.0 10:35 B 61
187 110 Brigid McClusky SO 56 Sandy Creek 31:15.4 10:36 D 11
188 111 Madeline Yousey JR 43 Sandy Creek 31:25.8 10:40 D 12
189 112 Natasha Waloven SR 42 Hannibal 31:31.2 10:42 C 46
190 113 Jordyn Fradenburgh SO 57 Hannibal 31:57.2 10:50 C 47
191 114 Ryann Gable SO 58 Auburn 32:15.6 10:57 A 71
192 115 Larissa Carter SR 43 Auburn 33:38.7 11:25 A 72
193 116 Mara Nunez FR 48 Syracuse West 35:51.0 12:10 A 73
194 117 Richelle Ranieri SR 44 Sandy Creek 36:24.1 12:21 D 13
GIRLS JUNIOR VARSITY RACE - 2.95 MILES
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 45 Baldwinsville (21:43.8 108:38.6 1:04.9)
========================================
1 2 Nadine Dickter FR 21:05.0
2 5 Natilie Farnett FR 21:22.4
3 11 Cierra Allen SR 21:59.6
4 13 Kirby Socker SR 22:01.7
5 14 Chandra Hewitt SR 22:09.9
6 ( 17) Claire McMahon JR 22:25.5
7 ( 20) Ali Gooley JR 22:30.4
2. 45 Clarence (21:40.2 108:20.8 1:44.9)
========================================
1 1 Alicia Symons SO 20:55.8
2 3 Erin Beiter JR 21:19.0
3 7 Tesa Beiter FR 21:41.4
4 8 Tori Hughes SO 21:43.9
5 26 Carolyn Fitzgerald JR 22:40.7
6 ( 41) Addison Tobias JR 23:28.9
7 ( 54) Andrea Meyers JR 23:59.5
3. 95 Jamesville-Dewitt (22:24.2 112:01.0 0:48.0)
========================================
1 12 Allison Hohreiter SO 22:00.5
2 16 Kim Walsh SO 22:12.8
3 19 Kelsey Kissane SO 22:27.1
4 21 Molly Sterriker SR 22:32.1
5 27 Casey Keane SO 22:48.5
6 ( 35) Sarah Hildreth FR 23:17.9
7 ( 58) Abbey Yonta SR 24:03.7
4. 100 Skaneateles (22:24.4 112:01.9 1:12.3)
========================================
1 9 Jennifer Derosa JR 21:44.5
2 10 Maria Schillace SR 21:51.6
3 22 Ginny Hamlin SR 22:32.8
4 29 Makena Gorman SO 22:56.2
5 30 Jillian Van Leer SO 22:56.8
6 ( 98) Molly Stanton SO 27:32.0
5. 137 Central Square (22:47.0 113:54.7 0:34.7)
========================================
1 23 Michelle Gloska SO 22:34.8
2 24 Bridgette Melvin 8 22:35.2
3 25 Sarah Williams SR 22:35.4
4 31 Michaela Mayer SR 22:59.8
5 34 Ashley Newman SO 23:09.5
6 ( 44) Laura Bratt JR 23:33.0
7 ( 57) Cali Scahill SO 24:03.4
6. 164 Ithaca (22:58.4 114:52.0 2:34.5)
========================================
1 6 Elizabeth Yearsley JR 21:25.8
2 18 Julia Bleier SR 22:26.1
3 32 Stephanie Hoyt JR 23:02.7
4 53 Carmen Bezner Kerr FR 23:57.1
5 55 Alex Hay SR 24:00.3
6 ( 97) Morgan Bell SO 27:25.4
7. 177 Mercy (23:12.8 116:03.9 1:40.2)
========================================
1 15 Elisha Early JR 22:12.6
2 33 Julia McLaughlin SO 23:08.5
3 37 Burnadette Hayes SO 23:21.9
4 40 Jobi Reibson SR 23:28.1
5 52 Rose Hefferon JR 23:52.8
6 ( 60) Sarah Lozy-Lester SO 24:14.5
7 ( 66) Rose Marchand JR 24:24.6
8. 233 Cazenovia (23:32.7 117:43.1 3:01.2)
========================================
1 4 Malone Gabor SR 21:21.7
2 39 Caitlin Clonan FR 23:25.2
3 62 Becca Pfohl SR 24:16.5
4 63 Madalynne Phillips SO 24:16.8
5 65 Sydney Levinson SO 24:22.9
6 ( 72) Haley O'Brien SR 24:52.7
7 ( 82) Taylor Ketchum FR 25:24.9
9. 278 East Syracuse-Minoa (24:03.3 120:16.2 1:06.3)
========================================
1 45 Kayla Penoyer JR 23:36.3
2 46 Megan Vandewarker SO 23:36.9
3 48 Allison Macri SR 23:38.3
4 69 Savanna Taylor SO 24:42.1
5 70 Brook Willey FR 24:42.6
6 ( 76) Sarah Tingley FR 25:03.3
7 ( 84) Paige Raulli SO 25:32.6
10. 296 Trumansburg (24:14.9 121:14.3 1:51.5)
========================================
1 36 Faith De Castro FR 23:20.5
2 50 Danielle Hunt FR 23:47.4
3 64 Annie Seichepin SO 24:22.5
4 67 Anna Bartishevich JR 24:31.9
5 79 Merin Ketcham JR 25:12.0
6 ( 86) Victoria Vorhees SR 25:53.5
7 ( 87) Berkley Sawester FR 26:00.6
11. 314 Brighton (24:25.8 122:08.7 1:28.9)
========================================
1 43 Lauren Reiner SO 23:29.8
2 49 Ellie Burns FR 23:44.3
3 73 Carley Thomas SO 24:57.5
4 74 Priscilla Thomas JR 24:58.4
5 75 Alexa Bower JR 24:58.7
6 ( 80) Una Stroszeck FR 25:19.0
7 ( 91) Maya Martinez-Pace SO 26:17.0
12. 315 Chenango Forks (24:53.8 124:28.6 4:43.2)
========================================
1 38 Lyndsey Stone FR 23:25.0
2 42 Hannah Conrad JR 23:29.6
3 47 Carley Church JR 23:37.2
4 85 Kyra Salinkas SO 25:48.6
5 103 Julia Rhodes FR 28:08.2
13. 355 Vestal (25:12.4 126:01.7 4:18.5)
========================================
1 28 Sara Zuwiyya JR 22:55.0
2 61 Alison Van Dyke SO 24:15.6
3 81 Jen Harris JR 25:23.4
4 90 Julia Ferrante SO 26:14.2
5 95 Robyn Warren FR 27:13.5
6 ( 96) Laken Perry SO 27:17.3
14. 420 Syracuse West (26:09.5 130:47.1 5:13.0)
========================================
1 59 Emily Streissguth SR 24:04.4
2 77 Emily Lehmann SO 25:05.1
3 83 Annie Lin FR 25:28.6
4 94 Cecilia Root FR 26:51.6
5 107 Julia Kelly FR 29:17.4
6 (109) Ceceila Joslyn FR 30:55.4
7 (116) Mara Nunez FR 35:51.0
15. 429 South Jefferson (26:22.8 131:53.9 4:03.9)
========================================
1 51 Lydia Babcock JR 23:52.6
2 88 Darby O'Keefe SO 26:03.1
3 89 Meredith Zembiec SO 26:05.4
4 100 Stephanie Green JR 27:56.3
5 101 Kate Rockefeller SO 27:56.5
16. 431 Auburn (26:30.2 132:30.6 4:52.0)
========================================
1 56 Meghan Dann SO 24:01.0
2 78 Sydney Wilson FR 25:11.1
3 92 Celleste Stafford JR 26:37.3
4 99 Brittany Spinelli SO 27:48.2
5 106 Emily Kukiela FR 28:53.0
6 (114) Ryann Gable SO 32:15.6
7 (115) Larissa Carter SR 33:38.7
17. 447 Sandy Creek (27:14.5 136:12.3 6:34.0)
========================================
1 68 Mekaila Meyers FR 24:41.4
2 71 Emily Cheney SO 24:44.3
3 93 Shanli Weir SR 26:41.1
4 105 Kasey Yerdon SO 28:50.1
5 110 Brigid McClusky SO 31:15.4
6 (111) Madeline Yousey JR 31:25.8
7 (117) Richelle Ranieri SR 36:24.1
18. 539 Hannibal (30:12.1 151:00.3 3:53.4)
========================================
1 102 Abby Harrell FR 28:03.8
2 104 Amanda Gardenier SO 28:38.7
3 108 Hunter Beckwith SR 30:49.4
4 112 Natasha Waloven SR 31:31.2
5 113 Jordyn Fradenburgh SO 31:57.2
Incomplete Teams:
Fabius-Pompey
Devin Czarnecki SO , Nicole June SO , Cassie Perrone SR
Liverpool
Hannah Putman SR , Francesca Moore SR , Vanessa Eberhard FR , Katie Cosco SR
Chittenango
Kaliegh Barrett FR , Allie Choi FR , Alyssa Crane SR , Ameilia Biviano SO
Marcellus
Shannon Twombly SR , Madison Young JR
Jordan-Elbridge
Jenny Hartwell JR , Emily Mills SR , Dominique Bigness JR , Maggie Dejohn FR
Phoenix
Amanda Deryke FR , Carolanne Switzer FR , Emilie Schneider JR , Emma Brunell JR
Norwood-Norfolk
Abbie Tessier SO , Brooke Newton SO , Allie Tessier FR
Mynderse Academy
Lauren Tyler FR , Victoria Lutz SO , Afton Noha SR
Syracuse East
Arianna Paradine SO
BOYS JUNIOR VARSITY LARGE SCHOOL RACE 1 - 2.95 MILES
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Alex Tryzankowski SR 1 Clarence 16:41.5 5:40 A 1
2 2 Josh Roman JR 1 Fairport 17:00.2 5:46 A 2
3 3 Eric Sinton JR 2 Ithaca 17:03.0 5:47 A 3
4 4 Neil Kolhatkar FR 1 Ithaca 17:06.2 5:48 A 4
5 5 Ryan Burnham JR 3 Fairport 17:10.9 5:50 A 5
6 6 Zach McAlear SR 2 Ithaca 17:11.4 5:50 A 6
7 7 Rob Brooks SO 1 Fairport 17:14.4 5:51 A 7
8 8 Noah Sorensen FR 2 Ithaca 17:15.0 5:51 A 8
9 9 Kellen Baker SR 3 Fairport 17:15.9 5:52 A 9
10 10 Tommy Sipple JR 4 Ithaca 17:21.7 5:54 A 10
11 11 Jake Avery FR 3 Ithaca 17:23.4 5:54 A 11
12 12 Joe Costello JR 5 Auburn 17:23.6 5:54 A 12
13 13 Jake Hunt SR 4 Fairport 17:31.7 5:57 A 13
14 14 Shawn Rousseau SO 2 Burnt Hills 17:38.3 5:59 B 1
15 15 Matthew Johnson SO 3 Clarence 17:40.7 6:00 A 14
16 16 Luke Dengler SR 5 Fairport 17:48.6 6:03 A 15
17 17 Derek Boyer SR 6 Clarence 17:51.2 6:04 A 16
18 18 Gavin Vlainich SO 4 Burnt Hills 17:51.5 6:04 B 2
19 19 Malcolm Grandon JR 6 Burnt Hills 17:54.6 6:05 B 3
20 20 Sam Suski JR 7 Burnt Hills 17:55.9 6:05 B 4
21 21 Jordan Braiman JR 8 Burnt Hills 17:56.6 6:05 B 5
22 22 Stephen Schulz FR 4 Liverpool 17:56.9 6:06 A 17
23 23 Ian Tomasik FR 5 Ithaca 17:58.1 6:06 A 18
24 24 Dominick Battaglia SO 5 Liverpool 18:00.7 6:07 A 19
25 25 Jonas Gage SR 7 Clarence 18:01.9 6:07 A 20
26 26 Andrew Dynka SR 8 Central Square 18:13.7 6:11 A 21
27 27 Scott Straw SR 9 Fairport 18:15.5 6:12 A 22
28 28 Tommy Walsh SO 6 Auburn 18:17.3 6:12 A 23
29 29 Jerry Piersante SR 10 Brighton 18:19.9 6:13 B 6
30 30 Brendan Bialy SR 11 Vestal 18:31.5 6:17 B 7
31 31 Erik Diehl SR 12 Clarence 18:32.3 6:18 A 24
32 32 Casey Friscia FR 6 Central Square 18:34.0 6:18 A 25
33 33 Austin Philleo JR 9 Jamesville-Dewitt 18:34.2 6:18 B 8
34 34 Anthony Graber SR 13 Clarence 18:39.9 6:20 A 26
35 35 Isaiah Battoe JR 10 Liverpool 18:40.7 6:20 A 27
36 36 Matt Salbert SO 7 Jamesville-Dewitt 18:41.1 6:21 B 9
37 37 James Keegan FR 7 Brighton 18:41.9 6:21 B 10
38 38 Daniel Richer SR 14 Clarence 18:45.9 6:22 A 28
39 39 Tyler Glowaki FR 8 Jamesville-Dewitt 18:48.1 6:23 B 11
40 40 Matt Hill SR 15 Vestal 18:50.5 6:24 B 12
41 41 Aaron Appelle SR 16 Brighton 18:52.3 6:24 B 13
42 42 Aaron Laviolette JR 11 Liverpool 18:52.6 6:24 A 29
43 43 Brian Zaengle SR 17 Burnt Hills 18:55.9 6:26 B 14
44 44 Conor Blake JR 12 Liverpool 18:57.9 6:26 A 30
45 45 Troy Kilian JR 13 Jamesville-Dewitt 18:58.9 6:27 B 15
46 46 Alden Dicruttalo SR 18 Burnt Hills 19:06.0 6:29 B 16
47 47 Sam Obrist SR 19 Central Square 19:06.6 6:29 A 31
48 48 Christian Jensen SO 8 Brighton 19:06.9 6:29 B 17
49 49 Chris Cannone SO 9 Auburn 19:08.6 6:30 A 32
50 50 Josh Ladd SR 20 Central Square 19:10.5 6:30 A 33
51 51 Nick Schug SR 21 East Syracuse-Minoa 19:13.3 6:31 B 18
52 52 Josh Lewis SO 10 Vestal 19:17.1 6:33 B 19
53 53 Alex Reid SR 22 Vestal 19:26.4 6:36 B 20
54 54 Doug Andrews SR 23 Liverpool 19:27.2 6:36 A 34
55 55 Evan Maestri FR 9 Liverpool 19:27.7 6:36 A 35
56 56 Dylon Newkirk JR 14 Vestal 19:35.0 6:39 B 21
57 57 David Kirchoff SO 11 East Syracuse-Minoa 19:41.6 6:41 B 22
58 58 Miles Chandler SO 12 Jamesville-Dewitt 19:46.1 6:43 B 23
59 59 Liam Cuddy SO 13 Auburn 19:48.2 6:43 A 36
60 60 Nick Palin FR 10 Jamesville-Dewitt 19:56.9 6:46 B 24
61 61 Danny Phillips FR 11 Fulton 19:57.6 6:46 B 25
62 62 Mason Minerva SO 14 Brighton 20:00.0 6:47 B 26
63 63 Brandon Tice FR 12 Fulton 20:02.4 6:48 B 27
64 64 Jake Perrotta FR 13 East Syracuse-Minoa 20:02.9 6:48 B 28
65 65 Nate Evangelista SR 24 Auburn 20:03.7 6:49 A 37
66 66 Eric Wolf FR 14 Central Square 20:07.3 6:50 A 38
67 67 Joe Herbert FR 15 Auburn 20:10.9 6:51 A 39
68 68 Thomas Iandolo JR 15 Jamesville-Dewitt 20:12.6 6:52 B 29
69 69 Dan Kang SR 25 Vestal 20:14.9 6:52 B 30
70 70 Joe Kuchera SO 15 Vestal 20:15.4 6:52 B 31
71 71 Camden Proud FR 16 Oswego 20:18.4 6:54 A 40
72 72 Austin Attwood FR 17 Oswego 20:20.5 6:54 A 41
73 73 Kenneth Deloff FR 18 Fulton 20:21.9 6:55 B 32
74 74 Jacob Cuyler JR 16 Fulton 20:22.5 6:55 B 33
75 75 Nathan Shaw FR 19 Fulton 20:22.9 6:55 B 34
76 76 Adam Wisniewski FR 20 East Syracuse-Minoa 20:26.3 6:56 B 35
77 77 Jeff Episcopo SR 26 East Syracuse-Minoa 20:33.7 6:59 B 36
78 78 Chris Wawro SR 27 Auburn 20:36.5 7:00 A 42
79 79 Joe Kerznowski SR 28 East Syracuse-Minoa 20:37.2 7:00 B 37
80 80 Larry Moses JR 17 Central Square 21:02.3 7:08 A 43
81 81 Michael Holcomb SR 29 Fulton 21:04.2 7:09 B 38
82 82 Keagan Condon SO 16 Fulton 21:11.2 7:11 B 39
83 83 Nathan Greene FR 21 Oswego 21:20.1 7:14 A 44
84 84 Brad Patterson FR 22 Oswego 21:20.9 7:15 A 45
85 85 Robbie Rioux FR 23 Syracuse West 21:33.8 7:19 A 46
86 86 Malik Warren JR 18 Syracuse West 21:41.5 7:22 A 47
87 Gabriel Memberto FR 24 Syracuse East 21:56.6 7:27 A 48
88 87 Chris Pitters SR 30 Oswego 22:05.9 7:30 A 49
89 88 Connor Kniffen FR 25 Syracuse West 22:35.9 7:40 A 50
90 89 Avery Croucher FR 26 Oswego 22:55.3 7:47 A 51
91 90 Rishov Chatterjee FR 27 East Syracuse-Minoa 23:16.2 7:54 B 40
92 91 Nicholas Lightburn SR 31 Syracuse West 23:24.5 7:57 A 52
93 Tim Willard SO 17 Syracuse East 24:19.5 8:15 A 53
94 92 Dominic Serrao SO 18 Syracuse West 26:39.9 9:03 A 54
95 93 Alex Jock FR 28 Syracuse West 28:38.6 9:43 A 55
BOYS JUNIOR VARSITY LARGE SCHOOL RACE 1 - 2.95 MILES
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 31 Ithaca (17:11.5 85:57.3 0:18.7)
========================================
1 3 Eric Sinton JR 17:03.0
2 4 Neil Kolhatkar FR 17:06.2
3 6 Zach McAlear SR 17:11.4
4 8 Noah Sorensen FR 17:15.0
5 10 Tommy Sipple JR 17:21.7
6 ( 11) Jake Avery FR 17:23.4
7 ( 23) Ian Tomasik FR 17:58.1
2. 36 Fairport (17:14.7 86:13.1 0:31.5)
========================================
1 2 Josh Roman JR 17:00.2
2 5 Ryan Burnham JR 17:10.9
3 7 Rob Brooks SO 17:14.4
4 9 Kellen Baker SR 17:15.9
5 13 Jake Hunt SR 17:31.7
6 ( 16) Luke Dengler SR 17:48.6
7 ( 27) Scott Straw SR 18:15.5
3. 89 Clarence (17:45.6 88:47.6 1:50.8)
========================================
1 1 Alex Tryzankowski SR 16:41.5
2 15 Matthew Johnson SO 17:40.7
3 17 Derek Boyer SR 17:51.2
4 25 Jonas Gage SR 18:01.9
5 31 Erik Diehl SR 18:32.3
6 ( 34) Anthony Graber SR 18:39.9
7 ( 38) Daniel Richer SR 18:45.9
4. 92 Burnt Hills (17:51.4 89:16.9 0:18.3)
========================================
1 14 Shawn Rousseau SO 17:38.3
2 18 Gavin Vlainich SO 17:51.5
3 19 Malcolm Grandon JR 17:54.6
4 20 Sam Suski JR 17:55.9
5 21 Jordan Braiman JR 17:56.6
6 ( 43) Brian Zaengle SR 18:55.9
7 ( 46) Alden Dicruttalo SR 19:06.0
5. 167 Liverpool (18:29.8 92:28.8 1:01.0)
========================================
1 22 Stephen Schulz FR 17:56.9
2 24 Dominick Battaglia SO 18:00.7
3 35 Isaiah Battoe JR 18:40.7
4 42 Aaron Laviolette JR 18:52.6
5 44 Conor Blake JR 18:57.9
6 ( 54) Doug Andrews SR 19:27.2
7 ( 55) Evan Maestri FR 19:27.7
6. 211 Jamesville-Dewitt (18:57.7 94:48.4 1:11.9)
========================================
1 33 Austin Philleo JR 18:34.2
2 36 Matt Salbert SO 18:41.1
3 39 Tyler Glowaki FR 18:48.1
4 45 Troy Kilian JR 18:58.9
5 58 Miles Chandler SO 19:46.1
6 ( 60) Nick Palin FR 19:56.9
7 ( 68) Thomas Iandolo JR 20:12.6
7. 213 Auburn (18:56.3 94:41.4 2:40.1)
========================================
1 12 Joe Costello JR 17:23.6
2 28 Tommy Walsh SO 18:17.3
3 49 Chris Cannone SO 19:08.6
4 59 Liam Cuddy SO 19:48.2
5 65 Nate Evangelista SR 20:03.7
6 ( 67) Joe Herbert FR 20:10.9
7 ( 78) Chris Wawro SR 20:36.5
8. 217 Brighton (19:00.2 95:01.0 1:40.1)
========================================
1 29 Jerry Piersante SR 18:19.9
2 37 James Keegan FR 18:41.9
3 41 Aaron Appelle SR 18:52.3
4 48 Christian Jensen SO 19:06.9
5 62 Mason Minerva SO 20:00.0
9. 221 Central Square (19:02.5 95:12.1 1:53.6)
========================================
1 26 Andrew Dynka SR 18:13.7
2 32 Casey Friscia FR 18:34.0
3 47 Sam Obrist SR 19:06.6
4 50 Josh Ladd SR 19:10.5
5 66 Eric Wolf FR 20:07.3
6 ( 80) Larry Moses JR 21:02.3
10. 231 Vestal (19:08.1 95:40.5 1:03.5)
========================================
1 30 Brendan Bialy SR 18:31.5
2 40 Matt Hill SR 18:50.5
3 52 Josh Lewis SO 19:17.1
4 53 Alex Reid SR 19:26.4
5 56 Dylon Newkirk JR 19:35.0
6 ( 69) Dan Kang SR 20:14.9
7 ( 70) Joe Kuchera SO 20:15.4
11. 325 East Syracuse-Minoa (19:59.6 99:57.8 1:20.4)
========================================
1 51 Nick Schug SR 19:13.3
2 57 David Kirchoff SO 19:41.6
3 64 Jake Perrotta FR 20:02.9
4 76 Adam Wisniewski FR 20:26.3
5 77 Jeff Episcopo SR 20:33.7
6 ( 79) Joe Kerznowski SR 20:37.2
7 ( 90) Rishov Chatterjee FR 23:16.2
12. 346 Fulton (20:13.5 101:07.3 0:25.3)
========================================
1 61 Danny Phillips FR 19:57.6
2 63 Brandon Tice FR 20:02.4
3 73 Kenneth Deloff FR 20:21.9
4 74 Jacob Cuyler JR 20:22.5
5 75 Nathan Shaw FR 20:22.9
6 ( 81) Michael Holcomb SR 21:04.2
7 ( 82) Keagan Condon SO 21:11.2
13. 397 Oswego (21:05.2 105:25.8 1:47.5)
========================================
1 71 Camden Proud FR 20:18.4
2 72 Austin Attwood FR 20:20.5
3 83 Nathan Greene FR 21:20.1
4 84 Brad Patterson FR 21:20.9
5 87 Chris Pitters SR 22:05.9
6 ( 89) Avery Croucher FR 22:55.3
14. 442 Syracuse West (23:11.2 115:55.6 5:06.1)
========================================
1 85 Robbie Rioux FR 21:33.8
2 86 Malik Warren JR 21:41.5
3 88 Connor Kniffen FR 22:35.9
4 91 Nicholas Lightburn SR 23:24.5
5 92 Dominic Serrao SO 26:39.9
6 ( 93) Alex Jock FR 28:38.6
Incomplete Teams:
Syracuse East
Gabriel Memberto FR , Tim Willard SO
BOYS JUNIOR VARSITY LARGE SCHOOL RACE 2 - 2.95 MILES
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Cody McDaniel SR 1 Fairport 17:34.1 5:58 A 1
2 2 Michael Messere 8 1 Burnt Hills 17:39.8 6:00 B 1
3 3 Anthony Scalise SO 1 Fairport 17:44.8 6:01 A 2
4 4 Joey Reed FR 1 Fairport 17:55.1 6:05 A 3
5 5 Sascha Pacun JR 1 Ithaca 17:56.0 6:05 A 4
6 6 Ben Cook JR 2 Fairport 17:59.3 6:06 A 5
7 7 Michael Bashant FR 2 Burnt Hills 18:03.5 6:08 B 2
8 8 Luke Gobel FR 3 Burnt Hills 18:08.5 6:09 B 3
9 9 Nic Bogel-Burrough JR 3 Ithaca 18:18.3 6:13 A 6
10 10 Rob Bashant JR 4 Burnt Hills 18:23.1 6:14 B 4
11 11 Luke McDanie SO 2 Fairport 18:26.3 6:16 A 7
12 12 Kieran Loehr SO 3 Ithaca 18:32.5 6:18 A 8
13 13 Clayton Robinson JR 5 Fairport 18:37.9 6:19 A 9
14 14 Harrison Kesel SR 2 Fairport 18:42.1 6:21 A 10
15 15 Dan Rynders FR 4 Ithaca 18:42.5 6:21 A 11
16 16 Jack Test FR 5 Burnt Hills 18:46.9 6:22 B 5
17 Kevin Winn FR 6 Fairport 18:53.4 6:25 A 12
18 17 Reed Lewandowski SR 3 Burnt Hills 18:54.3 6:25 B 6
19 18 Bobby Killeen FR 7 Burnt Hills 18:58.9 6:27 B 7
20 19 Cole Eels FR 8 Ithaca 19:06.3 6:29 A 13
21 Guillame Hatta SO 4 Fairport 19:06.7 6:29 A 14
22 Jake Baker SO 5 Fairport 19:09.4 6:30 A 15
23 20 Tom Straub JR 6 Liverpool 19:17.8 6:33 A 16
24 21 Soren Jung FR 9 Ithaca 19:18.4 6:33 A 17
25 22 Alex Rodriguez JR 7 Jamesville-Dewitt 19:36.6 6:39 B 8
26 23 Tommy Sorber SR 4 Vestal 19:36.9 6:39 B 9
27 24 Gabe Albert FR 10 Liverpool 19:38.1 6:40 A 18
28 25 Oliver Rapp FR 11 Brighton 19:45.4 6:42 B 10
29 26 Liam Bethlendy FR 12 Brighton 19:46.1 6:43 B 11
30 27 Jacob Garrow SO 6 Central Square 19:46.6 6:43 A 19
31 28 Tristan Engst FR 13 Ithaca 19:49.3 6:44 A 20
32 Shay Stokes JR 8 Fairport 19:49.6 6:44 A 21
33 29 Dilraj Sekhon SR 5 Liverpool 19:50.3 6:44 A 22
34 30 Christopher Eberle SR 6 Clarence 19:51.6 6:44 A 23
35 Pearce Anderson SO 7 Ithaca 19:56.1 6:46 A 24
36 31 Evan Arthur SR 7 Clarence 20:01.0 6:48 A 25
37 32 Parker Foresman JR 9 Auburn 20:01.3 6:48 A 26
38 33 Eric Johnson SO 8 Clarence 20:02.1 6:48 A 27
39 34 Dan O'Leary JR 10 Liverpool 20:05.7 6:49 A 28
40 Nick John FR 14 Ithaca 20:05.9 6:49 A 29
41 Matthew Lin JR 11 Ithaca 20:08.7 6:50 A 30
42 Justin Au Yeung SR 8 Fairport 20:13.1 6:52 A 31
43 35 Kyle Torrens JR 12 Jamesville-Dewitt 20:13.7 6:52 B 12
44 36 Noah Holloway JR 13 Vestal 20:14.6 6:52 B 13
45 37 Nate Beaudry JR 14 Jamesville-Dewitt 20:16.4 6:53 B 14
46 38 Will Stone FR 15 Brighton 20:19.3 6:54 B 15
47 39 Jake Wildrick JR 15 Central Square 20:19.5 6:54 A 32
48 40 Joseph Weglarski SR 9 Clarence 20:21.5 6:55 A 33
49 41 Dan Pone' JR 16 Central Square 20:24.7 6:56 A 34
50 42 Jared Rochez FR 16 Clarence 20:26.1 6:56 A 35
51 43 Padraig Hagan JR 17 Jamesville-Dewitt 20:28.1 6:57 B 16
52 Bill Marcinkowski SR 10 Burnt Hills 20:35.0 6:59 B 17
53 44 Owen Lovell FR 17 Central Square 20:36.8 7:00 A 36
54 45 Nigel Foster JR 18 Central Square 20:37.8 7:00 A 37
55 Jason Wang FR 18 Ithaca 20:43.5 7:02 A 38
56 46 Alex Klein SO 9 Liverpool 20:44.7 7:02 A 39
57 47 Alex Kidd SR 11 Liverpool 21:03.1 7:09 A 40
58 48 Ben MacCrindle FR 19 Jamesville-Dewitt 21:09.6 7:11 B 18
59 49 Zane Grinde SO 10 Clarence 21:11.6 7:12 A 41
60 50 Chris Blust FR 20 Jamesville-Dewitt 21:12.9 7:12 B 19
61 51 Eric Forderkonz JR 19 Central Square 21:15.0 7:13 A 42
62 52 Michael Bender JR 20 Clarence 21:18.7 7:14 A 43
63 53 Elliot Weissman FR 21 Vestal 21:20.7 7:15 B 20
64 54 Thomas Hanes SO 11 Vestal 21:21.1 7:15 B 21
65 55 Austin Leitgeb FR 22 Liverpool 21:23.0 7:15 A 44
66 56 Mitch Labeef FR 23 Fulton 21:23.6 7:16 B 22
67 John Bertrand SO 12 Clarence 21:25.7 7:16 A 45
68 57 Joe Hetterich FR 24 Brighton 21:26.8 7:17 B 23
69 58 Nick Kolceski JR 21 Jamesville-Dewitt 21:30.2 7:18 B 24
70 59 John Duffy SO 13 Auburn 21:33.0 7:19 A 46
71 60 Nick Blandford JR 22 Vestal 21:33.2 7:19 B 25
72 61 Fran Bruno SR 12 Auburn 21:34.6 7:19 A 47
73 62 Namyun Kim SO 14 Brighton 21:34.8 7:19 B 26
74 Mike Hackenberg SO 15 Burnt Hills 21:34.9 7:19 B 27
75 63 Luke Ingardia SR 13 Vestal 21:41.8 7:22 B 28
76 64 Tom Yarborough FR 25 Vestal 21:43.5 7:22 B 29
77 65 Austin Morrissette FR 26 Auburn 21:44.6 7:23 A 48
78 Raphael Sloban JR 23 Liverpool 21:44.9 7:23 A 49
79 Ryan Wells SO 16 Vestal 21:52.5 7:25 B 30
80 Evan Samuel SO 17 Fairport 21:54.8 7:26 A 50
81 66 Tom Dellinger FR 27 Brighton 21:56.5 7:27 B 31
82 Mike Yonta FR 28 Jamesville-Dewitt 21:56.9 7:27 B 32
83 Chris Kudlacik SR 14 Burnt Hills 22:03.5 7:29 B 33
84 67 Nicholas Remaley SO 18 Auburn 22:03.7 7:29 A 51
85 68 Malik Ibrahim SO 19 Brighton 22:15.6 7:33 B 34
86 Todd Consadine SO 20 Fairport 22:16.3 7:33 A 52
87 Noah Piersante SO 21 Brighton 22:30.3 7:38 B 35
88 Roy West SO 22 Fairport 22:33.8 7:39 A 53
89 Lucas Granan SO 23 Jamesville-Dewitt 22:38.2 7:41 B 36
90 Cameron Harvey FR 29 Vestal 22:41.9 7:42 B 37
91 Joseph Seif SO 24 Vestal 22:42.4 7:42 B 38
92 Reed Wolfe FR 30 Ithaca 22:45.3 7:43 A 54
93 Jay Lethin FR 31 Vestal 22:47.1 7:44 B 39
94 Alex Becerra FR 32 Liverpool 22:48.2 7:44 A 55
95 Robert Fisher Jr SR 15 Brighton 22:50.6 7:45 B 40
96 Kevin Gorke SR 16 Jamesville-Dewitt 22:55.2 7:47 B 41
97 Tyler Dingman FR 33 Vestal 22:58.4 7:48 B 42
98 Sam Saloff-Coste SR 17 Ithaca 23:05.5 7:50 A 56
99 69 Ethan Cimino FR 34 Fulton 23:12.4 7:52 B 43
100 70 Aj Roe JR 24 Auburn 23:13.1 7:53 A 57
101 Gaganjot Sekhon FR 35 Liverpool 23:35.1 8:00 A 58
102 Nate Basch FR 36 Jamesville-Dewitt 23:37.3 8:01 B 44
103 Preston Hughes SR 18 Clarence 23:40.0 8:02 A 59
104 Mike Kennelly FR 37 Fairport 23:42.5 8:03 A 60
105 Ben McCarthy SO 25 Vestal 24:03.3 8:10 B 45
106 71 Andrew Kowalski SR 19 Auburn 24:05.6 8:11 A 61
107 72 Colin Flynn SO 26 Fulton 24:06.7 8:11 B 46
108 73 Cody Rhinehart FR 38 Fulton 24:11.1 8:12 B 47
109 Bryan Garson SO 27 Clarence 24:22.4 8:16 A 62
110 Joe Rosaschi JR 25 East Syracuse-Minoa 24:37.6 8:21 B 48
111 Anthony Impellizzer FR 39 Jamesville-Dewitt 24:45.6 8:24 B 49
112 Jake Harron FR 40 Jamesville-Dewitt 25:05.1 8:31 B 50
113 Stefan Korfmacher FR 41 Brighton 25:12.7 8:33 B 51
114 74 Chase Halstead SR 20 Fulton 25:30.6 8:39 B 52
115 75 Mike Griffin FR 42 Central Square 26:23.5 8:57 A 63
116 Jacob Reilly FR 43 Auburn 27:17.1 9:15 A 64
117 76 Pui-Onn Tran SR 21 Fulton 27:23.4 9:18 B 53
118 Matt Auguirer SO 28 East Syracuse-Minoa 27:59.8 9:30 B 54
119 Liam Davies JR 26 Liverpool 29:01.0 9:51 A 65
BOYS JUNIOR VARSITY LARGE SCHOOL RACE 2 - 2.95 MILES
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 25 Fairport (17:56.0 89:39.6 0:52.2)
========================================
1 1 Cody McDaniel SR 17:34.1
2 3 Anthony Scalise SO 17:44.8
3 4 Joey Reed FR 17:55.1
4 6 Ben Cook JR 17:59.3
5 11 Luke McDanie SO 18:26.3
6 ( 13) Clayton Robinson JR 18:37.9
7 ( 14) Harrison Kesel SR 18:42.1
2. 43 Burnt Hills (18:12.4 91:01.8 1:07.1)
========================================
1 2 Michael Messere 8 17:39.8
2 7 Michael Bashant FR 18:03.5
3 8 Luke Gobel FR 18:08.5
4 10 Rob Bashant JR 18:23.1
5 16 Jack Test FR 18:46.9
6 ( 17) Reed Lewandowski SR 18:54.3
7 ( 18) Bobby Killeen FR 18:58.9
3. 60 Ithaca (18:31.2 92:35.6 1:10.3)
========================================
1 5 Sascha Pacun JR 17:56.0
2 9 Nic Bogel-Burrough JR 18:18.3
3 12 Kieran Loehr SO 18:32.5
4 15 Dan Rynders FR 18:42.5
5 19 Cole Eels FR 19:06.3
6 ( 21) Soren Jung FR 19:18.4
7 ( 28) Tristan Engst FR 19:49.3
4. 153 Liverpool (19:55.4 99:36.6 1:26.9)
========================================
1 20 Tom Straub JR 19:17.8
2 24 Gabe Albert FR 19:38.1
3 29 Dilraj Sekhon SR 19:50.3
4 34 Dan O'Leary JR 20:05.7
5 46 Alex Klein SO 20:44.7
6 ( 47) Alex Kidd SR 21:03.1
7 ( 55) Austin Leitgeb FR 21:23.0
5. 176 Clarence (20:08.5 100:42.3 0:34.5)
========================================
1 30 Christopher Eberle SR 19:51.6
2 31 Evan Arthur SR 20:01.0
3 33 Eric Johnson SO 20:02.1
4 40 Joseph Weglarski SR 20:21.5
5 42 Jared Rochez FR 20:26.1
6 ( 49) Zane Grinde SO 21:11.6
7 ( 52) Michael Bender JR 21:18.7
6. 185 Jamesville-Dewitt (20:20.9 101:44.4 1:33.0)
========================================
1 22 Alex Rodriguez JR 19:36.6
2 35 Kyle Torrens JR 20:13.7
3 37 Nate Beaudry JR 20:16.4
4 43 Padraig Hagan JR 20:28.1
5 48 Ben MacCrindle FR 21:09.6
6 ( 50) Chris Blust FR 21:12.9
7 ( 58) Nick Kolceski JR 21:30.2
7. 196 Central Square (20:21.1 101:45.4 0:51.2)
========================================
1 27 Jacob Garrow SO 19:46.6
2 39 Jake Wildrick JR 20:19.5
3 41 Dan Pone' JR 20:24.7
4 44 Owen Lovell FR 20:36.8
5 45 Nigel Foster JR 20:37.8
6 ( 51) Eric Forderkonz JR 21:15.0
7 ( 75) Mike Griffin FR 26:23.5
8. 208 Brighton (20:34.5 102:52.4 1:49.4)
========================================
1 25 Oliver Rapp FR 19:45.4
2 26 Liam Bethlendy FR 19:46.1
3 38 Will Stone FR 20:19.3
4 57 Joe Hetterich FR 21:26.8
5 62 Namyun Kim SO 21:34.8
6 ( 66) Tom Dellinger FR 21:56.5
7 ( 68) Malik Ibrahim SO 22:15.6
9. 226 Vestal (20:49.3 104:06.5 1:56.3)
========================================
1 23 Tommy Sorber SR 19:36.9
2 36 Noah Holloway JR 20:14.6
3 53 Elliot Weissman FR 21:20.7
4 54 Thomas Hanes SO 21:21.1
5 60 Nick Blandford JR 21:33.2
6 ( 63) Luke Ingardia SR 21:41.8
7 ( 64) Tom Yarborough FR 21:43.5
10. 284 Auburn (21:23.5 106:57.2 2:02.4)
========================================
1 32 Parker Foresman JR 20:01.3
2 59 John Duffy SO 21:33.0
3 61 Fran Bruno SR 21:34.6
4 65 Austin Morrissette FR 21:44.6
5 67 Nicholas Remaley SO 22:03.7
6 ( 70) Aj Roe JR 23:13.1
7 ( 71) Andrew Kowalski SR 24:05.6
11. 344 Fulton (23:40.9 118:24.4 4:07.0)
========================================
1 56 Mitch Labeef FR 21:23.6
2 69 Ethan Cimino FR 23:12.4
3 72 Colin Flynn SO 24:06.7
4 73 Cody Rhinehart FR 24:11.1
5 74 Chase Halstead SR 25:30.6
6 ( 76) Pui-Onn Tran SR 27:23.4
Incomplete Teams:
East Syracuse-Minoa
Joe Rosaschi JR , Matt Auguirer SO
GIRLS MODIFIED LARGE SCHOOL RACE - 1.5 MILES
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Alex Villalba 8 1 Fayetteville-Manlius 9:47.5 6:32 A 1
2 2 C'Asia Coston 8 2 Henninger 9:50.2 6:34 A 2
3 3 Carly Benson 8 3 West Genesee 9:50.8 6:34 A 3
4 4 Rachael Whiting 8 4 West Genesee 9:52.4 6:35 A 4
5 5 Palmer Madsen 8 5 Fayetteville-Manlius 10:00.0 6:40 A 5
6 6 Maria Henwood 8 6 Baldwinsville 10:01.6 6:42 A 6
7 7 Sarah Speck 7 1 Fayetteville-Manlius 10:10.9 6:48 A 7
8 8 Nancy Loh 8 7 Fayetteville-Manlius 10:12.9 6:49 A 8
9 9 Jaleyn Howard 7 2 Syracuse West 10:13.5 6:49 A 9
10 10 Sarah Klein 7 3 Baldwinsville 10:16.8 6:52 A 10
11 11 Kara Frebres 7 4 Liverpool 10:24.8 6:57 A 11
12 12 Elizabeth Fawwaz 8 8 Baldwinsville 10:28.3 6:59 A 12
13 13 Maritza Cruz 7 5 Auburn 10:28.9 7:00 A 13
14 14 Peyton Fleming 8 9 Baldwinsville 10:29.9 7:00 A 14
15 15 Ruth Crowley FR 1 Mercy 10:34.3 7:03 B 1
16 16 Reilly Smith 8 10 Henninger 10:37.0 7:05 A 15
17 17 Taryn Webber 8 11 Henninger 10:40.5 7:07 A 16
18 18 Ayla Erwin 8 12 Jamesville-Dewitt 10:43.7 7:10 B 2
19 19 Emme Foote 7 6 Baldwinsville 10:44.5 7:10 A 17
20 20 Alexandria Payne 8 13 Jamesville-Dewitt 10:44.8 7:10 B 3
21 21 Sara Goodwin 7 7 Baldwinsville 10:45.3 7:11 A 18
22 22 Gabrielle Wagner 7 8 Auburn 10:46.2 7:11 A 19
23 23 Kiera Shanley 7 9 Fayetteville-Manlius 10:49.5 7:13 A 20
24 24 Katie Shanley 7 10 Fayetteville-Manlius 10:50.5 7:14 A 21
25 25 Megan Brown 8 14 Jamesville-Dewitt 10:52.4 7:15 B 4
26 26 Annie Steigerwald 7 11 Fayetteville-Manlius 10:53.0 7:16 A 22
27 27 Jillian Risavi 8 15 Jamesville-Dewitt 10:55.8 7:18 B 5
28 28 Olivia Pawlewicz 8 16 Fulton 10:56.7 7:18 B 6
29 29 Rebecca Dromms 8 17 Liverpool 10:57.6 7:19 A 23
30 Gemma Addonizio 7 12 Fayetteville-Manlius 11:01.4 7:21 A 24
31 30 Amelia Gilbert 7 13 Jamesville-Dewitt 11:01.9 7:22 B 7
32 31 Daniella Kahsay 7 14 West Genesee 11:06.3 7:25 A 25
33 32 Jenna Costello 8 18 Baldwinsville 11:07.6 7:26 A 26
34 33 Janet Nolan 7 15 West Genesee 11:08.1 7:26 A 27
35 34 Alicia Nash 7 16 Liverpool 11:08.4 7:26 A 28
36 35 Emma Farmer 7 17 West Genesee 11:08.7 7:26 A 29
37 Sarah Pfeiffer 8 19 Baldwinsville 11:09.1 7:27 A 30
38 36 Corinne Hartshorne 7 18 Ithaca 11:10.4 7:27 A 31
39 Sophia Capri 8 20 Fayetteville-Manlius 11:10.7 7:28 A 32
40 37 Sierra Fehrman 7 19 Central Square 11:11.0 7:28 A 33
41 38 Stephanie Kubis 8 21 Central Square 11:11.3 7:28 A 34
42 Sophie Simone 7 20 Baldwinsville 11:11.6 7:28 A 35
43 Grace Wentworth 7 21 Baldwinsville 11:11.9 7:28 A 36
44 39 Alisa Salbert 8 22 Jamesville-Dewitt 11:12.2 7:29 B 8
45 40 Catherine Keck FR 2 Mercy 11:15.5 7:31 B 9
46 41 Julia Giardina 8 23 Jamesville-Dewitt 11:16.8 7:32 B 10
47 Sydney Degirolamo 8 24 Fayetteville-Manlius 11:17.1 7:32 A 37
48 42 Colleen Fullam 8 25 Liverpool 11:17.8 7:32 A 38
49 43 Savannah Fredericks 7 22 Mercy 11:18.4 7:33 B 11
50 Emily Cook 7 23 Fayetteville-Manlius 11:22.0 7:35 A 39
51 Sarah Beeler 7 24 Fayetteville-Manlius 11:22.6 7:36 A 40
52 44 Ingrid Comella 7 25 Ithaca 11:23.8 7:36 A 41
53 Aubrey Burns 8 26 Fayetteville-Manlius 11:26.0 7:38 A 42
54 45 Mary Zook 8 27 Henninger 11:26.8 7:38 A 43
55 46 Mackenzie Michnick 8 28 Liverpool 11:27.4 7:39 A 44
56 47 Nisha Sweet 8 29 Ithaca 11:28.0 7:39 A 45
57 48 Claire Laborde FR 3 Mercy 11:28.8 7:40 B 12
58 49 Mackenzie Case 8 30 Liverpool 11:30.5 7:41 A 46
59 50 Meghan Swartwood 7 26 Auburn 11:34.6 7:44 A 47
60 51 Olivia Ravera 8 31 East Syracuse-Minoa 11:36.0 7:44 B 13
61 52 Clare Collins 8 32 Henninger 11:36.2 7:45 A 48
62 Colleen Dai 8 33 Fayetteville-Manlius 11:36.5 7:45 A 49
63 53 Canterino Ava 7 27 Liverpool 11:37.8 7:46 A 50
64 Ayla Lutz 8 34 Baldwinsville 11:42.1 7:49 A 51
65 54 April Christodoulou 7 28 Central Square 11:44.0 7:50 A 52
66 55 Anna Wheeler 7 29 Central Square 11:44.4 7:50 A 53
67 56 Savanna Klee 7 30 Mercy 11:46.1 7:51 B 14
68 Kathryn Fleming 7 31 Liverpool 11:46.7 7:52 A 54
69 57 Ali Black 8 35 Thousand Islands (CAN 11:47.9 7:52 F 1
70 58 Amy Havill 8 36 East Syracuse-Minoa 11:50.3 7:54 B 15
71 59 Toni Decuffa 7 32 Central Square 11:50.9 7:54 A 55
72 60 Sarah Riggie 7 33 West Genesee 11:53.3 7:56 A 56
73 Kate Teneyck 7 34 Fayetteville-Manlius 11:53.8 7:56 A 57
74 61 Kaitlyn Diego 8 37 Auburn 11:54.5 7:57 A 58
75 Mya Hewitt 7 35 Baldwinsville 11:55.9 7:58 A 59
76 Allie Nethercott 8 38 Fayetteville-Manlius 11:56.5 7:58 A 60
77 62 Judith McCrea 7 36 Ithaca 11:57.8 7:59 A 61
78 63 Abigail Gugula 8 39 Fulton 11:59.2 8:00 B 16
79 64 Kassie Haywood 8 40 Central Square 11:59.7 8:00 A 62
80 Lindsay Reale 7 37 Liverpool 12:01.8 8:02 A 63
81 Edina Selimovic 8 41 Liverpool 12:02.9 8:02 A 64
82 Karina Bellavia 8 42 Baldwinsville 12:03.1 8:03 A 65
83 Alicia Perkovich 7 38 Fayetteville-Manlius 12:04.9 8:04 A 66
84 65 Laura Ferris 7 39 Mercy 12:08.4 8:06 B 17
85 Madeline Stone 8 43 Baldwinsville 12:11.7 8:08 A 67
86 66 Amy Milner 8 44 Ithaca 12:13.4 8:09 A 68
87 Anna Demer 7 40 Baldwinsville 12:14.5 8:10 A 69
88 67 Kaley Moore 7 41 West Genesee 12:16.0 8:11 A 70
89 Mahima Patel 7 42 West Genesee 12:17.2 8:12 A 71
90 68 Ashley Cummings 8 45 Mercy 12:17.8 8:12 B 18
91 69 Mikayla Lennox 8 46 Thousand Islands (CAN 12:18.6 8:13 F 2
92 Maddie Lux 8 47 West Genesee 12:19.1 8:13 A 72
93 Raena Schoek 7 43 West Genesee 12:19.5 8:13 A 73
94 Burnadette Brun FR 4 Mercy 12:19.7 8:14 B 19
95 70 Madison Wagar 8 48 Thousand Islands (CAN 12:20.4 8:14 F 3
96 Kelly Lozy-Lester 7 44 Mercy 12:21.1 8:15 B 20
97 Lindsey Ingram 8 49 West Genesee 12:22.9 8:16 A 74
98 71 Alexa Keys 7 45 Central Square 12:24.9 8:17 A 75
99 Megan Blake 8 50 Liverpool 12:25.8 8:18 A 76
100 Hannah McCormick 7 46 West Genesee 12:26.9 8:18 A 77
101 Greta Smith 7 47 Jamesville-Dewitt 12:28.0 8:19 B 21
102 72 Grace Lockwood 7 48 Henninger 12:30.6 8:21 A 78
103 Monet Brown 7 49 Central Square 12:31.9 8:22 A 79
104 Maggie Moulton 7 50 Mercy 12:32.3 8:22 B 22
105 Angelina Ciriciello 7 51 Liverpool 12:32.8 8:22 A 80
106 73 Olivia Rosetti 7 52 Thousand Islands (CAN 12:34.7 8:24 F 4
107 Miranda Kramer 8 51 Jamesville-Dewitt 12:35.4 8:24 B 23
108 Guine Nabinger 7 53 Jamesville-Dewitt 12:35.6 8:24 B 24
109 74 Maddy Michel 8 52 Thousand Islands (CAN 12:36.6 8:25 F 5
110 Lindsey Kelley 8 53 Central Square 12:36.8 8:25 A 81
111 Bailee Riesterer 8 54 Central Square 12:37.2 8:25 A 82
112 Liz Carlin-Erich 7 54 Baldwinsville 12:41.2 8:28 A 83
113 Maria Angello 8 55 Fayetteville-Manlius 12:41.8 8:28 A 84
114 75 Daisy Townsend 7 55 Auburn 12:42.4 8:29 A 85
115 Kassandra Morris 7 56 Liverpool 12:43.2 8:29 A 86
116 76 Rotem Leshed 7 57 Ithaca 12:44.2 8:30 A 87
117 Milly Gonzalez FR 5 Mercy 12:44.4 8:30 B 25
118 77 Rachel Jeon 8 56 Ithaca 12:45.2 8:31 A 88
119 78 Katie Donovan 7 58 Auburn 12:45.5 8:31 A 89
120 Mia Bresadola 7 59 West Genesee 12:45.8 8:31 A 90
121 79 Shauna Morrell 8 57 Thousand Islands (CAN 12:46.5 8:31 F 6
122 Arlea Vecchio 7 60 West Genesee 12:46.8 8:32 A 91
123 Laura Haight 7 61 Fayetteville-Manlius 12:47.2 8:32 A 92
124 Alexis Herrick 7 62 West Genesee 12:47.8 8:32 A 93
125 80 Madison Zwiesler 8 58 East Syracuse-Minoa 12:50.8 8:34 B 26
126 Maya Jordan 7 63 Fayetteville-Manlius 12:51.4 8:35 A 94
127 Victoria Tyrell 7 64 Central Square 12:53.4 8:36 A 95
128 Emma Kesselring 7 65 Jamesville-Dewitt 12:55.6 8:38 B 27
129 Nikki Ni 8 59 Mercy 12:55.9 8:38 B 28
130 81 Abigail Bocketti 8 60 East Syracuse-Minoa 12:56.3 8:38 B 29
131 82 Hannah Pruner 7 66 Thousand Islands (CAN 12:59.1 8:40 F 7
132 Ana Flores 8 61 Central Square 13:03.4 8:43 A 96
133 83 Jacinta Hensinger 7 67 East Syracuse-Minoa 13:04.3 8:43 B 30
134 Amanda Pirie 7 68 Central Square 13:04.8 8:44 A 97
135 84 Megan Johnson 8 62 Fulton 13:08.7 8:46 B 31
136 Cassie Davidson 7 69 Central Square 13:09.8 8:47 A 98
137 85 Tessa Hensinger 8 63 East Syracuse-Minoa 13:12.4 8:49 B 32
138 86 Maleah Banks 8 64 Henninger 13:14.7 8:50 A 99
139 Alannah McGarry 7 70 Ithaca 13:15.9 8:51 A100
140 Joanna Farrella 8 65 Thousand Islands (CAN 13:16.4 8:51 F 8
141 Shaggy Loshgari 7 71 Henninger 13:18.8 8:53 A101
142 Abby Zumbuhl 8 66 Jamesville-Dewitt 13:22.1 8:55 B 33
143 Danielle Garvin 7 72 Central Square 13:24.0 8:56 A102
144 Ariella Kornfeld 7 73 Jamesville-Dewitt 13:26.8 8:58 B 34
145 87 Katherine Roberts 7 74 East Syracuse-Minoa 13:27.7 8:59 B 35
146 Grace Desorbo 7 75 Fayetteville-Manlius 13:28.2 8:59 A103
147 Angel Dixon 7 76 Central Square 13:29.0 9:00 A104
148 Leia Dombroski 7 77 West Genesee 13:31.6 9:02 A105
149 88 Cassie Hartranft 8 67 Fulton 13:35.1 9:04 B 36
150 89 McKayla Hamilton 8 68 Auburn 13:35.8 9:04 A106
151 Baylee Kennedy 7 78 Auburn 13:36.3 9:05 A107
152 Jania Freeman 7 79 Auburn 13:37.1 9:05 A108
153 Anna Miller 8 69 Baldwinsville 13:39.1 9:07 A109
154 Hannah Carroll 8 70 Central Square 13:41.6 9:08 A110
155 Sydney Kozak 8 71 Mercy 13:44.2 9:10 B 37
156 Alyssa Wagar 8 72 Thousand Islands (CAN 13:44.7 9:10 F 9
157 Sophia Sereluca 7 80 Liverpool 13:46.7 9:12 A111
158 Kayleandra White 7 81 Auburn 13:49.2 9:13 A112
159 90 Anaya Jackson 7 82 Syracuse West 13:51.5 9:15 A113
160 Chyna Butler 8 73 Henninger 13:53.9 9:16 A114
161 Abbagail Diesz 8 74 Central Square 13:54.6 9:17 A115
162 Valerie Morgans 8 75 Liverpool 13:57.3 9:19 A116
163 Samantha Lesch 7 83 Auburn 13:59.4 9:20 A117
164 Keisha Bennett 7 84 Thousand Islands (CAN 14:05.0 9:24 F 10
165 Jewel Samonte 7 85 Fayetteville-Manlius 14:15.2 9:31 A118
166 Daciana Pilgram 7 86 Henninger 14:19.3 9:33 A119
167 91 Jenna Hood 7 87 Fulton 14:19.5 9:33 B 38
168 Annika Tyson 7 88 Jamesville-Dewitt 14:26.8 9:38 B 39
169 Nhu Y Pham 8 76 Henninger 14:40.4 9:47 A120
170 Shannon Rigby 7 89 Auburn 14:47.4 9:52 A121
171 Rachel Dillio FR 6 Mercy 14:49.6 9:54 B 40
172 92 Williams Kaelyn 7 90 Syracuse West 14:53.0 9:56 A122
173 Jessica Jacobs 7 91 Mercy 14:53.2 9:56 B 41
174 Elizabeth Diego 7 92 Auburn 15:00.8 10:01 A123
175 93 Cloe Gagnon 7 93 Fulton 15:01.8 10:02 B 42
176 Lexie Flurschutz 7 94 Auburn 15:19.6 10:14 A124
177 Mihna Hammond 8 77 Henninger 15:21.5 10:15 A125
178 94 Kailey Warden 7 95 Syracuse West 15:26.4 10:18 A126
179 Helena Thousand 7 96 West Genesee 15:26.7 10:18 A127
180 Elizabeth Szulsit 8 78 Mercy 15:30.9 10:21 B 43
181 Demetria Coleman 8 79 Henninger 15:36.4 10:25 A128
182 Kierra Higgins 7 97 Mercy 15:45.9 10:31 B 44
183 95 Janeda Vasquez 8 80 Fulton 15:56.6 10:38 B 45
184 Annette Harris 7 98 East Syracuse-Minoa 16:10.3 10:47 B 46
185 Suzannah Peckham 8 81 East Syracuse-Minoa 16:10.8 10:48 B 47
186 96 Kiari Hameed 7 99 Syracuse West 16:18.1 10:53 A129
187 Dorianna Ortman 8 82 Henninger 16:19.6 10:54 A130
188 Meiling Lee 8 83 Henninger 16:21.4 10:55 A131
189 Lindsey Koenig 7100 Fayetteville-Manlius 16:29.8 11:00 A132
190 Maeve Jessey 7101 Auburn 16:32.8 11:02 A133
191 Allison Evans 7102 Central Square 17:00.5 11:21 A134
192 Julia Cieszeski 8 84 Fulton 17:02.9 11:22 B 48
193 Megan Woyciesjes 7103 Jamesville-Dewitt 17:51.1 11:55 B 49
194 Eileen Tan 8 85 Jamesville-Dewitt 17:51.3 11:55 B 50
195 Maddy Rioux 7104 Henninger 18:10.0 12:07 A135
196 Alena Minquela 7105 Auburn 18:34.4 12:23 A136
197 Khadijah McClain 7106 Henninger 18:45.2 12:31 A137
198 Annie Nguyen 7107 Henninger 18:46.3 12:31 A138
199 Julia Nash 7108 Henninger 18:50.4 12:34 A139
200 Emma Carroll 7109 Central Square 19:43.6 13:10 A140
201 Kayleigh Hotaling 8 86 Fulton 21:26.0 14:18 B 51
GIRLS MODIFIED LARGE SCHOOL RACE - 1.5 MILES
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 44 Fayetteville-Manlius (10:12.2 51:00.8 1:02.0)
========================================
1 1 Alex Villalba 9:47.5
2 5 Palmer Madsen 10:00.0
3 7 Sarah Speck 10:10.9
4 8 Nancy Loh 10:12.9
5 23 Kiera Shanley 10:49.5
6 ( 24) Katie Shanley 10:50.5
7 ( 26) Annie Steigerwald 10:53.0
2. 61 Baldwinsville (10:24.3 52:01.1 0:42.9)
========================================
1 6 Maria Henwood 10:01.6
2 10 Sarah Klein 10:16.8
3 12 Elizabeth Fawwaz 10:28.3
4 14 Peyton Fleming 10:29.9
5 19 Emme Foote 10:44.5
6 ( 21) Sara Goodwin 10:45.3
7 ( 32) Jenna Costello 11:07.6
3. 106 West Genesee (10:37.3 53:06.3 1:17.9)
========================================
1 3 Carly Benson 9:50.8
2 4 Rachael Whiting 9:52.4
3 31 Daniella Kahsay 11:06.3
4 33 Janet Nolan 11:08.1
5 35 Emma Farmer 11:08.7
6 ( 60) Sarah Riggie 11:53.3
7 ( 67) Kaley Moore 12:16.0
4. 120 Jamesville-Dewitt (10:51.8 54:18.6 0:18.2)
========================================
1 18 Ayla Erwin 10:43.7
2 20 Alexandria Payne 10:44.8
3 25 Megan Brown 10:52.4
4 27 Jillian Risavi 10:55.8
5 30 Amelia Gilbert 11:01.9
6 ( 39) Alisa Salbert 11:12.2
7 ( 41) Julia Giardina 11:16.8
5. 132 Henninger (10:50.2 54:10.7 1:46.0)
========================================
1 2 C'Asia Coston 9:50.2
2 16 Reilly Smith 10:37.0
3 17 Taryn Webber 10:40.5
4 45 Mary Zook 11:26.8
5 52 Clare Collins 11:36.2
6 ( 72) Grace Lockwood 12:30.6
7 ( 86) Maleah Banks 13:14.7
6. 162 Liverpool (11:03.2 55:16.0 1:02.6)
========================================
1 11 Kara Frebres 10:24.8
2 29 Rebecca Dromms 10:57.6
3 34 Alicia Nash 11:08.4
4 42 Colleen Fullam 11:17.8
5 46 Mackenzie Michnick 11:27.4
6 ( 49) Mackenzie Case 11:30.5
7 ( 53) Canterino Ava 11:37.8
7. 202 Mercy (11:16.7 56:23.1 1:11.8)
========================================
1 15 Ruth Crowley 10:34.3
2 40 Catherine Keck 11:15.5
3 43 Savannah Fredericks 11:18.4
4 48 Claire Laborde 11:28.8
5 56 Savanna Klee 11:46.1
6 ( 65) Laura Ferris 12:08.4
7 ( 68) Ashley Cummings 12:17.8
8. 221 Auburn (11:29.4 57:26.6 2:13.5)
========================================
1 13 Maritza Cruz 10:28.9
2 22 Gabrielle Wagner 10:46.2
3 50 Meghan Swartwood 11:34.6
4 61 Kaitlyn Diego 11:54.5
5 75 Daisy Townsend 12:42.4
6 ( 78) Katie Donovan 12:45.5
7 ( 89) McKayla Hamilton 13:35.8
9. 243 Central Square (11:32.4 57:41.6 0:39.9)
========================================
1 37 Sierra Fehrman 11:11.0
2 38 Stephanie Kubis 11:11.3
3 54 April Christodoulou 11:44.0
4 55 Anna Wheeler 11:44.4
5 59 Toni Decuffa 11:50.9
6 ( 64) Kassie Haywood 11:59.7
7 ( 71) Alexa Keys 12:24.9
10. 255 Ithaca (11:38.7 58:13.4 1:03.0)
========================================
1 36 Corinne Hartshorne 11:10.4
2 44 Ingrid Comella 11:23.8
3 47 Nisha Sweet 11:28.0
4 62 Judith McCrea 11:57.8
5 66 Amy Milner 12:13.4
6 ( 76) Rotem Leshed 12:44.2
7 ( 77) Rachel Jeon 12:45.2
11. 343 Thousand Islands (CAN) (12:19.7 61:38.2 0:48.7)
========================================
1 57 Ali Black 11:47.9
2 69 Mikayla Lennox 12:18.6
3 70 Madison Wagar 12:20.4
4 73 Olivia Rosetti 12:34.7
5 74 Maddy Michel 12:36.6
6 ( 79) Shauna Morrell 12:46.5
7 ( 82) Hannah Pruner 12:59.1
12. 353 East Syracuse-Minoa (12:27.6 62:17.7 1:28.3)
========================================
1 51 Olivia Ravera 11:36.0
2 58 Amy Havill 11:50.3
3 80 Madison Zwiesler 12:50.8
4 81 Abigail Bocketti 12:56.3
5 83 Jacinta Hensinger 13:04.3
6 ( 85) Tessa Hensinger 13:12.4
7 ( 87) Katherine Roberts 13:27.7
13. 354 Fulton (12:47.9 63:59.2 3:22.8)
========================================
1 28 Olivia Pawlewicz 10:56.7
2 63 Abigail Gugula 11:59.2
3 84 Megan Johnson 13:08.7
4 88 Cassie Hartranft 13:35.1
5 91 Jenna Hood 14:19.5
6 ( 93) Cloe Gagnon 15:01.8
7 ( 95) Janeda Vasquez 15:56.6
14. 381 Syracuse West (14:08.5 70:42.5 6:04.6)
========================================
1 9 Jaleyn Howard 10:13.5
2 90 Anaya Jackson 13:51.5
3 92 Williams Kaelyn 14:53.0
4 94 Kailey Warden 15:26.4
5 96 Kiari Hameed 16:18.1
BOYS MODIFIED LARGE SCHOOL RACE - 1.5 MILES
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Max Dec 7 1 Baldwinsville 8:39.5 5:47 A 1
2 2 Tommy Baker 8 1 West Genesee 8:49.9 5:54 A 2
3 3 Kyle Jenkins 8 2 West Genesee 8:55.6 5:58 A 3
4 4 Austin Bolton 7 2 Baldwinsville 8:57.9 5:59 A 4
5 5 Matt Tripp 7 3 Fayetteville-Manlius 9:00.7 6:01 A 5
6 6 Matthew Blewjas FR 1 McQuaid Jesuit 9:01.1 6:01 A 6
7 7 Sam Glisson 8 3 Jamesville-Dewitt 9:01.9 6:02 B 1
8 8 T.J. Gaines 8 4 Syracuse West 9:05.6 6:04 A 7
9 9 Lennier Stynes 8 5 Jamesville-Dewitt 9:05.9 6:04 B 2
10 10 Jj Ross 8 6 Liverpool 9:07.2 6:05 A 8
11 11 Gabe Chisari 7 4 Central Square 9:07.6 6:06 A 9
12 12 Patrick Trivison 8 7 West Genesee 9:10.4 6:07 A 10
13 13 Joey Doerr FR 2 McQuaid Jesuit 9:11.7 6:08 A 11
14 14 Ben Rivers 8 8 Liverpool 9:13.0 6:09 A 12
15 15 Joe Piato 8 9 West Genesee 9:14.1 6:10 A 13
16 16 Justin Hunter 8 10 Baldwinsville 9:17.2 6:12 A 14
17 17 Tim Demjanenko 8 11 Baldwinsville 9:17.8 6:12 A 15
18 18 Will Streissguth 8 12 Syracuse West 9:18.2 6:13 A 16
19 19 Lucius Allen 7 5 West Genesee 9:19.2 6:13 A 17
20 20 Charlie Poole 7 6 Fayetteville-Manlius 9:25.4 6:17 A 18
21 21 Colin Palladino 8 13 Jamesville-Dewitt 9:26.4 6:18 B 3
22 22 Ryan Lovell 8 14 Central Square 9:27.8 6:19 A 19
23 23 Brody Phillips 8 15 Central Square 9:33.2 6:23 A 20
24 24 Jacob Snide 7 7 Baldwinsville 9:34.1 6:23 A 21
25 25 Thomas Praschunus 7 8 Liverpool 9:35.6 6:24 A 22
26 26 Michael Fenner 8 16 Liverpool 9:36.6 6:25 A 23
27 27 Ryan Ashe 8 17 Jamesville-Dewitt 9:36.8 6:25 B 4
28 28 Sam Carbonaro 7 9 Auburn 9:37.1 6:25 A 24
29 29 Sam Damato 8 18 Baldwinsville 9:40.7 6:28 A 25
30 30 Muku Yamaguchi 7 10 Ithaca 9:41.3 6:28 A 26
31 31 Curtis Daubney 8 19 Thousand Islands (CAN 9:42.5 6:29 F 1
32 32 Conor McManus 7 11 Baldwinsville 9:42.8 6:29 A 27
33 Spencer Wirtheim 7 12 Baldwinsville 9:43.5 6:29 A 28
34 Ben Timmons 8 20 Baldwinsville 9:44.2 6:30 A 29
35 Evan Bohman 7 13 Baldwinsville 9:45.4 6:31 A 30
36 33 Ian Conroy 7 14 Liverpool 9:45.9 6:31 A 31
37 34 Josh Cuddy 8 21 Auburn 9:46.3 6:31 A 32
38 35 Alex MacKnight 8 22 Syracuse West 9:46.9 6:32 A 33
39 36 Jack Richards 8 23 West Genesee 9:47.2 6:32 A 34
40 37 Luke Miranda 7 15 Fayetteville-Manlius 9:48.9 6:33 A 35
41 38 Evan Kistner 7 16 Fulton 9:51.9 6:35 B 5
42 39 Aidan York 8 24 Thousand Islands (CAN 9:52.4 6:35 F 2
43 40 Guthrie Kuckes 7 17 Ithaca 9:53.7 6:36 A 36
44 41 Matthew Geary 8 25 Liverpool 9:55.2 6:37 A 37
45 42 Anders Crouse 8 26 Thousand Islands (CAN 9:56.4 6:38 F 3
46 43 Mac Tupper 8 27 Jamesville-Dewitt 9:57.3 6:39 B 6
47 44 Silas Derfel 8 28 Ithaca 9:57.8 6:39 A 38
48 45 Nathan Reome 8 29 Central Square 9:58.7 6:40 A 39
49 46 Nick Magari 8 30 Henninger 9:59.4 6:40 A 40
50 47 Mack Williamson FR 3 McQuaid Jesuit 9:59.8 6:40 A 41
51 48 Eric Ansteth 8 31 Auburn 10:00.4 6:41 A 42
52 49 Jake Wansor 8 32 Auburn 10:02.8 6:42 A 43
53 50 Brian Nolan 8 33 West Genesee 10:03.0 6:42 A 44
54 51 Eli Capri 7 18 Fayetteville-Manlius 10:03.4 6:43 A 45
55 52 Zach Mayer 8 34 Central Square 10:04.0 6:43 A 46
56 Ben Conroy 7 19 West Genesee 10:06.8 6:45 A 47
57 53 Tim Castle 8 35 Thousand Islands (CAN 10:07.6 6:46 F 4
58 54 Markos Pethopoulos 8 36 Jamesville-Dewitt 10:10.6 6:48 B 7
59 55 Mike Palmerini FR 4 McQuaid Jesuit 10:11.7 6:48 A 48
60 Brian Yeatts 8 37 Baldwinsville 10:12.5 6:49 A 49
61 Ryan Micho 7 20 Baldwinsville 10:12.8 6:49 A 50
62 56 Andrew Nicholson 8 38 Central Square 10:14.3 6:50 A 51
63 57 Nick Frankovich FR 5 McQuaid Jesuit 10:14.9 6:50 A 52
64 58 Max Perry 7 21 Fayetteville-Manlius 10:16.0 6:51 A 53
65 59 Mitchell Omolino 8 39 Liverpool 10:16.5 6:51 A 54
66 Hunter Dukat 7 22 Baldwinsville 10:16.9 6:52 A 55
67 John Arvantides 7 23 Baldwinsville 10:18.9 6:53 A 56
68 60 Alan Gao 7 24 Jamesville-Dewitt 10:19.7 6:54 B 8
69 Joe Comins 7 25 West Genesee 10:20.1 6:54 A 57
70 61 Nick Curcio 8 40 Central Square 10:20.3 6:54 A 58
71 Micah Skaggs 7 26 West Genesee 10:20.9 6:54 A 59
72 Ethan Donaghey 7 27 Baldwinsville 10:21.5 6:55 A 60
73 62 Tyler Ruttan 8 41 Fulton 10:22.2 6:55 B 9
74 63 Nick Hamilton FR 6 McQuaid Jesuit 10:22.9 6:56 A 61
75 64 Lewis Nazarian 7 28 McQuaid Jesuit 10:23.6 6:56 A 62
76 65 Trayvon Bommersbach 8 42 Henninger 10:24.4 6:57 A 63
77 Shawn Markowsky 8 43 Liverpool 10:25.0 6:57 A 64
78 66 Connor Burke 7 29 Syracuse West 10:25.5 6:57 A 65
79 Andrew Spring 7 30 Liverpool 10:25.8 6:58 A 66
80 67 Jackson Raynor 7 31 Fayetteville-Manlius 10:26.9 6:58 A 67
81 68 Ryan Eccles 7 32 Syracuse West 10:28.4 6:59 A 68
82 Eli Barbour 8 44 Liverpool 10:29.6 7:00 A 69
83 69 Jacob Wichers 7 33 Thousand Islands (CAN 10:31.0 7:01 F 5
84 Andrew Martin 8 45 Central Square 10:31.5 7:01 A 70
85 70 Eli Haines-Eitzen 8 46 Ithaca 10:32.0 7:02 A 71
86 Chris Pellenz 8 47 West Genesee 10:33.9 7:03 A 72
87 Kyle Rosenthal FR 7 McQuaid Jesuit 10:35.1 7:04 A 73
88 71 Zack Vickery-Kelly 8 48 Thousand Islands (CAN 10:36.6 7:05 F 6
89 Cameron O'Connell 7 34 Liverpool 10:37.2 7:05 A 74
90 72 Jacob Servage 8 49 Thousand Islands (CAN 10:37.4 7:05 F 7
91 73 Connor Stark 7 35 East Syracuse-Minoa 10:38.1 7:06 B 10
92 74 Trenton McKiven 7 36 East Syracuse-Minoa 10:38.7 7:06 B 11
93 Colin Reardon 8 50 West Genesee 10:39.7 7:07 A 75
94 Paul Stannard 8 51 West Genesee 10:40.1 7:07 A 76
95 Nick Kruger 7 37 Baldwinsville 10:40.4 7:07 A 77
96 75 Julius Strook 7 38 Ithaca 10:42.4 7:09 A 78
97 Kevin Nolan 8 52 West Genesee 10:43.0 7:09 A 79
98 Ryan Doucette 8 53 West Genesee 10:44.0 7:10 A 80
99 76 Devon Finlay 8 54 Ithaca 10:45.2 7:11 A 81
100 Frank Derdzinski 7 39 Central Square 10:45.5 7:11 A 82
101 77 Scott Smith 8 55 Ithaca 10:45.8 7:11 A 83
102 78 Camden Ciotoli 8 56 Henninger 10:46.2 7:11 A 84
103 Blake Kiesinger 7 40 Central Square 10:47.8 7:12 A 85
104 Devin Dewane 7 41 Liverpool 10:48.9 7:13 A 86
105 Jack Seaman 7 42 Central Square 10:50.8 7:14 A 87
106 John Licciardello 7 43 Baldwinsville 10:51.7 7:15 A 88
107 Angus Chase 7 44 McQuaid Jesuit 10:52.8 7:16 A 89
108 Max Dozoretz 8 57 Ithaca 10:54.4 7:17 A 90
109 Riley Hogan 8 58 Liverpool 10:55.7 7:18 A 91
110 79 Baily Bienkowski 8 59 East Syracuse-Minoa 10:59.7 7:20 B 12
111 Zach Zoanetti 8 60 West Genesee 11:00.4 7:21 A 92
112 Matt McMahon 8 61 West Genesee 11:02.6 7:22 A 93
113 Sam Kellner 7 45 Baldwinsville 11:03.6 7:23 A 94
114 Nathan Purvis 7 46 Liverpool 11:03.9 7:23 A 95
115 Yuuki Real 8 62 Ithaca 11:04.4 7:23 A 96
116 Trae Farrington 8 63 Jamesville-Dewitt 11:04.8 7:24 B 13
117 Justin Fuller 8 64 Jamesville-Dewitt 11:05.3 7:24 B 14
118 80 Jason Hayes 7 47 East Syracuse-Minoa 11:06.3 7:25 B 15
119 Wade Bachman 8 65 Central Square 11:06.7 7:25 A 97
120 Theodore Gibbons 7 48 Liverpool 11:06.9 7:25 A 98
121 81 Ben Eagen 7 49 Syracuse West 11:07.1 7:25 A 99
122 Michael Geary 7 50 Liverpool 11:08.3 7:26 A100
123 Ethan Cowburn 8 66 Liverpool 11:09.0 7:26 A101
124 Albert Wang 7 51 Jamesville-Dewitt 11:10.0 7:27 B 16
125 Kyle Potrzeba 7 52 Liverpool 11:10.6 7:28 A102
126 Nicholas Vassenelli 8 67 Liverpool 11:10.9 7:28 A103
127 Conor Fahy 7 53 Liverpool 11:11.6 7:28 A104
128 82 Josh Cain 7 54 East Syracuse-Minoa 11:13.0 7:29 B 17
129 Matt Aldinger 7 55 West Genesee 11:14.4 7:30 A105
130 83 Justin Kim 7 56 Fayetteville-Manlius 11:14.9 7:30 A106
131 Finn Walsh 8 68 Central Square 11:15.3 7:31 A107
132 Matt Vaillancourt 7 57 West Genesee 11:15.8 7:31 A108
133 Logan Gallogly 7 58 West Genesee 11:16.8 7:32 A109
134 Aidan Hood 7 59 McQuaid Jesuit 11:17.5 7:32 A110
135 Charles Stynes 7 60 Jamesville-Dewitt 11:18.1 7:33 B 18
136 Anthony Baratta 8 69 Liverpool 11:19.4 7:33 A111
137 James Dedrick 8 70 West Genesee 11:19.9 7:34 A112
138 Lukas McIlroy 8 71 Liverpool 11:22.5 7:35 A113
139 Stanley Heath 7 61 Thousand Islands (CAN 11:24.4 7:37 F 8
140 Nathan Reeves 7 62 Liverpool 11:25.1 7:37 A114
141 Sean Eagan 8 72 Fayetteville-Manlius 11:25.8 7:38 A115
142 Chase Sherwood 8 73 Liverpool 11:28.8 7:40 A116
143 84 Mike O' Neill 8 74 Syracuse West 11:30.5 7:41 A117
144 Ryan Blair 7 63 Jamesville-Dewitt 11:31.7 7:42 B 19
145 Dalton Weedmark 8 75 Thousand Islands (CAN 11:33.1 7:43 F 9
146 Sean Byrnes 8 76 West Genesee 11:33.8 7:43 A118
147 Emmanuel Leeder 8 77 Thousand Islands (CAN 11:34.5 7:43 F 10
148 Michael Bowen 7 64 McQuaid Jesuit 11:34.9 7:44 A119
149 Lukas Mussi 8 78 Liverpool 11:35.2 7:44 A120
150 Brekken Bozzi 7 65 Syracuse West 11:36.8 7:45 A121
151 Austin Lamb 8 79 Ithaca 11:38.5 7:46 A122
152 Mark Westwig 8 80 Ithaca 11:41.2 7:48 A123
153 85 Alexander Rodriquez 8 81 Henninger 11:43.4 7:49 A124
154 Gerrit Vanvranklen 8 82 Jamesville-Dewitt 11:45.2 7:51 B 20
155 86 Stavros Vigliotti 8 83 Henninger 11:45.6 7:51 A125
156 Zachary Hahn 8 84 Baldwinsville 11:47.5 7:52 A126
157 Mark Salanger 7 66 West Genesee 11:47.8 7:52 A127
158 Kelvin Porter 8 85 Jamesville-Dewitt 11:48.8 7:53 B 21
159 87 Clemente Vigliotti 8 86 Henninger 11:49.0 7:53 A128
160 Bryson Seyeau 7 67 Thousand Islands (CAN 11:49.4 7:53 F 11
161 Joe Barriere 7 68 West Genesee 11:50.3 7:54 A129
162 88 Britton Pikarsky 8 87 Henninger 11:50.7 7:54 A130
163 Dabrien Land 7 69 Fayetteville-Manlius 11:52.5 7:55 A131
164 Kyle McArthur 8 88 McQuaid Jesuit 11:53.7 7:56 A132
165 Salvatore Saunders 7 70 Liverpool 11:54.4 7:57 A133
166 89 Gabe Webb 8 89 Fulton 11:56.1 7:58 B 22
167 90 Andrew Hayes 8 90 East Syracuse-Minoa 11:56.4 7:58 B 23
168 Jacob Delvecchio 7 71 Baldwinsville 12:00.7 8:01 A134
169 Riely Lankes 8 91 Jamesville-Dewitt 12:00.9 8:01 B 24
170 Evan Yeager 8 92 West Genesee 12:01.3 8:01 A135
171 91 Nate Wawro 8 93 Auburn 12:02.7 8:02 A136
172 Cole Severance 8 94 Central Square 12:04.0 8:03 A137
173 Blake Battersby 8 95 Baldwinsville 12:04.9 8:04 A138
174 Ali Salem 8 96 Fayetteville-Manlius 12:07.7 8:06 A139
175 Logan Barrella 8 97 Baldwinsville 12:08.2 8:06 A140
176 Doug Martin 8 98 Central Square 12:10.4 8:07 A141
177 Jakob Cotanch 7 72 Liverpool 12:14.4 8:10 A142
178 92 Alex Stoutenger 8 99 Fulton 12:15.1 8:11 B 25
179 93 Lane Phillips 7 73 Fulton 12:15.8 8:11 B 26
180 94 Ethan Reilley 7 74 Auburn 12:17.6 8:12 A143
181 Daniel Prucha 7 75 Jamesville-Dewitt 12:19.1 8:13 B 27
182 Evan Blust 7 76 Jamesville-Dewitt 12:19.4 8:13 B 28
183 John Gilbert 7 77 Syracuse West 12:20.4 8:14 A144
184 95 Gaven Gorney 8100 Auburn 12:21.3 8:15 A145
185 Joe Desocio 7 78 West Genesee 12:21.8 8:15 A146
186 James Ferro 8101 Fayetteville-Manlius 12:25.2 8:17 A147
187 Parker Hogan 8102 Auburn 12:30.1 8:21 A148
188 Carter Bashta 7 79 Auburn 12:31.1 8:21 A149
189 Erik Shanahan 8103 West Genesee 12:33.4 8:23 A150
190 Bobby Faynor 7 80 Auburn 12:34.0 8:23 A151
191 Lucas Gray 8104 Thousand Islands (CAN 12:36.2 8:25 F 12
192 Mark Maslak 8105 Central Square 12:37.1 8:25 A152
193 Jackson Phillips 7 81 Jamesville-Dewitt 12:39.3 8:27 B 29
194 Chris Wells 7 82 West Genesee 12:40.8 8:28 A153
195 96 Evan Wojtalewski 7 83 East Syracuse-Minoa 12:43.8 8:30 B 30
196 Damon Chatas 7 84 Syracuse West 12:44.1 8:30 A154
197 97 Nicolous Rood 7 85 Fulton 12:45.3 8:31 B 31
198 Ryan Walsh 7 86 East Syracuse-Minoa 12:46.1 8:31 B 32
199 Colin Hensinger 7 87 East Syracuse-Minoa 12:56.8 8:38 B 33
200 Riley Trumble 8106 Baldwinsville 13:03.6 8:43 A155
201 Jake Coleman 7 88 Auburn 13:04.0 8:43 A156
202 Jed Boyle 7 89 Syracuse West 13:12.0 8:48 A157
203 Ben Zinger 8107 Liverpool 13:12.7 8:49 A158
204 George Spry 7 90 Central Square 13:17.7 8:52 A159
205 Matthew Hong 8108 Thousand Islands (CAN 13:22.4 8:55 F 13
206 Jerrin Spann 8109 Henninger 13:22.9 8:56 A160
207 Antonio Sustache 8110 Syracuse West 13:23.7 8:56 A161
208 98 Bailey Hourihan 7 91 Fulton 13:28.8 9:00 B 34
209 Liam McLoughlin 7 92 Central Square 13:35.1 9:04 A162
210 Nathan Williams 8111 Syracuse West 13:38.9 9:06 A163
211 Luke Tiso 7 93 Fayetteville-Manlius 13:39.2 9:07 A164
212 Thomas Burke 7 94 Syracuse West 13:40.3 9:07 A165
213 John Steele 7 95 Fayetteville-Manlius 13:49.2 9:13 A166
214 Jack Wenner 8112 Jamesville-Dewitt 13:51.8 9:15 B 35
215 Michael Welch 8113 Liverpool 13:53.0 9:16 A167
216 Alex Prosser 7 96 Liverpool 13:55.7 9:18 A168
217 Jon McCann 7 97 Fulton 14:20.4 9:34 B 36
218 Andrew Hyde 7 98 Fulton 14:21.4 9:35 B 37
219 Billy Liccion 7 99 Auburn 14:24.4 9:37 A169
220 Mikey Oseorhaudt 7100 Fayetteville-Manlius 14:26.7 9:38 A170
221 Darien Olivo 8114 Henninger 14:50.2 9:54 A171
222 Max Moore 8115 Henninger 14:53.3 9:56 A172
223 Adam Martin 8116 West Genesee 14:57.8 9:59 A173
224 Chad Donegan 7101 West Genesee 16:45.2 11:11 A174
225 Noah Annable 7102 West Genesee 17:20.0 11:34 A175
226 Trevor Hesse 7103 Auburn 22:14.7 14:50 A176
BOYS MODIFIED LARGE SCHOOL RACE - 1.5 MILES
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 51 West Genesee ( 9:05.9 45:29.2 0:29.3)
========================================
1 2 Tommy Baker 8:49.9
2 3 Kyle Jenkins 8:55.6
3 12 Patrick Trivison 9:10.4
4 15 Joe Piato 9:14.1
5 19 Lucius Allen 9:19.2
6 ( 36) Jack Richards 9:47.2
7 ( 50) Brian Nolan 10:03.0
2. 62 Baldwinsville ( 9:09.3 45:46.5 0:54.6)
========================================
1 1 Max Dec 8:39.5
2 4 Austin Bolton 8:57.9
3 16 Justin Hunter 9:17.2
4 17 Tim Demjanenko 9:17.8
5 24 Jacob Snide 9:34.1
6 ( 29) Sam Damato 9:40.7
7 ( 32) Conor McManus 9:42.8
3. 107 Jamesville-Dewitt ( 9:25.7 47:08.3 0:55.4)
========================================
1 7 Sam Glisson 9:01.9
2 9 Lennier Stynes 9:05.9
3 21 Colin Palladino 9:26.4
4 27 Ryan Ashe 9:36.8
5 43 Mac Tupper 9:57.3
6 ( 54) Markos Pethopoulos 10:10.6
7 ( 60) Alan Gao 10:19.7
4. 108 Liverpool ( 9:27.7 47:18.3 0:38.7)
========================================
1 10 Jj Ross 9:07.2
2 14 Ben Rivers 9:13.0
3 25 Thomas Praschunus 9:35.6
4 26 Michael Fenner 9:36.6
5 33 Ian Conroy 9:45.9
6 ( 41) Matthew Geary 9:55.2
7 ( 59) Mitchell Omolino 10:16.5
5. 153 Central Square ( 9:38.3 48:11.3 0:56.4)
========================================
1 11 Gabe Chisari 9:07.6
2 22 Ryan Lovell 9:27.8
3 23 Brody Phillips 9:33.2
4 45 Nathan Reome 9:58.7
5 52 Zach Mayer 10:04.0
6 ( 56) Andrew Nicholson 10:14.3
7 ( 61) Nick Curcio 10:20.3
6. 171 Fayetteville-Manlius ( 9:42.9 48:34.4 1:15.3)
========================================
1 5 Matt Tripp 9:00.7
2 20 Charlie Poole 9:25.4
3 37 Luke Miranda 9:48.9
4 51 Eli Capri 10:03.4
5 58 Max Perry 10:16.0
6 ( 67) Jackson Raynor 10:26.9
7 ( 83) Justin Kim 11:14.9
7. 178 McQuaid Jesuit ( 9:43.9 48:39.2 1:13.8)
========================================
1 6 Matthew Blewjas 9:01.1
2 13 Joey Doerr 9:11.7
3 47 Mack Williamson 9:59.8
4 55 Mike Palmerini 10:11.7
5 57 Nick Frankovich 10:14.9
6 ( 63) Nick Hamilton 10:22.9
7 ( 64) Lewis Nazarian 10:23.6
8. 195 Syracuse West ( 9:49.0 49:04.6 1:22.8)
========================================
1 8 T.J. Gaines 9:05.6
2 18 Will Streissguth 9:18.2
3 35 Alex MacKnight 9:46.9
4 66 Connor Burke 10:25.5
5 68 Ryan Eccles 10:28.4
6 ( 81) Ben Eagen 11:07.1
7 ( 84) Mike O' Neill 11:30.5
9. 234 Thousand Islands (CAN) (10:02.0 50:09.9 0:48.5)
========================================
1 31 Curtis Daubney 9:42.5
2 39 Aidan York 9:52.4
3 42 Anders Crouse 9:56.4
4 53 Tim Castle 10:07.6
5 69 Jacob Wichers 10:31.0
6 ( 71) Zack Vickery-Kelly 10:36.6
7 ( 72) Jacob Servage 10:37.4
10. 250 Auburn (10:17.9 51:29.3 2:25.6)
========================================
1 28 Sam Carbonaro 9:37.1
2 34 Josh Cuddy 9:46.3
3 48 Eric Ansteth 10:00.4
4 49 Jake Wansor 10:02.8
5 91 Nate Wawro 12:02.7
6 ( 94) Ethan Reilley 12:17.6
7 ( 95) Gaven Gorney 12:21.3
11. 259 Ithaca (10:09.5 50:47.2 1:01.1)
========================================
1 30 Muku Yamaguchi 9:41.3
2 40 Guthrie Kuckes 9:53.7
3 44 Silas Derfel 9:57.8
4 70 Eli Haines-Eitzen 10:32.0
5 75 Julius Strook 10:42.4
6 ( 76) Devon Finlay 10:45.2
7 ( 77) Scott Smith 10:45.8
12. 360 Henninger (10:55.8 54:39.0 1:46.2)
========================================
1 46 Nick Magari 9:59.4
2 65 Trayvon Bommersbach 10:24.4
3 78 Camden Ciotoli 10:46.2
4 85 Alexander Rodriquez 11:43.4
5 86 Stavros Vigliotti 11:45.6
6 ( 87) Clemente Vigliotti 11:49.0
7 ( 88) Britton Pikarsky 11:50.7
13. 374 Fulton (11:20.3 56:41.1 2:23.9)
========================================
1 38 Evan Kistner 9:51.9
2 62 Tyler Ruttan 10:22.2
3 89 Gabe Webb 11:56.1
4 92 Alex Stoutenger 12:15.1
5 93 Lane Phillips 12:15.8
6 ( 97) Nicolous Rood 12:45.3
7 ( 98) Bailey Hourihan 13:28.8
14. 388 East Syracuse-Minoa (10:55.2 54:35.8 0:34.9)
========================================
1 73 Connor Stark 10:38.1
2 74 Trenton McKiven 10:38.7
3 79 Baily Bienkowski 10:59.7
4 80 Jason Hayes 11:06.3
5 82 Josh Cain 11:13.0
6 ( 90) Andrew Hayes 11:56.4
7 ( 96) Evan Wojtalewski 12:43.8
GIRLS VARSITY LARGE SCHOOL RACE - 2.95 MILES
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Rachel Fairbanks JR 1 Jamesville-Dewitt 18:09.7 6:10 B 1
2 2 Lauren Trumble JR 2 Ithaca 18:13.7 6:11 A 1
3 3 Emilee Carpenter JR 3 Jamesville-Dewitt 18:37.8 6:19 B 2
4 4 Megan Holzwarth SR 1 Central Square 18:51.8 6:24 A 2
5 5 Katrina Patterson FR 1 Clarence 18:53.1 6:25 A 3
6 6 Emma Colson 8 1 Clarence 19:00.3 6:27 A 4
7 7 Marissa Lathrop JR 4 Baldwinsville 19:18.4 6:33 A 5
8 8 Elisabeth Rott FR 2 Clarence 19:21.6 6:34 A 6
9 Gabby Pallotta SR 2 East Syracuse-Minoa 19:23.2 6:35 B 3
10 9 Sylvia Frank SO 1 Ithaca 19:39.7 6:40 A 7
11 10 Laura Wengert SR 3 Jamesville-Dewitt 19:45.1 6:42 B 4
12 11 Katie Sargeant SO 2 Mercy 19:49.8 6:44 B 5
13 12 Dana Warner JR 5 Clarence 19:57.6 6:46 A 8
14 13 Rachael Miller JR 6 Baldwinsville 20:00.3 6:47 A 9
15 14 Shannon Oberst FR 3 Brighton 20:02.3 6:48 B 6
16 15 Charlotte Kurzweil SO 3 Mercy 20:02.6 6:48 B 7
17 Cindy Brownson JR 7 East Syracuse-Minoa 20:07.8 6:50 B 8
18 16 Emily Garrett SR 4 Clarence 20:10.3 6:51 A 10
19 17 Mikayla Baker SO 4 Central Square 20:20.2 6:54 A 11
20 18 Amanda Pfaff SO 5 Ithaca 20:27.1 6:56 A 12
21 19 Kate Costanza SO 6 Brighton 20:28.7 6:57 B 9
22 20 Samantha Jaffe JR 8 Jamesville-Dewitt 20:30.0 6:57 B 10
23 Natalie Gates JR 9 Vestal 20:30.9 6:58 B 11
24 21 Mia Bolton FR 4 Baldwinsville 20:34.4 6:59 A 13
25 22 Katie Giugno 8 2 Mercy 20:35.7 6:59 B 12
26 23 Alison Davis JR 10 Central Square 20:37.2 7:00 A 14
27 24 Taylor Mangino SR 5 Ithaca 20:42.8 7:02 A 15
28 25 Emily McComb JR 11 Baldwinsville 20:43.0 7:02 A 16
29 26 Kelley Hull SO 7 Baldwinsville 20:49.2 7:04 A 17
30 Sawako Suzuki SO 8 Vestal 20:52.3 7:05 B 13
31 Alexis Smith SO 9 Carthage 20:58.8 7:07 B 14
32 27 Laura Huff SO 10 Mercy 20:59.4 7:07 B 15
33 28 Hannah Olds JR 12 Baldwinsville 20:59.9 7:08 A 18
34 29 Talia Pinker SR 6 Brighton 21:01.8 7:08 B 16
35 Allie Rios JR 13 Carthage 21:09.0 7:11 B 17
36 30 Christie Gilbert SR 7 Central Square 21:10.7 7:11 A 19
37 31 Maya George SR 8 Ithaca 21:13.5 7:12 A 20
38 Bridget Benz SR 9 East Syracuse-Minoa 21:15.9 7:13 B 18
39 32 Zoe Tomasik 8 3 Ithaca 21:20.1 7:14 A 21
40 33 Lainey Celeste JR 14 Oswego 21:20.8 7:15 A 22
41 34 Kathryn Flugel SO 11 Mercy 21:26.4 7:17 B 19
42 35 Marissa Marfurt SO 12 Clarence 21:35.5 7:20 A 23
43 36 Emily Pomeroy FR 5 Jamesville-Dewitt 21:39.0 7:21 B 20
44 37 Alexandra Street FR 6 Jamesville-Dewitt 21:39.2 7:21 B 21
45 38 Margaret Doyle SR 10 Auburn 21:44.5 7:23 A 24
46 39 Laura Maas SR 11 Mercy 21:48.0 7:24 B 22
47 40 Hannah Perry SR 12 Brighton 21:49.4 7:24 B 23
48 41 Lizzie O'Brien FR 7 Jamesville-Dewitt 21:56.5 7:27 B 24
49 42 Mara Delaney JR 15 Central Square 21:58.6 7:27 A 25
50 43 Leah Wolf JR 16 Central Square 21:59.4 7:28 A 26
51 44 Catie Davis SR 13 Ithaca 22:07.4 7:30 A 27
52 45 Allison Divietro SO 13 Auburn 22:07.8 7:31 A 28
53 46 Meghan Hoaglin SO 14 Central Square 22:18.9 7:34 A 29
54 Clare Maloney JR 17 Vestal 22:20.1 7:35 B 25
55 47 Nicolette Swanbery SR 14 Auburn 22:22.1 7:35 A 30
56 48 Meghan McCole SO 15 Auburn 22:26.3 7:37 A 31
57 49 Brooke Stevens SO 16 Auburn 22:26.7 7:37 A 32
58 50 Ellie Stultz SR 15 Syracuse West 22:30.5 7:38 A 33
59 51 Riley Williams JR 18 Clarence 22:33.7 7:39 A 34
60 52 Samantha Downs SR 16 Syracuse West 22:36.9 7:40 A 35
61 53 Mary Stephenson JR 19 Mercy 22:38.6 7:41 B 26
62 54 Kyra O'Gorman SO 17 Oswego 22:43.1 7:43 A 36
63 Cori Mainville JR 20 Carthage 22:43.9 7:43 B 27
64 55 Amanda Rice JR 21 Fulton 22:46.4 7:44 B 28
65 56 Victoria Eckhard SO 18 Fulton 22:52.9 7:46 B 29
66 57 Marisa Livoti SO 19 Fulton 22:55.4 7:47 B 30
67 58 Alivia Allers FR 8 Syracuse West 22:57.8 7:48 A 37
68 59 Annie Bartlett SO 20 Brighton 22:58.1 7:48 B 31
69 60 Meg Livoti SR 17 Oswego 23:12.6 7:53 A 38
70 61 Amina Brantley SO 21 Syracuse East 23:16.0 7:54 A 39
71 62 Cassidy French JR 22 Syracuse West 23:19.8 7:55 A 40
72 63 Mandy Smith SO 22 Brighton 23:23.4 7:56 B 32
73 64 Vanessa Wiltsie JR 23 Oswego 23:24.8 7:57 A 41
74 65 Jenna Hudson SR 18 Fulton 23:33.6 8:00 B 33
75 66 Dominique Hopkins FR 9 Syracuse East 23:38.2 8:01 A 42
76 67 Liz Wisely SR 19 Baldwinsville 23:41.0 8:02 A 43
77 68 Cate Streissguth SO 23 Syracuse West 23:49.4 8:05 A 44
78 Shantelle Clark SO 24 East Syracuse-Minoa 23:52.1 8:06 B 34
79 69 Margaret Smith SO 25 Syracuse East 23:54.7 8:07 A 45
80 70 Madelyn Kelly SR 20 Syracuse West 24:12.5 8:13 A 46
81 71 Esa Cesarini SO 26 Brighton 24:19.7 8:15 B 35
82 72 Mallory Gordon SR 21 Oswego 24:24.4 8:17 A 47
83 73 Chloe Patterson JR 24 Oswego 25:08.3 8:32 A 48
84 74 Allie Hotchkiss FR 10 Syracuse East 26:04.4 8:51 A 49
85 75 Alexa Hamilton SR 22 Syracuse East 26:11.4 8:53 A 50
86 76 Johnna Lamie JR 25 Fulton 26:26.8 8:58 B 36
87 77 Lisette Delee SR 23 Syracuse East 26:41.2 9:03 A 51
88 78 Johnelle Dishaw SR 24 Fulton 28:02.0 9:31 B 37
GIRLS VARSITY LARGE SCHOOL RACE - 2.95 MILES
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 47 Clarence (19:28.6 97:22.9 1:17.2)
========================================
1 5 Katrina Patterson FR 18:53.1
2 6 Emma Colson 8 19:00.3
3 8 Elisabeth Rott FR 19:21.6
4 12 Dana Warner JR 19:57.6
5 16 Emily Garrett SR 20:10.3
6 ( 35) Marissa Marfurt SO 21:35.5
7 ( 51) Riley Williams JR 22:33.7
2. 70 Jamesville-Dewitt (19:44.4 98:41.6 3:29.3)
========================================
1 1 Rachel Fairbanks JR 18:09.7
2 3 Emilee Carpenter JR 18:37.8
3 10 Laura Wengert SR 19:45.1
4 20 Samantha Jaffe JR 20:30.0
5 36 Emily Pomeroy FR 21:39.0
6 ( 37) Alexandra Street FR 21:39.2
7 ( 41) Lizzie O'Brien FR 21:56.5
3. 84 Ithaca (20:03.4 100:16.8 2:59.8)
========================================
1 2 Lauren Trumble JR 18:13.7
2 9 Sylvia Frank SO 19:39.7
3 18 Amanda Pfaff SO 20:27.1
4 24 Taylor Mangino SR 20:42.8
5 31 Maya George SR 21:13.5
6 ( 32) Zoe Tomasik 8 21:20.1
7 ( 44) Catie Davis SR 22:07.4
4. 92 Baldwinsville (20:17.1 101:25.3 1:30.8)
========================================
1 7 Marissa Lathrop JR 19:18.4
2 13 Rachael Miller JR 20:00.3
3 21 Mia Bolton FR 20:34.4
4 25 Emily McComb JR 20:43.0
5 26 Kelley Hull SO 20:49.2
6 ( 28) Hannah Olds JR 20:59.9
7 ( 67) Liz Wisely SR 23:41.0
5. 109 Mercy (20:34.8 102:53.9 1:36.6)
========================================
1 11 Katie Sargeant SO 19:49.8
2 15 Charlotte Kurzweil SO 20:02.6
3 22 Katie Giugno 8 20:35.7
4 27 Laura Huff SO 20:59.4
5 34 Kathryn Flugel SO 21:26.4
6 ( 39) Laura Maas SR 21:48.0
7 ( 53) Mary Stephenson JR 22:38.6
6. 116 Central Square (20:35.7 102:58.5 3:06.8)
========================================
1 4 Megan Holzwarth SR 18:51.8
2 17 Mikayla Baker SO 20:20.2
3 23 Alison Davis JR 20:37.2
4 30 Christie Gilbert SR 21:10.7
5 42 Mara Delaney JR 21:58.6
6 ( 43) Leah Wolf JR 21:59.4
7 ( 46) Meghan Hoaglin SO 22:18.9
7. 161 Brighton (21:16.1 106:20.3 2:55.8)
========================================
1 14 Shannon Oberst FR 20:02.3
2 19 Kate Costanza SO 20:28.7
3 29 Talia Pinker SR 21:01.8
4 40 Hannah Perry SR 21:49.4
5 59 Annie Bartlett SO 22:58.1
6 ( 63) Mandy Smith SO 23:23.4
7 ( 71) Esa Cesarini SO 24:19.7
8. 227 Auburn (22:13.5 111:07.4 0:42.2)
========================================
1 38 Margaret Doyle SR 21:44.5
2 45 Allison Divietro SO 22:07.8
3 47 Nicolette Swanbery SR 22:22.1
4 48 Meghan McCole SO 22:26.3
5 49 Brooke Stevens SO 22:26.7
9. 283 Oswego (23:01.2 115:05.7 3:03.6)
========================================
1 33 Lainey Celeste JR 21:20.8
2 54 Kyra O'Gorman SO 22:43.1
3 60 Meg Livoti SR 23:12.6
4 64 Vanessa Wiltsie JR 23:24.8
5 72 Mallory Gordon SR 24:24.4
6 ( 73) Chloe Patterson JR 25:08.3
10. 290 Syracuse West (23:02.9 115:14.4 1:18.9)
========================================
1 50 Ellie Stultz SR 22:30.5
2 52 Samantha Downs SR 22:36.9
3 58 Alivia Allers FR 22:57.8
4 62 Cassidy French JR 23:19.8
5 68 Cate Streissguth SO 23:49.4
6 ( 70) Madelyn Kelly SR 24:12.5
11. 309 Fulton (23:43.1 118:35.1 3:40.4)
========================================
1 55 Amanda Rice JR 22:46.4
2 56 Victoria Eckhard SO 22:52.9
3 57 Marisa Livoti SO 22:55.4
4 65 Jenna Hudson SR 23:33.6
5 76 Johnna Lamie JR 26:26.8
6 ( 78) Johnelle Dishaw SR 28:02.0
12. 345 Syracuse East (24:37.0 123:04.7 2:55.4)
========================================
1 61 Amina Brantley SO 23:16.0
2 66 Dominique Hopkins FR 23:38.2
3 69 Margaret Smith SO 23:54.7
4 74 Allie Hotchkiss FR 26:04.4
5 75 Alexa Hamilton SR 26:11.4
6 ( 77) Lisette Delee SR 26:41.2
BOYS VARSITY LARGE SCHOOL RACE - 2.95 MILES
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Daniel Huben SR 1 Clarence 15:10.1 5:09 A 1
2 2 Dan Dracup JR 1 Ithaca 15:29.7 5:16 A 2
3 3 John Rabideau SR 2 Burnt Hills 15:30.9 5:16 B 1
4 4 Jared Short JR 2 Burnt Hills 15:54.1 5:24 B 2
5 5 Anthony Casullo JR 3 Clarence 15:58.9 5:26 A 3
6 6 Ian Spera SR 3 Central Square 15:59.8 5:26 A 4
7 7 Jesse Perrone SR 4 East Syracuse-Minoa 16:00.3 5:26 B 3
8 8 Patrick McGuinness SR 5 Burnt Hills 16:00.8 5:26 B 4
9 9 Zachary Kuloszewski JR 4 Clarence 16:01.2 5:26 A 5
10 10 Aj Beers SR 6 Central Square 16:02.3 5:27 A 6
11 11 Sean Kuehn SO 1 Central Square 16:02.7 5:27 A 7
12 12 Patrick Dye FR 1 Jamesville-Dewitt 16:11.6 5:30 B 5
13 13 Joe Coogan SR 7 East Syracuse-Minoa 16:13.3 5:30 B 6
14 14 Seamus Sergeant SR 8 Fairport 16:13.8 5:31 A 8
15 15 Nicholas` Knorz SR 9 Clarence 16:15.7 5:31 A 9
16 16 Isaac Tupper SR 10 Jamesville-Dewitt 16:16.9 5:32 B 7
17 17 Lucas Canales JR 5 Ithaca 16:19.1 5:32 A 10
18 18 Hunter Hartshorne SO 2 Ithaca 16:21.2 5:33 A 11
19 19 Jimmy White SR 11 Fairport 16:24.7 5:34 A 12
20 20 Dana Carris SR 12 Vestal 16:28.9 5:36 B 8
21 Olivier Hatta SR 13 UNA-Fairport 16:33.5 5:37 A 13
22 21 Bailey Lutz JR 6 Fulton 16:34.7 5:38 B 9
23 22 Mike Mallow SO 3 Fairport 16:36.1 5:38 A 14
24 23 Connor Simpson SR 14 Ithaca 16:36.5 5:38 A 15
25 24 Brian Swider SR 15 Fairport 16:37.5 5:39 A 16
26 25 David Grouse SR 16 Fairport 16:38.1 5:39 A 17
27 26 Soloman Lawrence FR 2 Syracuse West 16:40.8 5:40 A 18
28 27 Trevor Drapeau SR 17 Burnt Hills 16:42.4 5:40 B 10
29 28 Josh Moeckel JR 7 Burnt Hills 16:43.8 5:41 B 11
30 29 Paul Dellinger FR 3 Brighton 16:44.1 5:41 B 12
31 30 Kevin Gideon SO 4 Burnt Hills 16:44.3 5:41 B 13
32 31 Macrea Kozody SO 5 Fairport 16:48.1 5:42 A 19
33 32 Greg Blackburn JR 8 Clarence 16:49.3 5:43 A 20
34 33 Jonah Simpson FR 4 Brighton 16:50.3 5:43 B 14
35 34 Jimmy Martin SR 18 Fulton 16:51.8 5:43 B 15
36 35 Jacob King JR 9 Vestal 16:53.4 5:44 B 16
37 36 Jared Henry FR 5 East Syracuse-Minoa 16:58.0 5:46 B 17
38 37 Erik Johnson SR 19 Clarence 16:59.0 5:46 A 21
39 38 Jack Marchetti JR 10 Burnt Hills 16:59.3 5:46 B 18
40 39 Niall Hodges JR 11 Ithaca 16:59.5 5:46 A 22
41 40 Mason Vodacek JR 12 Brighton 17:00.1 5:46 B 19
42 41 Chad Dunham JR 13 Central Square 17:01.7 5:47 A 23
43 42 Ned Lauber SR 20 Ithaca 17:03.6 5:47 A 24
44 43 Noah Micheals SO 6 Fairport 17:07.2 5:49 A 25
45 44 Eli Welling SR 21 Syracuse West 17:08.9 5:49 A 26
46 45 Brady Wing JR 14 Jamesville-Dewitt 17:10.7 5:50 B 20
47 46 Jt Fentress SR 22 Central Square 17:11.8 5:50 A 27
48 47 Kevin Munn SO 7 Auburn 17:12.3 5:50 A 28
49 48 Nick Anderson JR 15 Carthage 17:12.9 5:51 B 21
50 49 James King JR 16 Ithaca 17:15.2 5:51 A 29
51 Eric Houck SO 8 Syracuse East 17:16.4 5:52 A 30
52 50 Nick Street SR 23 Jamesville-Dewitt 17:16.7 5:52 B 22
53 51 Kyle Willey JR 17 East Syracuse-Minoa 17:22.0 5:54 B 23
54 52 Josh Dynka FR 6 Central Square 17:22.8 5:54 A 31
55 53 Oliver Crain SR 24 Syracuse West 17:23.4 5:54 A 32
56 54 Josh Cerasuolo FR 7 Brighton 17:29.3 5:56 B 24
57 55 Aaron Gross SR 25 Brighton 17:33.5 5:58 B 25
58 56 Isaac Arroyo SR 26 Carthage 17:38.4 5:59 B 26
59 57 Jake Barker SR 27 East Syracuse-Minoa 17:38.8 5:59 B 27
60 58 Nick Netti SR 28 Auburn 17:40.0 6:00 A 33
61 59 Erik Baim SR 29 Auburn 17:41.0 6:00 A 34
62 60 Ian Crowley-Perry JR 18 Brighton 17:42.0 6:00 B 28
63 61 Matthew Reynolds SR 30 Vestal 17:43.5 6:01 B 29
64 62 Brock Avise FR 8 Carthage 17:44.0 6:01 B 30
65 63 Christopher Murphy JR 19 Vestal 17:50.1 6:03 B 31
66 64 Matt Young SO 9 East Syracuse-Minoa 17:51.4 6:04 B 32
67 65 Tony D'Arpino JR 20 Auburn 17:53.8 6:04 A 35
68 66 Alec Southern SR 31 Clarence 17:55.3 6:05 A 36
69 67 Matt Murad JR 21 Jamesville-Dewitt 17:57.1 6:06 B 33
70 68 Will Gordon SO 10 Central Square 17:57.9 6:06 A 37
71 69 Chris Painter SO 11 Vestal 17:59.6 6:06 B 34
72 70 Rani Marhaba SO 12 Vestal 18:08.4 6:09 B 35
73 71 Stephen Chess SR 32 Brighton 18:12.5 6:11 B 36
74 72 Kyle Kulp JR 22 Vestal 18:15.2 6:12 B 37
75 73 Sam Sustache JR 23 Syracuse West 18:16.1 6:12 A 38
76 74 Gage Calhoun FR 9 Carthage 18:20.2 6:13 B 38
77 75 Jake Parker JR 24 Jamesville-Dewitt 18:21.4 6:14 B 39
78 76 Dalton Babcock FR 10 Oswego 18:22.4 6:14 A 39
79 77 James Pieri SO 13 Jamesville-Dewitt 18:22.6 6:14 B 40
80 78 Kevin Gauthier SR 33 Auburn 18:24.5 6:15 A 40
81 Ngor Nyang FR 11 Syracuse East 18:24.9 6:15 A 41
82 79 Jacob Bailey SO 14 Fulton 18:25.1 6:15 B 41
83 80 Ryan Abbott FR 12 Syracuse West 18:25.7 6:15 A 42
84 81 Nathan Sullivan SR 34 Carthage 18:39.7 6:20 B 42
85 82 Jacob Belcher JR 25 Fulton 18:46.2 6:22 B 43
86 83 Henry Foresman SO 15 Auburn 18:57.6 6:26 A 43
87 84 Evan James SO 16 Oswego 18:57.8 6:26 A 44
88 85 Jacob Walls SR 35 Carthage 19:11.7 6:31 B 44
89 86 Justin Harlow SR 36 Syracuse West 19:14.1 6:32 A 45
90 87 Jonathan Earl SO 17 Fulton 19:19.9 6:34 B 45
91 88 Paul Oleyourryk JR 26 Oswego 19:21.0 6:34 A 46
92 89 Matt O'Neill SO 18 Syracuse West 19:21.8 6:34 A 47
93 90 Kenny Sargent SO 19 Auburn 19:23.6 6:35 A 48
94 91 Damian Allison SR 37 Carthage 19:24.2 6:35 B 46
95 92 Geoffry Michaels JR 27 Fulton 19:33.6 6:38 B 47
96 93 Christian Davis SO 20 Oswego 19:37.0 6:39 A 49
97 94 Alex Flack SO 21 Oswego 19:53.9 6:45 A 50
98 95 Patrick Baer SR 38 Oswego 20:16.6 6:53 A 51
99 Conner Gerbino SR 39 Syracuse East 21:17.6 7:14 A 52
100 Nick Craner SR 40 Syracuse East 22:40.7 7:42 A 53
BOYS VARSITY LARGE SCHOOL RACE - 2.95 MILES
------------------------------------------------------------------------------
TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 62 Clarence (16:03.1 80:15.2 1:39.2)
========================================
1 1 Daniel Huben SR 15:10.1
2 5 Anthony Casullo JR 15:58.9
3 9 Zachary Kuloszewski JR 16:01.2
4 15 Nicholas` Knorz SR 16:15.7
5 32 Greg Blackburn JR 16:49.3
6 ( 37) Erik Johnson SR 16:59.0
7 ( 66) Alec Southern SR 17:55.3
2. 70 Burnt Hills (16:10.4 80:52.0 1:12.9)
========================================
1 3 John Rabideau SR 15:30.9
2 4 Jared Short JR 15:54.1
3 8 Patrick McGuinness SR 16:00.8
4 27 Trevor Drapeau SR 16:42.4
5 28 Josh Moeckel JR 16:43.8
6 ( 30) Kevin Gideon SO 16:44.3
7 ( 38) Jack Marchetti JR 16:59.3
3. 99 Ithaca (16:21.2 81:46.0 1:29.8)
========================================
1 2 Dan Dracup JR 15:29.7
2 17 Lucas Canales JR 16:19.1
3 18 Hunter Hartshorne SO 16:21.2
4 23 Connor Simpson SR 16:36.5
5 39 Niall Hodges JR 16:59.5
6 ( 42) Ned Lauber SR 17:03.6
7 ( 49) James King JR 17:15.2
4. 104 Fairport (16:30.1 82:30.2 0:24.3)
========================================
1 14 Seamus Sergeant SR 16:13.8
2 19 Jimmy White SR 16:24.7
3 22 Mike Mallow SO 16:36.1
4 24 Brian Swider SR 16:37.5
5 25 David Grouse SR 16:38.1
6 ( 31) Macrea Kozody SO 16:48.1
7 ( 43) Noah Micheals SO 17:07.2
5. 114 Central Square (16:27.7 82:18.3 1:12.0)
========================================
1 6 Ian Spera SR 15:59.8
2 10 Aj Beers SR 16:02.3
3 11 Sean Kuehn SO 16:02.7
4 41 Chad Dunham JR 17:01.7
5 46 Jt Fentress SR 17:11.8
6 ( 52) Josh Dynka FR 17:22.8
7 ( 68) Will Gordon SO 17:57.9
6. 164 East Syracuse-Minoa (16:50.5 84:12.4 1:38.5)
========================================
1 7 Jesse Perrone SR 16:00.3
2 13 Joe Coogan SR 16:13.3
3 36 Jared Henry FR 16:58.0
4 51 Kyle Willey JR 17:22.0
5 57 Jake Barker SR 17:38.8
6 ( 64) Matt Young SO 17:51.4
7. 190 Jamesville-Dewitt (16:58.6 84:53.0 1:45.5)
========================================
1 12 Patrick Dye FR 16:11.6
2 16 Isaac Tupper SR 16:16.9
3 45 Brady Wing JR 17:10.7
4 50 Nick Street SR 17:16.7
5 67 Matt Murad JR 17:57.1
6 ( 75) Jake Parker JR 18:21.4
7 ( 77) James Pieri SO 18:22.6
8. 211 Brighton (17:07.5 85:37.3 0:49.4)
========================================
1 29 Paul Dellinger FR 16:44.1
2 33 Jonah Simpson FR 16:50.3
3 40 Mason Vodacek JR 17:00.1
4 54 Josh Cerasuolo FR 17:29.3
5 55 Aaron Gross SR 17:33.5
6 ( 60) Ian Crowley-Perry JR 17:42.0
7 ( 71) Stephen Chess SR 18:12.5
9. 248 Vestal (17:23.1 86:55.5 1:30.7)
========================================
1 20 Dana Carris SR 16:28.9
2 35 Jacob King JR 16:53.4
3 61 Matthew Reynolds SR 17:43.5
4 63 Christopher Murphy JR 17:50.1
5 69 Chris Painter SO 17:59.6
6 ( 70) Rani Marhaba SO 18:08.4
7 ( 72) Kyle Kulp JR 18:15.2
10. 276 Syracuse West (17:35.0 87:54.9 1:44.9)
========================================
1 26 Soloman Lawrence FR 16:40.8
2 44 Eli Welling SR 17:08.9
3 53 Oliver Crain SR 17:23.4
4 73 Sam Sustache JR 18:16.1
5 80 Ryan Abbott FR 18:25.7
6 ( 86) Justin Harlow SR 19:14.1
7 ( 89) Matt O'Neill SO 19:21.8
11. 303 Fulton (17:59.6 89:57.7 2:45.2)
========================================
1 21 Bailey Lutz JR 16:34.7
2 34 Jimmy Martin SR 16:51.8
3 79 Jacob Bailey SO 18:25.1
4 82 Jacob Belcher JR 18:46.2
5 87 Jonathan Earl SO 19:19.9
6 ( 92) Geoffry Michaels JR 19:33.6
12. 307 Auburn (17:46.4 88:51.6 1:12.2)
========================================
1 47 Kevin Munn SO 17:12.3
2 58 Nick Netti SR 17:40.0
3 59 Erik Baim SR 17:41.0
4 65 Tony D'Arpino JR 17:53.8
5 78 Kevin Gauthier SR 18:24.5
6 ( 83) Henry Foresman SO 18:57.6
7 ( 90) Kenny Sargent SO 19:23.6
13. 321 Carthage (17:55.1 89:35.2 1:26.8)
========================================
1 48 Nick Anderson JR 17:12.9
2 56 Isaac Arroyo SR 17:38.4
3 62 Brock Avise FR 17:44.0
4 74 Gage Calhoun FR 18:20.2
5 81 Nathan Sullivan SR 18:39.7
6 ( 85) Jacob Walls SR 19:11.7
7 ( 91) Damian Allison SR 19:24.2
14. 435 Oswego (19:14.5 96:12.1 1:31.5)
========================================
1 76 Dalton Babcock FR 18:22.4
2 84 Evan James SO 18:57.8
3 88 Paul Oleyourryk JR 19:21.0
4 93 Christian Davis SO 19:37.0
5 94 Alex Flack SO 19:53.9
6 ( 95) Patrick Baer SR 20:16.6
Incomplete Teams:
Syracuse East
Eric Houck SO , Ngor Nyang FR , Conner Gerbino SR , Nick Craner SR
THE 61st ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
GIRLS MERGED RESULTS FROM ALL VARSITY RACES
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Kaitlyn Neal SO 1 Skaneateles 18:02.4 6:07 C 1
2 2 Rachel Fairbanks JR 1 Jamesville-Dewitt 18:09.7 6:10 B 1
3 3 Lauren Trumble JR 2 Ithaca 18:13.7 6:11 A 1
4 4 Rachel Garn SR 1 Marcellus 18:24.8 6:15 C 2
5 5 Jade Auchmoody SR 2 Homer 18:31.0 6:17 B 2
6 Natalie Mogavero 8 1 Weedsport 18:35.4 6:19 D 1
7 6 Kaycie Saucier SO 2 Norwood-Norfolk 18:36.4 6:19 D 2
8 7 Emilee Carpenter JR 3 Jamesville-Dewitt 18:37.8 6:19 B 3
9 8 Megan Holzwarth SR 3 Central Square 18:51.8 6:24 A 2
10 9 Katrina Patterson FR 1 Clarence 18:53.1 6:25 A 3
11 10 Emma Colson 8 2 Clarence 19:00.3 6:27 A 4
12 11 Haylie Virginia SR 4 Phoenix 19:01.6 6:27 C 3
13 12 McKenzie Mattison 8 3 Hannibal 19:04.2 6:28 C 4
14 13 Jeanette Cudney SR 5 Cazenovia 19:05.0 6:29 C 5
15 14 Anna Galbraith JR 4 Chittenango 19:05.6 6:29 B 4
16 15 McKayla Crawford SO 3 Homer 19:09.4 6:30 B 5
17 16 Liz Dwyer JR 5 Skaneateles 19:10.6 6:31 C 6
18 17 Marissa Lathrop JR 6 Baldwinsville 19:18.4 6:33 A 5
19 18 Skylar Pastor JR 7 South Jefferson 19:20.8 6:34 B 6
20 19 Elisabeth Rott FR 2 Clarence 19:21.6 6:34 A 6
21 20 Hannah Gray FR 3 Norwood-Norfolk 19:22.8 6:35 D 3
22 Gabby Pallotta SR 6 East Syracuse-Minoa 19:23.2 6:35 B 7
23 21 Jackie Miller SR 7 South Jefferson 19:24.8 6:35 B 8
24 22 Megan Stanford SR 8 Cazenovia 19:38.6 6:40 C 7
25 23 Sylvia Frank SO 4 Ithaca 19:39.7 6:40 A 7
26 24 Laura Wengert SR 9 Jamesville-Dewitt 19:45.1 6:42 B 9
27 Makenna Cooley SR 10 Remsen 19:47.9 6:43 D 4
28 25 Katie Sargeant SO 5 Mercy 19:49.8 6:44 B 10
29 26 Leah Livernois SO 6 Norwood-Norfolk 19:50.7 6:44 D 5
30 27 Julia Willcox FR 4 Skaneateles 19:51.3 6:44 C 8
31 28 Elsa Soderberg JR 8 Skaneateles 19:51.6 6:44 C 9
32 29 Dana Warner JR 9 Clarence 19:57.6 6:46 A 8
33 30 Hayley Frost SR 11 Cazenovia 19:57.9 6:47 C 10
34 31 Chelsea Cooper SR 12 APW 19:58.5 6:47 C 11
35 32 Elinore Loch SR 13 Faith Heritage 19:59.2 6:47 D 6
36 33 Rachael Miller JR 10 Baldwinsville 20:00.3 6:47 A 9
37 34 Shannon Oberst FR 5 Brighton 20:02.3 6:48 B 11
38 35 Charlotte Kurzweil SO 7 Mercy 20:02.6 6:48 B 12
39 36 Elanor Brooks SR 14 South Jefferson 20:03.2 6:48 B 13
40 37 Madeline Adams SR 15 Skaneateles 20:04.1 6:49 C 12
41 38 Bethany Murphy JR 11 Southern Cayuga 20:05.2 6:49 D 7
42 Cindy Brownson JR 12 East Syracuse-Minoa 20:07.8 6:50 B 14
43 39 Mary Page SO 8 Chenango Forks 20:09.4 6:50 C 13
44 40 Emily Garrett SR 16 Clarence 20:10.3 6:51 A 10
45 41 Amanda Lloyd JR 13 South Jefferson 20:12.3 6:51 B 15
46 42 Meave Gurche FR 6 Trumansburg 20:13.3 6:52 C 14
47 43 Eliza Bell SR 17 Marcellus 20:14.8 6:52 C 15
48 44 Mya Walters SO 9 Cazenovia 20:16.0 6:53 C 16
49 45 Arielle Moheimani FR 7 Homer 20:18.6 6:54 B 16
50 46 Mikayla Baker SO 10 Central Square 20:20.2 6:54 A 11
51 47 Micheala Sheldon JR 14 Hannibal 20:22.0 6:55 C 17
52 48 Amanda Pfaff SO 11 Ithaca 20:27.1 6:56 A 12
53 49 Kate Costanza SO 12 Brighton 20:28.7 6:57 B 17
54 50 Samantha Jaffe JR 15 Jamesville-Dewitt 20:30.0 6:57 B 18
55 Natalie Gates JR 16 Vestal 20:30.9 6:58 B 19
56 51 Mia Bolton FR 8 Baldwinsville 20:34.4 6:59 A 13
57 52 Brianna Karboski FR 9 APW 20:35.0 6:59 C 18
58 53 Katie Giugno 8 4 Mercy 20:35.7 6:59 B 20
59 54 Antonia Malvaso FR 10 Jordan-Elbridge 20:37.0 7:00 C 19
60 55 Alison Davis JR 17 Central Square 20:37.2 7:00 A 14
61 56 Kaitlin Rossiter SO 13 Cazenovia 20:37.5 7:00 C 20
62 57 Siara Clos SO 14 Onondaga 20:39.3 7:01 D 8
63 58 Dominique Weeks JR 18 Marcellus 20:40.6 7:01 C 21
64 59 Hanah Bridges FR 11 Pulaski 20:41.2 7:01 D 9
65 60 Taylor Mangino SR 18 Ithaca 20:42.8 7:02 A 15
66 61 Emily McComb JR 19 Baldwinsville 20:43.0 7:02 A 16
67 62 Reilly Harris 8 5 Hannibal 20:43.7 7:02 C 22
68 63 Addison Sgroi JR 20 Faith Heritage 20:44.3 7:02 D 10
69 64 Mimi Gabor SO 15 Cazenovia 20:44.6 7:02 C 23
70 65 Marina Giraud SR 19 Fabius-Pompey 20:44.8 7:02 D 11
71 66 Kelley Hull SO 16 Baldwinsville 20:49.2 7:04 A 17
72 Sawako Suzuki SO 17 Vestal 20:52.3 7:05 B 21
73 67 Erica Barbay SO 18 Mynderse Academy 20:53.4 7:05 C 24
74 68 Jane Schaeffer SO 19 LaFayette 20:54.4 7:06 D 12
75 69 Freya Sergis SR 20 Sandy Creek 20:55.6 7:06 D 13
76 70 Emily Niman SR 21 Chenango Forks 20:58.3 7:07 C 25
77 Alexis Smith SO 20 Carthage 20:58.8 7:07 B 22
78 71 Laura Huff SO 21 Mercy 20:59.4 7:07 B 23
79 72 Hannah Olds JR 21 Baldwinsville 20:59.9 7:08 A 18
80 73 Miranda Malvaso FR 12 Jordan-Elbridge 21:01.7 7:08 C 26
81 74 Talia Pinker SR 22 Brighton 21:01.8 7:08 B 24
82 Daphne Knapp SO 22 Afton 21:07.9 7:10 D 14
83 Allie Rios JR 22 Carthage 21:09.0 7:11 B 25
84 Maureen Murphy FR 13 Tully 21:10.3 7:11 D 15
85 75 Christie Gilbert SR 23 Central Square 21:10.7 7:11 A 19
86 76 Marissa Malvaso FR 14 Jordan-Elbridge 21:11.3 7:11 C 27
87 77 Maya George SR 24 Ithaca 21:13.5 7:12 A 20
88 78 Sophie Melvin SR 25 Trumansburg 21:13.9 7:12 C 28
89 79 Abby Vansoest SR 26 Trumansburg 21:15.0 7:13 C 29
90 Bridget Benz SR 27 East Syracuse-Minoa 21:15.9 7:13 B 26
91 80 Delaney Ward SO 23 South Jefferson 21:19.5 7:14 B 27
92 81 Zoe Tomasik 8 6 Ithaca 21:20.1 7:14 A 21
93 82 Lainey Celeste JR 23 Oswego 21:20.8 7:15 A 22
94 83 Mary Elizabeth Dris FR 15 Jordan-Elbridge 21:24.6 7:16 C 30
95 Emily Devenezia SR 28 Remsen 21:25.7 7:16 D 16
96 84 Kathryn Flugel SO 24 Mercy 21:26.4 7:17 B 28
97 85 Rachel Yerden JR 24 Sandy Creek 21:29.1 7:17 D 17
98 86 Adrien Owens SO 25 Cazenovia 21:31.3 7:18 C 31
99 87 Meghan Lentz SR 29 Phoenix 21:32.5 7:19 C 32
100 88 Aubrey Harrington SO 26 South Jefferson 21:33.9 7:19 B 29
101 89 Marissa Marfurt SO 27 Clarence 21:35.5 7:20 A 23
102 90 Morel Malcolm SR 30 Skaneateles 21:36.1 7:20 C 33
103 91 Emily Townsend JR 25 Marcellus 21:38.7 7:21 C 34
104 92 Emily Pomeroy FR 16 Jamesville-Dewitt 21:39.0 7:21 B 30
105 93 Alexandra Street FR 17 Jamesville-Dewitt 21:39.2 7:21 B 31
106 94 Olivia Baxter SO 28 Mynderse Academy 21:40.9 7:21 C 35
107 95 Margaret Doyle SR 31 Auburn 21:44.5 7:23 A 24
108 96 Erin Gantley JR 26 Onondaga 21:45.3 7:23 D 18
109 97 Laura Maas SR 32 Mercy 21:48.0 7:24 B 32
110 98 Emily Kuehnle SO 29 Jordan-Elbridge 21:49.1 7:24 C 36
111 99 Hannah Perry SR 33 Brighton 21:49.4 7:24 B 33
112 100 Erica Stevens JR 27 Homer 21:51.5 7:25 B 34
113 101 Finan Malcolm SO 30 Skaneateles 21:55.8 7:26 C 37
114 102 Lizzie O'Brien FR 18 Jamesville-Dewitt 21:56.5 7:27 B 35
115 103 Mara Delaney JR 28 Central Square 21:58.6 7:27 A 25
116 104 Megan Jennings JR 29 Pulaski 21:58.9 7:28 D 19
117 105 Leah Wolf JR 30 Central Square 21:59.4 7:28 A 26
118 106 Brianna Szczech JR 31 Marcellus 22:01.0 7:28 C 38
119 107 Hannah Jungck SO 31 Pierson 22:04.7 7:30 D 20
120 108 Kailey Calverese SR 34 Chittenango 22:06.0 7:30 B 36
121 Ashlee Riggins SR 35 Solvay 22:06.6 7:30 C 39
122 109 Catie Davis SR 36 Ithaca 22:07.4 7:30 A 27
123 110 Allison Divietro SO 32 Auburn 22:07.8 7:31 A 28
124 Lauren Cook SO 33 Bath-Haverling 22:08.1 7:31 C 40
125 111 Grace Gugerty JR 32 Homer 22:09.9 7:31 B 37
126 112 Kristen D'Angelo JR 33 Hannibal 22:10.2 7:31 C 41
127 113 Nicole Hetko FR 19 Phoenix 22:10.9 7:32 C 42
128 Sara Hopkins FR 20 Bishop Grimes 22:11.1 7:32 D 21
129 114 Megan McIntyre SO 34 Trumansburg 22:11.4 7:32 C 43
130 115 Brooke Busa JR 34 Chittenango 22:11.6 7:32 B 38
131 116 Madisyn Bell SO 35 Trumansburg 22:14.7 7:33 C 44
132 117 Courtney Gavurnik SR 37 Port Byron 22:18.1 7:34 D 22
133 118 Meghan Hoaglin SO 36 Central Square 22:18.9 7:34 A 29
134 Clare Maloney JR 35 Vestal 22:20.1 7:35 B 39
135 119 Nicolette Swanbery SR 38 Auburn 22:22.1 7:35 A 30
136 120 Meghan McCole SO 37 Auburn 22:26.3 7:37 A 31
137 121 Brooke Stevens SO 38 Auburn 22:26.7 7:37 A 32
138 122 Skylar Fetter FR 21 Norwood-Norfolk 22:27.2 7:37 D 23
139 123 Leah Forehand SO 39 Groton 22:27.5 7:37 D 24
140 124 Jessica Shields SR 39 Newark 22:27.8 7:37 B 40
141 125 Amanda Fagner SR 40 Newark 22:28.3 7:38 B 41
142 126 Cassie Horridge SR 41 Pulaski 22:28.9 7:38 D 25
143 127 Vanessa Waldron FR 22 Hannibal 22:29.3 7:38 C 45
144 128 Kristen Whittaker SO 40 Trumansburg 22:29.5 7:38 C 46
145 129 Elly Moore SR 42 Trumansburg 22:29.8 7:38 C 47
146 130 Ellie Stultz SR 43 Syracuse West 22:30.5 7:38 A 33
147 131 Hanna Greulich SO 41 Pulaski 22:32.1 7:39 D 26
148 132 Brandi Gates SO 42 Phoenix 22:33.6 7:39 C 48
149 133 Riley Williams JR 36 Clarence 22:33.7 7:39 A 34
150 134 Alexa Peebles SR 44 LaFayette 22:36.3 7:40 D 27
151 135 Samantha Downs SR 45 Syracuse West 22:36.9 7:40 A 35
152 136 Emily Bachman SR 46 Port Byron 22:37.9 7:41 D 28
153 137 Rachel Fish SO 43 South Jefferson 22:38.1 7:41 B 42
154 138 Mary Stephenson JR 37 Mercy 22:38.6 7:41 B 43
155 139 Tori Stopen JR 38 Marcellus 22:40.4 7:42 C 49
156 Maureen Whitney SO 44 Tully 22:41.2 7:42 D 29
157 140 Kyra O'Gorman SO 45 Oswego 22:43.1 7:43 A 36
158 141 Kelly Saroka SO 46 Chenango Forks 22:43.8 7:43 C 50
159 Cori Mainville JR 39 Carthage 22:43.9 7:43 B 44
160 142 Catherine Jenks FR 23 Groton 22:44.0 7:43 D 30
161 143 Kennedy George SO 47 Homer 22:44.2 7:43 B 45
162 144 Amanda Rice JR 40 Fulton 22:46.4 7:44 B 46
163 145 Kate Wellings SO 48 Norwood-Norfolk 22:50.0 7:45 D 31
164 146 Victoria Eckhard SO 49 Fulton 22:52.9 7:46 B 47
165 147 Elena Skerys SR 47 Pierson 22:54.9 7:47 D 32
166 148 Jordon Rector SO 50 Mynderse Academy 22:55.3 7:47 C 51
167 149 Marisa Livoti SO 51 Fulton 22:55.4 7:47 B 48
168 150 Alivia Allers FR 24 Syracuse West 22:57.8 7:48 A 37
169 151 Annie Bartlett SO 52 Brighton 22:58.1 7:48 B 49
170 152 Gabby Capone SR 48 Faith Heritage 22:58.9 7:48 D 33
171 153 Kaitlyn Swain SO 53 Chittenango 23:02.9 7:49 B 50
172 Brandi Jezerski SO 54 Cato-Meridian 23:04.5 7:50 D 34
173 154 Meg Livoti SR 49 Oswego 23:12.6 7:53 A 38
174 155 Julia Magalhaes FR 25 Onondaga 23:15.0 7:53 D 35
175 156 Amina Brantley SO 55 Syracuse East 23:16.0 7:54 A 39
176 157 Maggie King JR 41 Sandy Creek 23:17.0 7:54 D 36
177 158 Amanda Barry SR 50 APW 23:17.9 7:54 C 52
178 Brooke Rice FR 26 Cato-Meridian 23:18.2 7:54 D 37
179 159 Cassidy French JR 42 Syracuse West 23:19.8 7:55 A 40
180 Abigail Cox FR 27 Cato-Meridian 23:19.9 7:55 D 38
181 160 Alexcis Coningsby SO 56 Southern Cayuga 23:20.7 7:55 D 39
182 161 Mandy Smith SO 57 Brighton 23:23.4 7:56 B 51
183 162 Adaiah Bauer SO 58 Sandy Creek 23:24.1 7:56 D 40
184 163 Vanessa Wiltsie JR 43 Oswego 23:24.8 7:57 A 41
185 164 Shelby Sheehan SR 51 Pulaski 23:25.4 7:57 D 41
186 165 Olivia Leonti FR 28 Port Byron 23:26.5 7:57 D 42
187 166 Maddie Stewart FR 29 Norwood-Norfolk 23:28.4 7:58 D 43
188 167 Jessica Pastuf SR 52 Pulaski 23:28.8 7:58 D 44
189 168 Brianna Schmitt JR 44 Southern Cayuga 23:29.5 7:58 D 45
190 169 Meredith Kellogg JR 45 Newark 23:30.0 7:58 B 52
191 170 Jenna Hudson SR 53 Fulton 23:33.6 8:00 B 53
192 171 Hannah Peake 8 7 Mynderse Academy 23:34.5 8:00 C 53
193 172 Dominique Hopkins FR 30 Syracuse East 23:38.2 8:01 A 42
194 173 Chloe Goodnow FR 31 Phoenix 23:40.2 8:02 C 54
195 174 Liz Wisely SR 54 Baldwinsville 23:41.0 8:02 A 43
196 175 Lauren Hubbs SR 55 Jordan-Elbridge 23:47.6 8:04 C 55
197 176 Cate Streissguth SO 59 Syracuse West 23:49.4 8:05 A 44
198 177 Vivian Mueller FR 32 LaFayette 23:51.1 8:06 D 46
199 Shantelle Clark SO 60 East Syracuse-Minoa 23:52.1 8:06 B 54
200 178 Rosie Morgan SO 61 Sandy Creek 23:53.2 8:06 D 47
201 179 Kourtney Verdi JR 46 Port Byron 23:53.9 8:07 D 48
202 180 Margaret Smith SO 62 Syracuse East 23:54.7 8:07 A 45
203 181 Natalie Emerick SR 56 Jordan-Elbridge 23:55.5 8:07 C 56
204 182 Hannah Burns JR 47 Marcellus 23:55.9 8:07 C 57
205 183 Liliana Santana JR 48 Newark 23:58.1 8:08 B 55
206 184 Samantha Guth SR 57 Chenango Forks 24:02.9 8:10 C 58
207 185 Ruth Clark SR 58 Pulaski 24:03.2 8:10 D 49
208 186 Madelyn Kelly SR 59 Syracuse West 24:12.5 8:13 A 46
209 187 Alexis Ladd FR 33 Sandy Creek 24:17.8 8:15 D 50
210 188 Esa Cesarini SO 63 Brighton 24:19.7 8:15 B 56
211 189 Vanessa Mirch JR 49 Chenango Forks 24:20.9 8:16 C 59
212 190 Kaitlin Rurka FR 34 LaFayette 24:23.3 8:17 D 51
213 191 Megan Cash JR 50 Fabius-Pompey 24:23.7 8:17 D 52
214 192 Arlena Burns SO 64 Pierson 24:24.3 8:17 D 53
215 193 Mallory Gordon SR 60 Oswego 24:24.4 8:17 A 47
216 194 Paola Zeas SO 65 Pierson 24:25.5 8:17 D 54
217 195 Gg Giarrusso SO 66 Fabius-Pompey 24:27.1 8:18 D 55
218 196 Deshar Jones SO 67 APW 24:31.0 8:19 C 60
219 Shania Purchas FR 35 Mexico 24:33.6 8:20 B 57
220 Morgan Fellows SR 61 DeRuyter 24:35.0 8:20 D 56
221 197 Michaela Dunham SR 62 Groton 24:36.9 8:21 D 57
222 198 Michelle Harris JR 51 Norwood-Norfolk 24:41.2 8:23 D 58
223 199 Alanna Greco SR 63 Newark 24:42.4 8:23 B 58
224 Paige Polizzi FR 36 Afton 24:43.9 8:23 D 59
225 200 Bailey Price SO 68 Chittenango 24:47.1 8:25 B 59
226 201 Maya Buckner JR 52 Pierson 24:49.3 8:25 D 60
227 202 Allison Gasparini SR 64 Fabius-Pompey 24:50.0 8:26 D 61
228 203 Alexis Bowering SO 69 Phoenix 24:54.0 8:27 C 61
229 204 Mattie Caughey FR 37 LaFayette 24:55.3 8:27 D 62
230 205 Kelly Parmeter SO 70 Chenango Forks 24:56.7 8:28 C 62
231 Dorothea Hamblin SO 71 Manlius Pebble Hill 24:59.3 8:29 D 63
232 206 Sam Spoor JR 53 Fabius-Pompey 25:04.5 8:30 D 64
233 207 Chloe Patterson JR 54 Oswego 25:08.3 8:32 A 48
234 208 Alyssa Crystal SO 72 Chittenango 25:14.9 8:34 B 60
235 Money Harris FR 38 Bath-Haverling 25:15.2 8:34 C 63
236 209 Trisha Whaley FR 39 Chittenango 25:15.9 8:34 B 61
237 210 Brenna Klawitter SO 73 Fabius-Pompey 25:16.5 8:35 D 65
238 211 Mary Keefe SO 74 Homer 25:18.5 8:35 B 62
239 Samantha Lewis FR 40 Bath-Haverling 25:24.9 8:37 C 64
240 212 Devon Jones SO 75 APW 25:47.5 8:45 C 65
241 Scoutt Cotto FR 41 Cato-Meridian 25:56.5 8:48 D 66
242 213 Alexis Scarlata JR 55 Groton 26:00.6 8:50 D 67
243 214 Grace Dittman FR 42 Groton 26:03.2 8:50 D 68
244 215 Allie Hotchkiss FR 43 Syracuse East 26:04.4 8:51 A 49
245 216 Jeri Barber JR 56 APW 26:04.5 8:51 C 66
246 217 Rebekah Boulos SR 65 Faith Heritage 26:04.7 8:51 D 69
247 218 Alexa Hamilton SR 66 Syracuse East 26:11.4 8:53 A 50
248 219 Destiny Teel SR 67 Phoenix 26:17.2 8:55 C 67
249 220 Paige Lafurney FR 44 Hannibal 26:18.1 8:55 C 68
250 221 Audrey Mitchell SO 76 Faith Heritage 26:22.7 8:57 D 70
251 222 Soo Jung SR 68 Faith Heritage 26:24.2 8:57 D 71
252 223 Delaney Lukowski SO 77 Mynderse Academy 26:26.7 8:58 C 69
253 224 Johnna Lamie JR 57 Fulton 26:26.8 8:58 B 63
254 225 Malana Scott SR 69 Hannibal 26:27.4 8:59 C 70
255 226 Meaghan McDevitt SO 78 Fabius-Pompey 26:31.1 9:00 D 72
256 227 Rose O'Donoghue SO 79 Pierson 26:31.5 9:00 D 73
257 228 Katie Shumway SO 80 Mynderse Academy 26:32.2 9:00 C 71
258 229 Brook Wheeler FR 45 Mynderse Academy 26:35.2 9:01 C 72
259 230 Lisette Delee SR 70 Syracuse East 26:41.2 9:03 A 51
260 231 Javonna Miller SR 71 Newark 26:58.8 9:09 B 64
261 232 Marissa Cronk SO 81 Groton 26:59.5 9:09 D 74
262 Maggie Diblasi FR 46 Bishop Grimes 27:10.2 9:13 D 75
263 233 Elizabeth Colgan FR 47 Port Byron 27:11.3 9:13 D 76
264 Nicole Soutar FR 48 Weedsport 27:19.0 9:16 D 77
265 234 Johnelle Dishaw SR 72 Fulton 28:02.0 9:31 B 65
266 Cortney Taylor SR 73 Remsen 28:41.3 9:44 D 78
267 235 Emma Kubecka JR 58 Faith Heritage 28:44.6 9:45 D 79
268 Elizabeth Herrick FR 49 Bath-Haverling 29:36.4 10:03 C 73
269 236 Bernadette Castilan FR 50 Onondaga 29:47.2 10:06 D 80
270 237 Mallory Edwards SO 82 LaFayette 30:09.8 10:14 D 81
271 238 Autumn Rhinehardt FR 51 Port Byron 30:21.6 10:18 D 82
272 239 Erica Spener SR 74 APW 30:44.3 10:26 C 74
273 240 Molly Russo FR 52 Onondaga 31:02.7 10:32 D 83
274 241 Grace Robin SO 83 Southern Cayuga 32:09.5 10:55 D 84
275 242 Meghan Kennedy FR 53 Southern Cayuga 32:10.1 10:55 D 85
276 Stacie Sypniefski SO 84 Afton 34:22.5 11:40 D 86
277 Adrianna Baker SO 85 DeRuyter 38:59.6 13:14 D 87
THE 61st ANNUAL BALDWINSVILLE CROSS COUNTRY INVITATIONAL
GIRLS MERGED RESULTS FROM ALL VARSITY RACES
------------------------------------------------------------------------------
MERGED TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 107 Clarence (19:28.6 97:22.9 1:17.2)
========================================
1 9 Katrina Patterson FR 18:53.1
2 10 Emma Colson 8 19:00.3
3 19 Elisabeth Rott FR 19:21.6
4 29 Dana Warner JR 19:57.6
5 40 Emily Garrett SR 20:10.3
6 ( 89) Marissa Marfurt SO 21:35.5
7 (133) Riley Williams JR 22:33.7
2. 109 Skaneateles (19:24.0 97:00.0 2:01.7)
========================================
1 1 Kaitlyn Neal SO 18:02.4
2 16 Liz Dwyer JR 19:10.6
3 27 Julia Willcox FR 19:51.3
4 28 Elsa Soderberg JR 19:51.6
5 37 Madeline Adams SR 20:04.1
6 ( 90) Morel Malcolm SR 21:36.1
7 (101) Finan Malcolm SO 21:55.8
3. 165 Cazenovia (19:55.0 99:35.0 1:32.5)
========================================
1 13 Jeanette Cudney SR 19:05.0
2 22 Megan Stanford SR 19:38.6
3 30 Hayley Frost SR 19:57.9
4 44 Mya Walters SO 20:16.0
5 56 Kaitlin Rossiter SO 20:37.5
6 ( 64) Mimi Gabor SO 20:44.6
7 ( 86) Adrien Owens SO 21:31.3
4. 175 Jamesville-Dewitt (19:44.4 98:41.6 3:29.3)
========================================
1 2 Rachel Fairbanks JR 18:09.7
2 7 Emilee Carpenter JR 18:37.8
3 24 Laura Wengert SR 19:45.1
4 50 Samantha Jaffe JR 20:30.0
5 92 Emily Pomeroy FR 21:39.0
6 ( 93) Alexandra Street FR 21:39.2
7 (102) Lizzie O'Brien FR 21:56.5
5. 196 South Jefferson (20:04.2 100:20.6 1:58.7)
========================================
1 18 Skylar Pastor JR 19:20.8
2 21 Jackie Miller SR 19:24.8
3 36 Elanor Brooks SR 20:03.2
4 41 Amanda Lloyd JR 20:12.3
5 80 Delaney Ward SO 21:19.5
6 ( 88) Aubrey Harrington SO 21:33.9
7 (137) Rachel Fish SO 22:38.1
6. 211 Ithaca (20:03.4 100:16.8 2:59.8)
========================================
1 3 Lauren Trumble JR 18:13.7
2 23 Sylvia Frank SO 19:39.7
3 48 Amanda Pfaff SO 20:27.1
4 60 Taylor Mangino SR 20:42.8
5 77 Maya George SR 21:13.5
6 ( 81) Zoe Tomasik 8 21:20.1
7 (109) Catie Davis SR 22:07.4
7. 228 Baldwinsville (20:17.1 101:25.3 1:30.8)
========================================
1 17 Marissa Lathrop JR 19:18.4
2 33 Rachael Miller JR 20:00.3
3 51 Mia Bolton FR 20:34.4
4 61 Emily McComb JR 20:43.0
5 66 Kelley Hull SO 20:49.2
6 ( 72) Hannah Olds JR 20:59.9
7 (174) Liz Wisely SR 23:41.0
8. 268 Mercy (20:34.8 102:53.9 1:36.6)
========================================
1 25 Katie Sargeant SO 19:49.8
2 35 Charlotte Kurzweil SO 20:02.6
3 53 Katie Giugno 8 20:35.7
4 71 Laura Huff SO 20:59.4
5 84 Kathryn Flugel SO 21:26.4
6 ( 97) Laura Maas SR 21:48.0
7 (138) Mary Stephenson JR 22:38.6
9. 276 Homer (20:24.1 102:00.4 3:38.9)
========================================
1 5 Jade Auchmoody SR 18:31.0
2 15 McKayla Crawford SO 19:09.4
3 45 Arielle Moheimani FR 20:18.6
4 100 Erica Stevens JR 21:51.5
5 111 Grace Gugerty JR 22:09.9
6 (143) Kennedy George SO 22:44.2
7 (211) Mary Keefe SO 25:18.5
10. 287 Central Square (20:35.7 102:58.5 3:06.8)
========================================
1 8 Megan Holzwarth SR 18:51.8
2 46 Mikayla Baker SO 20:20.2
3 55 Alison Davis JR 20:37.2
4 75 Christie Gilbert SR 21:10.7
5 103 Mara Delaney JR 21:58.6
6 (105) Leah Wolf JR 21:59.4
7 (118) Meghan Hoaglin SO 22:18.9
11. 302 Marcellus (20:36.0 102:59.9 3:36.2)
========================================
1 4 Rachel Garn SR 18:24.8
2 43 Eliza Bell SR 20:14.8
3 58 Dominique Weeks JR 20:40.6
4 91 Emily Townsend JR 21:38.7
5 106 Brianna Szczech JR 22:01.0
6 (139) Tori Stopen JR 22:40.4
7 (182) Hannah Burns JR 23:55.9
12. 319 Norwood-Norfolk (20:37.5 103:07.1 4:13.6)
========================================
1 6 Kaycie Saucier SO 18:36.4
2 20 Hannah Gray FR 19:22.8
3 26 Leah Livernois SO 19:50.7
4 122 Skylar Fetter FR 22:27.2
5 145 Kate Wellings SO 22:50.0
6 (166) Maddie Stewart FR 23:28.4
7 (198) Michelle Harris JR 24:41.2
13. 360 Hannibal (20:57.9 104:49.4 3:25.1)
========================================
1 12 McKenzie Mattison 8 19:04.2
2 47 Micheala Sheldon JR 20:22.0
3 62 Reilly Harris 8 20:43.7
4 112 Kristen D'Angelo JR 22:10.2
5 127 Vanessa Waldron FR 22:29.3
6 (220) Paige Lafurney FR 26:18.1
7 (225) Malana Scott SR 26:27.4
14. 384 Jordan-Elbridge (21:12.8 106:03.7 1:12.1)
========================================
1 54 Antonia Malvaso FR 20:37.0
2 73 Miranda Malvaso FR 21:01.7
3 76 Marissa Malvaso FR 21:11.3
4 83 Mary Elizabeth Dristle FR 21:24.6
5 98 Emily Kuehnle SO 21:49.1
6 (175) Lauren Hubbs SR 23:47.6
7 (181) Natalie Emerick SR 23:55.5
15. 407 Brighton (21:16.1 106:20.3 2:55.8)
========================================
1 34 Shannon Oberst FR 20:02.3
2 49 Kate Costanza SO 20:28.7
3 74 Talia Pinker SR 21:01.8
4 99 Hannah Perry SR 21:49.4
5 151 Annie Bartlett SO 22:58.1
6 (161) Mandy Smith SO 23:23.4
7 (188) Esa Cesarini SO 24:19.7
16. 429 Trumansburg (21:25.7 107:08.3 2:01.4)
========================================
1 42 Meave Gurche FR 20:13.3
2 78 Sophie Melvin SR 21:13.9
3 79 Abby Vansoest SR 21:15.0
4 114 Megan McIntyre SO 22:11.4
5 116 Madisyn Bell SO 22:14.7
6 (128) Kristen Whittaker SO 22:29.5
7 (129) Elly Moore SR 22:29.8
17. 516 Phoenix (21:47.8 108:58.8 4:38.6)
========================================
1 11 Haylie Virginia SR 19:01.6
2 87 Meghan Lentz SR 21:32.5
3 113 Nicole Hetko FR 22:10.9
4 132 Brandi Gates SO 22:33.6
5 173 Chloe Goodnow FR 23:40.2
6 (203) Alexis Bowering SO 24:54.0
7 (219) Destiny Teel SR 26:17.2
18. 565 Auburn (22:13.5 111:07.4 0:42.2)
========================================
1 95 Margaret Doyle SR 21:44.5
2 110 Allison Divietro SO 22:07.8
3 119 Nicolette Swanbery SR 22:22.1
4 120 Meghan McCole SO 22:26.3
5 121 Brooke Stevens SO 22:26.7
19. 584 Pulaski (22:13.3 111:06.5 2:44.2)
========================================
1 59 Hanah Bridges FR 20:41.2
2 104 Megan Jennings JR 21:58.9
3 126 Cassie Horridge SR 22:28.9
4 131 Hanna Greulich SO 22:32.1
5 164 Shelby Sheehan SR 23:25.4
6 (167) Jessica Pastuf SR 23:28.8
7 (185) Ruth Clark SR 24:03.2
20. 590 Chittenango (22:14.7 111:13.2 5:41.5)
========================================
1 14 Anna Galbraith JR 19:05.6
2 108 Kailey Calverese SR 22:06.0
3 115 Brooke Busa JR 22:11.6
4 153 Kaitlyn Swain SO 23:02.9
5 200 Bailey Price SO 24:47.1
6 (208) Alyssa Crystal SO 25:14.9
7 (209) Trisha Whaley FR 25:15.9
21. 623 Chenango Forks (22:27.1 112:15.3 4:11.5)
========================================
1 39 Mary Page SO 20:09.4
2 70 Emily Niman SR 20:58.3
3 141 Kelly Saroka SO 22:43.8
4 184 Samantha Guth SR 24:02.9
5 189 Vanessa Mirch JR 24:20.9
6 (205) Kelly Parmeter SO 24:56.7
22. 649 APW (22:50.0 114:09.9 5:49.0)
========================================
1 31 Chelsea Cooper SR 19:58.5
2 52 Brianna Karboski FR 20:35.0
3 158 Amanda Barry SR 23:17.9
4 196 Deshar Jones SO 24:31.0
5 212 Devon Jones SO 25:47.5
6 (216) Jeri Barber JR 26:04.5
7 (239) Erica Spener SR 30:44.3
23. 651 Sandy Creek (22:35.8 112:59.0 2:57.6)
========================================
1 69 Freya Sergis SR 20:55.6
2 85 Rachel Yerden JR 21:29.1
3 157 Maggie King JR 23:17.0
4 162 Adaiah Bauer SO 23:24.1
5 178 Rosie Morgan SO 23:53.2
6 (187) Alexis Ladd FR 24:17.8
24. 685 Faith Heritage (23:14.0 116:09.8 6:23.5)
========================================
1 32 Elinore Loch SR 19:59.2
2 63 Addison Sgroi JR 20:44.3
3 152 Gabby Capone SR 22:58.9
4 217 Rebekah Boulos SR 26:04.7
5 221 Audrey Mitchell SO 26:22.7
6 (222) Soo Jung SR 26:24.2
7 (235) Emma Kubecka JR 28:44.6
25. 703 Mynderse Academy (23:06.2 115:30.8 5:33.3)
========================================
1 67 Erica Barbay SO 20:53.4
2 94 Olivia Baxter SO 21:40.9
3 148 Jordon Rector SO 22:55.3
4 171 Hannah Peake 8 23:34.5
5 223 Delaney Lukowski SO 26:26.7
6 (228) Katie Shumway SO 26:32.2
7 (229) Brook Wheeler FR 26:35.2
26. 732 Oswego (23:01.2 115:05.7 3:03.6)
========================================
1 82 Lainey Celeste JR 21:20.8
2 140 Kyra O'Gorman SO 22:43.1
3 154 Meg Livoti SR 23:12.6
4 163 Vanessa Wiltsie JR 23:24.8
5 193 Mallory Gordon SR 24:24.4
6 (207) Chloe Patterson JR 25:08.3
27. 750 Syracuse West (23:02.9 115:14.4 1:18.9)
========================================
1 130 Ellie Stultz SR 22:30.5
2 135 Samantha Downs SR 22:36.9
3 150 Alivia Allers FR 22:57.8
4 159 Cassidy French JR 23:19.8
5 176 Cate Streissguth SO 23:49.4
6 (186) Madelyn Kelly SR 24:12.5
28. 773 LaFayette (23:20.1 116:40.4 4:00.9)
========================================
1 68 Jane Schaeffer SO 20:54.4
2 134 Alexa Peebles SR 22:36.3
3 177 Vivian Mueller FR 23:51.1
4 190 Kaitlin Rurka FR 24:23.3
5 204 Mattie Caughey FR 24:55.3
6 (237) Mallory Edwards SO 30:09.8
29. 784 Onondaga (25:17.9 126:29.510:23.4)
========================================
1 57 Siara Clos SO 20:39.3
2 96 Erin Gantley JR 21:45.3
3 155 Julia Magalhaes FR 23:15.0
4 236 Bernadette Castilano FR 29:47.2
5 240 Molly Russo FR 31:02.7
30. 800 Newark (23:25.4 117:06.6 2:14.6)
========================================
1 124 Jessica Shields SR 22:27.8
2 125 Amanda Fagner SR 22:28.3
3 169 Meredith Kellogg JR 23:30.0
4 183 Liliana Santana JR 23:58.1
5 199 Alanna Greco SR 24:42.4
6 (231) Javonna Miller SR 26:58.8
31. 830 Port Byron (23:53.6 119:27.7 4:53.2)
========================================
1 117 Courtney Gavurnik SR 22:18.1
2 136 Emily Bachman SR 22:37.9
3 165 Olivia Leonti FR 23:26.5
4 179 Kourtney Verdi JR 23:53.9
5 233 Elizabeth Colgan FR 27:11.3
6 (238) Autumn Rhinehardt FR 30:21.6
32. 833 Fulton (23:43.1 118:35.1 3:40.4)
========================================
1 144 Amanda Rice JR 22:46.4
2 146 Victoria Eckhard SO 22:52.9
3 149 Marisa Livoti SO 22:55.4
4 170 Jenna Hudson SR 23:33.6
5 224 Johnna Lamie JR 26:26.8
6 (234) Johnelle Dishaw SR 28:02.0
33. 841 Pierson (23:43.8 118:38.7 2:44.6)
========================================
1 107 Hannah Jungck SO 22:04.7
2 147 Elena Skerys SR 22:54.9
3 192 Arlena Burns SO 24:24.3
4 194 Paola Zeas SO 24:25.5
5 201 Maya Buckner JR 24:49.3
6 (227) Rose O'Donoghue SO 26:31.5
34. 849 Southern Cayuga (26:15.0 131:15.012:04.9)
========================================
1 38 Bethany Murphy JR 20:05.2
2 160 Alexcis Coningsby SO 23:20.7
3 168 Brianna Schmitt JR 23:29.5
4 241 Grace Robin SO 32:09.5
5 242 Meghan Kennedy FR 32:10.1
35. 859 Fabius-Pompey (23:54.1 119:30.1 4:19.7)
========================================
1 65 Marina Giraud SR 20:44.8
2 191 Megan Cash JR 24:23.7
3 195 Gg Giarrusso SO 24:27.1
4 202 Allison Gasparini SR 24:50.0
5 206 Sam Spoor JR 25:04.5
6 (210) Brenna Klawitter SO 25:16.5
7 (226) Meaghan McDevitt SO 26:31.1
36. 889 Groton (24:22.5 121:52.2 3:35.7)
========================================
1 123 Leah Forehand SO 22:27.5
2 142 Catherine Jenks FR 22:44.0
3 197 Michaela Dunham SR 24:36.9
4 213 Alexis Scarlata JR 26:00.6
5 214 Grace Dittman FR 26:03.2
6 (232) Marissa Cronk SO 26:59.5
37. 941 Syracuse East (24:37.0 123:04.7 2:55.4)
========================================
1 156 Amina Brantley SO 23:16.0
2 172 Dominique Hopkins FR 23:38.2
3 180 Margaret Smith SO 23:54.7
4 215 Allie Hotchkiss FR 26:04.4
5 218 Alexa Hamilton SR 26:11.4
6 (230) Lisette Delee SR 26:41.2
BOYS MERGED RESULTS FROM VARSITY RACES
--------------------------------------------------------------------------------
GRADE CLASS
PLACE PTS NAME PLACE SCHOOL TIME PACE PLC
--------------------------------------------------------------------------------
1 1 Daniel Huben SR 1 Clarence 15:10.1 5:09 A 1
2 2 Dan Dracup JR 1 Ithaca 15:29.7 5:16 A 2
3 3 John Rabideau SR 2 Burnt Hills 15:30.9 5:16 B 1
4 4 Jared Short JR 2 Burnt Hills 15:54.1 5:24 B 2
5 5 Jacob Zedack JR 3 Mexico 15:54.7 5:24 B 3
6 6 Anthony Casullo JR 4 Clarence 15:58.9 5:26 A 3
7 7 Ian Spera SR 3 Central Square 15:59.8 5:26 A 4
8 8 Jesse Perrone SR 4 East Syracuse-Minoa 16:00.3 5:26 B 4
9 9 Patrick McGuinness SR 5 Burnt Hills 16:00.8 5:26 B 5
10 10 Zachary Kuloszewski JR 5 Clarence 16:01.2 5:26 A 5
11 11 Aj Beers SR 6 Central Square 16:02.3 5:27 A 6
12 12 Sean Kuehn SO 1 Central Square 16:02.7 5:27 A 7
13 13 Patrick Dye FR 1 Jamesville-Dewitt 16:11.6 5:30 B 6
14 14 Joe Coogan SR 7 East Syracuse-Minoa 16:13.3 5:30 B 7
15 15 Seamus Sergeant SR 8 Fairport 16:13.8 5:31 A 8
16 16 Nicholas` Knorz SR 9 Clarence 16:15.7 5:31 A 9
17 17 Isaac Tupper SR 10 Jamesville-Dewitt 16:16.9 5:32 B 8
18 18 Lucas Canales JR 6 Ithaca 16:19.1 5:32 A 10
19 19 Hunter Hartshorne SO 2 Ithaca 16:21.2 5:33 A 11
20 20 Tim Chappell SR 11 Port Byron 16:23.1 5:34 D 1
21 21 Kyle Fulk FR 2 Norwood-Norfolk 16:24.1 5:34 D 2
22 22 Jimmy White SR 12 Fairport 16:24.7 5:34 A 12
23 23 Patrick McGuane SO 3 Marcellus 16:26.5 5:35 C 1
24 24 Jason Jenks SR 13 Groton 16:28.6 5:36 D 3
25 25 Dana Carris SR 14 Vestal 16:28.9 5:36 B 9
26 26 Tom Miller SR 15 Southern Cayuga 16:30.7 5:36 D 4
27 Olivier Hatta SR 16 UNA-Fairport 16:33.5 5:37 A 13
28 27 Bailey Lutz JR 7 Fulton 16:34.7 5:38 B 10
29 28 Mike Mallow SO 4 Fairport 16:36.1 5:38 A 14
30 29 Connor Simpson SR 17 Ithaca 16:36.5 5:38 A 15
31 30 Brian Swider SR 18 Fairport 16:37.5 5:39 A 16
32 31 David Grouse SR 19 Fairport 16:38.1 5:39 A 17
33 32 Ben Slate SR 20 Hannibal 16:38.3 5:39 C 2
34 33 Connor Oakman SO 5 LaFayette 16:38.6 5:39 D 5
35 34 Soloman Lawrence FR 3 Syracuse West 16:40.8 5:40 A 18
36 35 Richard Liddiard JR 8 Weedsport 16:41.9 5:40 D 6
37 36 Trevor Drapeau SR 21 Burnt Hills 16:42.4 5:40 B 11
38 37 Josh Moeckel JR 9 Burnt Hills 16:43.8 5:41 B 12
39 38 Paul Dellinger FR 4 Brighton 16:44.1 5:41 B 13
40 39 Kevin Gideon SO 6 Burnt Hills 16:44.3 5:41 B 14
41 40 Matt Bracht JR 10 Port Byron 16:46.2 5:42 D 7
42 41 Macrea Kozody SO 7 Fairport 16:48.1 5:42 A 19
43 42 Greg Blackburn JR 11 Clarence 16:49.3 5:43 A 20
44 43 Jonah Simpson FR 5 Brighton 16:50.3 5:43 B 15
45 44 Jimmy Martin SR 22 Fulton 16:51.8 5:43 B 16
46 45 Jacob King JR 12 Vestal 16:53.4 5:44 B 17
47 Eric Goodrich SR 23 Solvay 16:57.9 5:46 C 3
48 46 Jared Henry FR 6 East Syracuse-Minoa 16:58.0 5:46 B 18
49 47 Erik Johnson SR 24 Clarence 16:59.0 5:46 A 21
50 48 Jack Marchetti JR 13 Burnt Hills 16:59.3 5:46 B 19
51 49 Niall Hodges JR 14 Ithaca 16:59.5 5:46 A 22
52 50 Mason Vodacek JR 15 Brighton 17:00.1 5:46 B 20
53 51 Luke Warpus SR 25 Chenango Forks 17:01.6 5:47 C 4
54 52 Chad Dunham JR 16 Central Square 17:01.7 5:47 A 23
55 53 Eric Hulbert SR 26 Mexico 17:02.5 5:47 B 21
56 54 Ned Lauber SR 27 Ithaca 17:03.6 5:47 A 24
57 55 Mike Capeling FR 7 Chittenango 17:03.6 5:47 B 22
58 56 Tyler Pratt SR 28 Mynderse Academy 17:06.0 5:48 C 5
59 57 Bryan Vanhall SR 29 Newark 17:06.3 5:48 B 23
60 58 Noah Dardaris SO 8 Onondaga 17:06.8 5:49 D 8
61 59 Noah Micheals SO 9 Fairport 17:07.2 5:49 A 25
62 60 Eli Welling SR 30 Syracuse West 17:08.9 5:49 A 26
63 61 Brady Wing JR 17 Jamesville-Dewitt 17:10.7 5:50 B 24
64 62 Jt Fentress SR 31 Central Square 17:11.8 5:50 A 27
65 63 Lucas Fudo SO 10 Weedsport 17:11.9 5:50 D 9
66 64 Kevin Munn SO 11 Auburn 17:12.3 5:50 A 28
67 65 Nick Anderson JR 18 Carthage 17:12.9 5:51 B 25
68 66 Alex Stopen JR 19 Marcellus 17:13.6 5:51 C 6
69 67 James King JR 20 Ithaca 17:15.2 5:51 A 29
70 68 Chris Roberts JR 21 Chenango Forks 17:16.0 5:52 C 7
71 Eric Houck SO 12 Syracuse East 17:16.4 5:52 A 30
72 69 Nick Street SR 32 Jamesville-Dewitt 17:16.7 5:52 B 26
73 70 Cooper Watt JR 22 Skaneateles 17:21.8 5:54 C 8
74 71 Kyle Willey JR 23 East Syracuse-Minoa 17:22.0 5:54 B 27
75 72 Ben Harper SR 33 Mexico 17:22.4 5:54 B 28
76 73 Josh Dynka FR 8 Central Square 17:22.8 5:54 A 31
77 74 Oliver Crain SR 34 Syracuse West 17:23.4 5:54 A 32
78 75 Freideric Handelman SR 35 Homer 17:25.7 5:55 B 29
79 76 Zach Mosher SR 36 APW 17:27.5 5:56 C 9
80 77 Josh Cerasuolo FR 9 Brighton 17:29.3 5:56 B 30
81 78 Kevin Ridings JR 24 Cazenovia 17:29.6 5:56 C 10
82 79 Jonathan Roberts SR 37 Chittenango 17:30.8 5:57 B 31
83 80 Noah Schramm SO 13 Weedsport 17:33.2 5:58 D 10
84 81 Aaron Gross SR 38 Brighton 17:33.5 5:58 B 32
85 82 Alex Zamojski SR 39 Marcellus 17:34.2 5:58 C 11
86 83 Tyler Field JR 25 Onondaga 17:37.2 5:59 D 11
87 84 Isaac Arroyo SR 40 Carthage 17:38.4 5:59 B 33
88 85 Jake Barker SR 41 East Syracuse-Minoa 17:38.8 5:59 B 34
89 86 Nick Netti SR 42 Auburn 17:40.0 6:00 A 33
90 87 Erik Baim SR 43 Auburn 17:41.0 6:00 A 34
91 88 Ian Crowley-Perry JR 26 Brighton 17:42.0 6:00 B 35
92 89 Ben McCarthy SR 44 Bath-Haverling 17:42.1 6:01 C 12
93 90 Jarrod Roelands SO 14 Newark 17:42.6 6:01 B 36
94 91 Matthew Reynolds SR 45 Vestal 17:43.5 6:01 B 37
95 92 Brock Avise FR 10 Carthage 17:44.0 6:01 B 38
96 93 Joe Phillips SO 15 Cato-Meridian 17:45.2 6:02 D 12
97 94 Donald Cean SR 46 South Jefferson 17:46.4 6:02 B 39
98 95 Nate Tyler SO 16 South Jefferson 17:47.4 6:02 B 40
99 96 Christopher Murphy JR 27 Vestal 17:50.1 6:03 B 41
100 97 Mike George JR 28 Chenango Forks 17:50.5 6:03 C 13
101 98 Will Westlake JR 29 Trumansburg 17:51.3 6:04 C 14
102 99 Matt Young SO 17 East Syracuse-Minoa 17:51.4 6:04 B 42
103 Isaiah Lee JR 30 Solvay 17:53.4 6:04 C 15
104 100 Tony D'Arpino JR 31 Auburn 17:53.8 6:04 A 35
105 101 Evan Ulrich SO 18 Homer 17:54.6 6:05 B 43
106 102 Kenny Galbraith SR 47 Chittenango 17:55.0 6:05 B 44
107 103 Alec Southern SR 48 Clarence 17:55.3 6:05 A 36
108 104 Stephen Larison JR 32 Marcellus 17:55.4 6:05 C 16
109 105 Matt Murad JR 33 Jamesville-Dewitt 17:57.1 6:06 B 45
110 106 Will Gordon SO 19 Central Square 17:57.9 6:06 A 37
111 107 Zane Pointon SR 49 Hannibal 17:58.4 6:06 C 17
112 108 Chris Painter SO 20 Vestal 17:59.6 6:06 B 46
113 109 Jordan Neider SR 50 Faith Heritage 18:07.1 6:09 D 13
114 110 Rani Marhaba SO 21 Vestal 18:08.4 6:09 B 47
115 111 Phillip Abell FR 11 Chittenango 18:09.4 6:10 B 48
116 112 Alex Dibella JR 34 Onondaga 18:09.9 6:10 D 14
117 113 Sage Bartlett SO 22 APW 18:11.1 6:10 C 18
118 114 Troi Wall SO 23 Sandy Creek 18:11.7 6:11 D 15
119 115 Jesse Cornell FR 12 Sandy Creek 18:12.5 6:11 D 16
120 116 Stephen Chess SR 51 Brighton 18:12.5 6:11 B 49
121 117 James Morrissette SO 24 Pulaski 18:12.9 6:11 D 17
122 118 Christopher Niehbur SO 25 Skaneateles 18:13.6 6:11 C 19
123 Keith Ives FR 13 Afton 18:14.1 6:11 D 18
124 119 Kyle Kulp JR 35 Vestal 18:15.2 6:12 B 50
125 120 Sam Sustache JR 36 Syracuse West 18:16.1 6:12 A 38
126 121 Zech Nower FR 14 Newark 18:16.4 6:12 B 51
127 122 Kevin Pierce SR 52 Marcellus 18:16.7 6:12 C 20
128 123 Matt McGarry SR 53 Fabius-Pompey 18:17.0 6:12 D 19
129 124 Isaac Pixley JR 37 Chenango Forks 18:17.3 6:12 C 21
130 125 Nate Raymond FR 15 Hannibal 18:17.6 6:13 C 22
131 126 Matt Strempel FR 16 Marcellus 18:17.8 6:13 C 23
132 127 Ethan Murray FR 17 LaFayette 18:17.9 6:13 D 20
133 128 Michael Brown FR 18 Marcellus 18:18.2 6:13 C 24
134 129 Zach Zeltmann JR 38 South Jefferson 18:18.4 6:13 B 52
135 130 Alex Brutcher SO 26 Phoenix 18:19.1 6:13 C 25
136 131 Nic Krupa SR 54 Cato-Meridian 18:20.1 6:13 D 21
137 132 Gage Calhoun FR 19 Carthage 18:20.2 6:13 B 53
138 133 Jake Parker JR 39 Jamesville-Dewitt 18:21.4 6:14 B 54
139 134 Kyle Matson FR 20 Chenango Forks 18:21.9 6:14 C 26
140 135 Dalton Babcock FR 21 Oswego 18:22.4 6:14 A 39
141 136 James Pieri SO 27 Jamesville-Dewitt 18:22.6 6:14 B 55
142 137 Joe Brown JR 40 Cato-Meridian 18:22.7 6:14 D 22
143 138 Morgan Deleel JR 41 South Jefferson 18:23.8 6:15 B 56
144 139 Sean Satchwell JR 42 Cazenovia 18:24.2 6:15 C 27
145 140 Kevin Gauthier SR 55 Auburn 18:24.5 6:15 A 40
146 141 Liam Walsh SO 28 Chenango Forks 18:24.8 6:15 C 28
147 Ngor Nyang FR 22 Syracuse East 18:24.9 6:15 A 41
148 142 Jacob Bailey SO 29 Fulton 18:25.1 6:15 B 57
149 143 Ryan Abbott FR 23 Syracuse West 18:25.7 6:15 A 42
150 144 Ben Raymond SR 56 Hannibal 18:25.8 6:15 C 29
151 145 Tyler Hitchcock SR 57 Pulaski 18:27.9 6:16 D 23
152 146 Austin Clark SR 58 Mexico 18:32.7 6:18 B 58
153 147 Jordan Cash FR 24 Bath-Haverling 18:36.6 6:19 C 30
154 Joe Devona SO 30 Afton 18:38.9 6:20 D 24
155 148 John Miske SR 59 LaFayette 18:39.5 6:20 D 25
156 149 Nathan Sullivan SR 60 Carthage 18:39.7 6:20 B 59
157 150 Jonathan Coleman SO 31 Newark 18:40.2 6:20 B 60
158 151 Brendan Gill JR 43 Southern Cayuga 18:42.1 6:21 D 26
159 152 Adam Saucier SO 32 Norwood-Norfolk 18:45.3 6:22 D 27
160 153 Deven Grant JR 44 Norwood-Norfolk 18:45.6 6:22 D 28
161 Nate Carr SR 61 Solvay 18:46.0 6:22 C 31
162 154 Jacob Belcher JR 45 Fulton 18:46.2 6:22 B 61
163 155 Kory Platt SR 62 Homer 18:46.3 6:22 B 62
164 156 Holden Lalor SO 33 Chittenango 18:46.6 6:22 B 63
165 157 Duncan Fuller SR 63 Trumansburg 18:48.8 6:23 C 32
166 158 Jordan Anthony SO 34 Port Byron 18:49.5 6:23 D 29
167 159 Sam Ives FR 25 Trumansburg 18:49.8 6:23 C 33
168 160 Owen Braun SO 35 Hannibal 18:52.2 6:24 C 34
169 161 Blake Farnham SO 36 Hannibal 18:52.6 6:24 C 35
170 162 Tyler Smith FR 26 Bath-Haverling 18:56.2 6:26 C 36
171 163 Brandon Custer FR 27 Newark 18:57.3 6:26 B 64
172 164 Henry Foresman SO 37 Auburn 18:57.6 6:26 A 43
173 165 Evan James SO 38 Oswego 18:57.8 6:26 A 44
174 166 Oliver Sugarman FR 28 Trumansburg 18:58.1 6:26 C 37
175 167 Ben Pesco SO 39 Trumansburg 18:58.8 6:27 C 38
176 168 Aaron Jones JR 46 Blessed Virgin Mary 18:59.4 6:27 D 30
177 169 Joe Falciatano SR 64 Pulaski 19:00.0 6:27 D 31
178 170 Matt Fee SR 65 South Jefferson 19:00.4 6:27 B 65
179 171 Eric Mohr SO 40 Faith Heritage 19:01.9 6:28 D 32
180 172 Alex Fudo SR 66 Weedsport 19:03.9 6:28 D 33
181 173 Torrin Lisi SO 41 Bath-Haverling 19:04.2 6:28 C 39
182 174 Mike Leach SR 67 Phoenix 19:04.4 6:28 C 40
183 175 Dan Miller JR 47 Mexico 19:05.0 6:29 B 66
184 176 Nick Shaffer SO 42 Mynderse Academy 19:05.4 6:29 C 41
185 177 Kellen Arnold SO 43 Phoenix 19:06.3 6:29 C 42
186 178 Willy Blanding SO 44 Chittenango 19:06.9 6:29 B 67
187 179 Anthony Brienza SR 68 Phoenix 19:07.6 6:30 C 43
188 180 Bryan Browne SR 69 Chenango Forks 19:08.8 6:30 C 44
189 181 Tyler Hardy SR 70 Norwood-Norfolk 19:10.3 6:30 D 34
190 182 Zach Olmstead SR 71 Fabius-Pompey 19:10.8 6:31 D 35
191 183 Jacob Walls SR 72 Carthage 19:11.7 6:31 B 68
192 184 Dan Sears SR 73 Weedsport 19:13.7 6:32 D 36
193 185 Justin Harlow SR 74 Syracuse West 19:14.1 6:32 A 45
194 186 Ofrona Reid JR 48 Faith Heritage 19:15.1 6:32 D 37
195 187 Cody Dennis SR 75 Cazenovia 19:15.4 6:32 C 45
196 188 Sam Nolan SO 45 Southern Cayuga 19:15.7 6:32 D 38
197 189 Brendan Coffey FR 29 Cazenovia 19:17.6 6:33 C 46
198 190 Connor Carroll SR 76 Cazenovia 19:18.1 6:33 C 47
199 191 Jonathan Earl SO 46 Fulton 19:19.9 6:34 B 69
200 192 Paul Oleyourryk JR 49 Oswego 19:21.0 6:34 A 46
201 193 Andrew Jones SO 47 Blessed Virgin Mary 19:21.3 6:34 D 39
202 194 Matt O'Neill SO 48 Syracuse West 19:21.8 6:34 A 47
203 195 Charles Raymond SR 77 Mexico 19:22.2 6:34 B 70
204 196 Kenny Sargent SO 49 Auburn 19:23.6 6:35 A 48
205 197 Damian Allison SR 78 Carthage 19:24.2 6:35 B 71
206 198 Corey Sprague FR 30 Bath-Haverling 19:24.4 6:35 C 48
207 199 Ben Seale JR 50 Chittenango 19:25.0 6:35 B 72
208 200 Steven Cooper SR 79 Sandy Creek 19:25.4 6:36 D 40
209 201 Jason Nipper SR 80 Phoenix 19:26.1 6:36 C 49
210 Steven Johnson SO 50 Bishop Grimes 19:27.5 6:36 D 41
211 202 Michael Stafford FR 31 Onondaga 19:29.0 6:37 D 42
212 203 Ben Harrell JR 51 Hannibal 19:30.6 6:37 C 50
213 204 Ezra Hulbert SO 51 Mexico 19:31.6 6:38 B 73
214 205 Josh Marlette SR 81 Groton 19:32.9 6:38 D 43
215 206 Joe Karboski SO 52 APW 19:33.2 6:38 C 51
216 207 Brandon Sebelowitz SO 53 APW 19:33.6 6:38 C 52
217 208 Geoffry Michaels JR 52 Fulton 19:33.6 6:38 B 74
218 209 Joe Settineri SO 54 Homer 19:35.3 6:39 B 75
219 210 Masato Wada SR 82 APW 19:35.9 6:39 C 53
220 211 Trevor Slocum JR 53 Cazenovia 19:36.1 6:39 C 54
221 212 Gh Wood FR 32 Trumansburg 19:36.8 6:39 C 55
222 213 Christian Davis SO 55 Oswego 19:37.0 6:39 A 49
223 214 Tyler Hatfield JR 54 Homer 19:37.4 6:40 B 76
224 215 Kieran Hermann SO 56 Port Byron 19:37.7 6:40 D 44
225 216 Liam Mallon JR 55 South Jefferson 19:38.0 6:40 B 77
226 217 James Sterling SR 83 Weedsport 19:41.5 6:41 D 45
227 218 Allen Bocian JR 56 Weedsport 19:44.2 6:42 D 46
228 219 Joel Banazek JR 57 South Jefferson 19:47.5 6:43 B 78
229 220 Joseph Zambito SR 84 Cazenovia 19:49.9 6:44 C 56
230 221 Andrew Ferris SO 57 Groton 19:50.7 6:44 D 47
231 222 Ben Gushlaw FR 33 Norwood-Norfolk 19:51.1 6:44 D 48
232 223 Eric Hillpot SR 85 Phoenix 19:51.9 6:45 C 57
233 224 Ben Masten FR 34 Faith Heritage 19:53.0 6:45 D 49
234 225 Alex Flack SO 58 Oswego 19:53.9 6:45 A 50
235 226 Dominic Grasso SO 59 Skaneateles 19:54.5 6:45 C 58
236 227 Dan Teabo JR 58 Port Byron 19:55.6 6:46 D 50
237 228 Matthew Haefner SO 60 Trumansburg 19:57.0 6:46 C 59
238 229 Joe Capozza FR 35 Skaneateles 19:58.4 6:47 C 60
239 230 Stephen Ciaccio SO 61 Skaneateles 19:58.9 6:47 C 61
240 231 Emerson Shenandoah SO 62 LaFayette 19:59.7 6:47 D 51
241 232 Brian Stafford SR 86 Phoenix 20:00.0 6:47 C 62
242 233 Larry Halsey SR 87 Pulaski 20:00.5 6:47 D 52
243 Griffin Walsh JR 59 Manlius Pebble Hill 20:02.0 6:48 D 53
244 234 Connor Levison SR 88 Norwood-Norfolk 20:05.4 6:49 D 54
245 235 Chiba Woollett JR 60 Southern Cayuga 20:05.8 6:49 D 55
246 236 Jackson Dowdle JR 61 Homer 20:07.3 6:50 B 79
247 Chi Zhang JR 62 Bishop Grimes 20:08.2 6:50 D 56
248 237 Ruiauri Orlando SR 89 Mynderse Academy 20:08.6 6:50 C 63
249 238 Randy Novak JR 63 Pulaski 20:09.9 6:51 D 57
250 239 Ben Posnick FR 36 Onondaga 20:10.7 6:51 D 58
251 240 Nick Guerrera JR 64 Homer 20:11.6 6:51 B 80
252 241 Jeremy Reynolds FR 37 LaFayette 20:14.0 6:52 D 59
253 242 Patrick Baer SR 90 Oswego 20:16.6 6:53 A 51
254 243 Hunter Bresee FR 38 Bath-Haverling 20:20.9 6:54 C 64
255 244 Ben Davis FR 39 Southern Cayuga 20:21.2 6:54 D 60
256 245 Adam Palmer SR 91 Mynderse Academy 20:22.0 6:55 C 65
257 246 Tanner Fitzpatrick SO 63 LaFayette 20:24.0 6:55 D 61
258 Ryan Yutzler SO 64 Remsen 20:25.8 6:56 D 62
259 247 Brody Cooley SO 65 Sandy Creek 20:35.1 6:59 D 63
260 248 Calvin Stone FR 40 Skaneateles 20:37.4 7:00 C 66
261 249 Ben Stroh FR 41 Fabius-Pompey 20:38.0 7:00 D 64
262 250 Ryan Mahar JR 65 Fabius-Pompey 20:40.8 7:01 D 65
263 251 Peter Jarvis SO 66 Norwood-Norfolk 20:52.1 7:05 D 66
264 252 Sam Yoder FR 42 Bath-Haverling 20:53.5 7:05 C 67
265 253 Austin Beaudin SO 67 Southern Cayuga 20:56.0 7:06 D 67
266 254 Anthony Haywood SR 92 APW 20:56.4 7:06 C 68
267 255 James Kimball JR 66 Blessed Virgin Mary 20:57.3 7:07 D 68
268 256 David Gravante JR 67 Onondaga 20:57.7 7:07 D 69
269 257 Greg Lamphier SO 68 Southern Cayuga 20:58.0 7:07 D 70
270 258 Quinton Baxter SR 93 Mynderse Academy 20:59.3 7:07 C 69
271 259 Dakota Jezerski SR 94 Cato-Meridian 21:04.3 7:09 D 71
272 260 Sean McCormick SO 69 Onondaga 21:05.9 7:10 D 72
273 261 William Burridge JR 68 Cato-Meridian 21:12.0 7:12 D 73
274 262 Peter Roloson SO 70 Mynderse Academy 21:12.4 7:12 C 70
275 263 Elijah Clark SR 95 Sandy Creek 21:15.6 7:13 D 74
276 Conner Gerbino SR 96 Syracuse East 21:17.6 7:14 A 52
277 264 Ryan Sandroni JR 69 Mynderse Academy 21:19.2 7:14 C 71
278 265 Matthew Adams SR 97 Groton 21:39.7 7:21 D 75
279 266 Brandon Brandenburg SO 71 Blessed Virgin Mary 21:46.4 7:23 D 76
280 Kevin Riggs FR 43 Afton 21:54.1 7:26 D 77
281 267 Hunter Leonti FR 44 Port Byron 21:56.4 7:27 D 78
282 Chris Larson FR 45 Bishop Grimes 22:00.8 7:28 D 79
283 268 Brice Webster SO 72 Blessed Virgin Mary 22:24.0 7:36 D 80
284 John Bierut SO 73 Manlius Pebble Hill 22:24.2 7:36 D 81
285 269 Kevin Niles FR 46 Fabius-Pompey 22:32.5 7:39 D 82
286 270 Patrick Hryckiewicz JR 70 Fabius-Pompey 22:36.8 7:40 D 83
287 271 David Scott SR 98 Groton 22:38.9 7:41 D 84
288 Nick Craner SR 99 Syracuse East 22:40.7 7:42 A 53
289 272 Chase Pappa FR 47 Sandy Creek 22:56.9 7:47 D 85
290 273 Kody Ferris SR100 Groton 24:28.0 8:18 D 86
291 274 Chris Johnson FR 48 Port Byron 24:36.1 8:21 D 87
292 275 Alex Vanriper FR 49 Skaneateles 24:40.4 8:22 C 72
293 Austin Kunkle JR 71 Afton 25:04.4 8:30 D 88
294 276 James Lawrence FR 50 Newark 25:05.0 8:31 B 81
295 Ryan Depaulis SR101 Bishop Grimes 25:47.0 8:45 D 89
296 277 Frankie Paetow SO 74 Groton 25:53.8 8:47 D 90
297 Matt Johnson SR102 Port Byron 27:14.6 9:15 D 91
298 278 Collin Capone SO 75 Faith Heritage 27:39.0 9:23 D 92
BOYS MERGED RESULTS FROM VARSITY RACES
------------------------------------------------------------------------------
MERGED TEAM SCORES
------------------------------------------------------------------------------
1. 75 Clarence (16:03.1 80:15.2 1:39.2)
========================================
1 1 Daniel Huben SR 15:10.1
2 6 Anthony Casullo JR 15:58.9
3 10 Zachary Kuloszewski JR 16:01.2
4 16 Nicholas` Knorz SR 16:15.7
5 42 Greg Blackburn JR 16:49.3
6 ( 47) Erik Johnson SR 16:59.0
7 (103) Alec Southern SR 17:55.3
2. 89 Burnt Hills (16:10.4 80:52.0 1:12.9)
========================================
1 3 John Rabideau SR 15:30.9
2 4 Jared Short JR 15:54.1
3 9 Patrick McGuinness SR 16:00.8
4 36 Trevor Drapeau SR 16:42.4
5 37 Josh Moeckel JR 16:43.8
6 ( 39) Kevin Gideon SO 16:44.3
7 ( 48) Jack Marchetti JR 16:59.3
3. 117 Ithaca (16:21.2 81:46.0 1:29.8)
========================================
1 2 Dan Dracup JR 15:29.7
2 18 Lucas Canales JR 16:19.1
3 19 Hunter Hartshorne SO 16:21.2
4 29 Connor Simpson SR 16:36.5
5 49 Niall Hodges JR 16:59.5
6 ( 54) Ned Lauber SR 17:03.6
7 ( 67) James King JR 17:15.2
4. 126 Fairport (16:30.1 82:30.2 0:24.3)
========================================
1 15 Seamus Sergeant SR 16:13.8
2 22 Jimmy White SR 16:24.7
3 28 Mike Mallow SO 16:36.1
4 30 Brian Swider SR 16:37.5
5 31 David Grouse SR 16:38.1
6 ( 41) Macrea Kozody SO 16:48.1
7 ( 59) Noah Micheals SO 17:07.2
5. 144 Central Square (16:27.7 82:18.3 1:12.0)
========================================
1 7 Ian Spera SR 15:59.8
2 11 Aj Beers SR 16:02.3
3 12 Sean Kuehn SO 16:02.7
4 52 Chad Dunham JR 17:01.7
5 62 Jt Fentress SR 17:11.8
6 ( 73) Josh Dynka FR 17:22.8
7 (106) Will Gordon SO 17:57.9
6. 224 East Syracuse-Minoa (16:50.5 84:12.4 1:38.5)
========================================
1 8 Jesse Perrone SR 16:00.3
2 14 Joe Coogan SR 16:13.3
3 46 Jared Henry FR 16:58.0
4 71 Kyle Willey JR 17:22.0
5 85 Jake Barker SR 17:38.8
6 ( 99) Matt Young SO 17:51.4
7. 265 Jamesville-Dewitt (16:58.6 84:53.0 1:45.5)
========================================
1 13 Patrick Dye FR 16:11.6
2 17 Isaac Tupper SR 16:16.9
3 61 Brady Wing JR 17:10.7
4 69 Nick Street SR 17:16.7
5 105 Matt Murad JR 17:57.1
6 (133) Jake Parker JR 18:21.4
7 (136) James Pieri SO 18:22.6
8. 289 Brighton (17:07.5 85:37.3 0:49.4)
========================================
1 38 Paul Dellinger FR 16:44.1
2 43 Jonah Simpson FR 16:50.3
3 50 Mason Vodacek JR 17:00.1
4 77 Josh Cerasuolo FR 17:29.3
5 81 Aaron Gross SR 17:33.5
6 ( 88) Ian Crowley-Perry JR 17:42.0
7 (116) Stephen Chess SR 18:12.5
9. 365 Vestal (17:23.1 86:55.5 1:30.7)
========================================
1 25 Dana Carris SR 16:28.9
2 45 Jacob King JR 16:53.4
3 91 Matthew Reynolds SR 17:43.5
4 96 Christopher Murphy JR 17:50.1
5 108 Chris Painter SO 17:59.6
6 (110) Rani Marhaba SO 18:08.4
7 (119) Kyle Kulp JR 18:15.2
10. 397 Marcellus (17:29.3 87:26.4 1:50.2)
========================================
1 23 Patrick McGuane SO 16:26.5
2 66 Alex Stopen JR 17:13.6
3 82 Alex Zamojski SR 17:34.2
4 104 Stephen Larison JR 17:55.4
5 122 Kevin Pierce SR 18:16.7
6 (126) Matt Strempel FR 18:17.8
7 (128) Michael Brown FR 18:18.2
11. 431 Syracuse West (17:35.0 87:54.9 1:44.9)
========================================
1 34 Soloman Lawrence FR 16:40.8
2 60 Eli Welling SR 17:08.9
3 74 Oliver Crain SR 17:23.4
4 120 Sam Sustache JR 18:16.1
5 143 Ryan Abbott FR 18:25.7
6 (185) Justin Harlow SR 19:14.1
7 (194) Matt O'Neill SO 19:21.8
12. 451 Mexico (17:35.5 87:57.3 3:10.3)
========================================
1 5 Jacob Zedack JR 15:54.7
2 53 Eric Hulbert SR 17:02.5
3 72 Ben Harper SR 17:22.4
4 146 Austin Clark SR 18:32.7
5 175 Dan Miller JR 19:05.0
6 (195) Charles Raymond SR 19:22.2
7 (204) Ezra Hulbert SO 19:31.6
13. 474 Chenango Forks (17:45.5 88:47.3 1:20.3)
========================================
1 51 Luke Warpus SR 17:01.6
2 68 Chris Roberts JR 17:16.0
3 97 Mike George JR 17:50.5
4 124 Isaac Pixley JR 18:17.3
5 134 Kyle Matson FR 18:21.9
6 (141) Liam Walsh SO 18:24.8
7 (180) Bryan Browne SR 19:08.8
14. 477 Auburn (17:46.4 88:51.6 1:12.2)
========================================
1 64 Kevin Munn SO 17:12.3
2 86 Nick Netti SR 17:40.0
3 87 Erik Baim SR 17:41.0
4 100 Tony D'Arpino JR 17:53.8
5 140 Kevin Gauthier SR 18:24.5
6 (164) Henry Foresman SO 18:57.6
7 (196) Kenny Sargent SO 19:23.6
15. 503 Chittenango (17:53.1 89:25.4 1:43.0)
========================================
1 55 Mike Capeling FR 17:03.6
2 79 Jonathan Roberts SR 17:30.8
3 102 Kenny Galbraith SR 17:55.0
4 111 Phillip Abell FR 18:09.4
5 156 Holden Lalor SO 18:46.6
6 (178) Willy Blanding SO 19:06.9
7 (199) Ben Seale JR 19:25.0
16. 522 Carthage (17:55.1 89:35.2 1:26.8)
========================================
1 65 Nick Anderson JR 17:12.9
2 84 Isaac Arroyo SR 17:38.4
3 92 Brock Avise FR 17:44.0
4 132 Gage Calhoun FR 18:20.2
5 149 Nathan Sullivan SR 18:39.7
6 (183) Jacob Walls SR 19:11.7
7 (197) Damian Allison SR 19:24.2
17. 534 Weedsport (17:57.0 89:44.6 2:31.8)
========================================
1 35 Richard Liddiard JR 16:41.9
2 63 Lucas Fudo SO 17:11.9
3 80 Noah Schramm SO 17:33.2
4 172 Alex Fudo SR 19:03.9
5 184 Dan Sears SR 19:13.7
6 (217) James Sterling SR 19:41.5
7 (218) Allen Bocian JR 19:44.2
18. 558 Fulton (17:59.6 89:57.7 2:45.2)
========================================
1 27 Bailey Lutz JR 16:34.7
2 44 Jimmy Martin SR 16:51.8
3 142 Jacob Bailey SO 18:25.1
4 154 Jacob Belcher JR 18:46.2
5 191 Jonathan Earl SO 19:19.9
6 (208) Geoffry Michaels JR 19:33.6
19. 568 Hannibal (18:02.5 90:12.3 2:13.9)
========================================
1 32 Ben Slate SR 16:38.3
2 107 Zane Pointon SR 17:58.4
3 125 Nate Raymond FR 18:17.6
4 144 Ben Raymond SR 18:25.8
5 160 Owen Braun SO 18:52.2
6 (161) Blake Farnham SO 18:52.6
7 (203) Ben Harrell JR 19:30.6
20. 581 Newark (18:08.6 90:42.8 1:51.0)
========================================
1 57 Bryan Vanhall SR 17:06.3
2 90 Jarrod Roelands SO 17:42.6
3 121 Zech Nower FR 18:16.4
4 150 Jonathan Coleman SO 18:40.2
5 163 Brandon Custer FR 18:57.3
6 (276) James Lawrence FR 25:05.0
21. 626 South Jefferson (18:15.3 91:16.4 1:14.0)
========================================
1 94 Donald Cean SR 17:46.4
2 95 Nate Tyler SO 17:47.4
3 129 Zach Zeltmann JR 18:18.4
4 138 Morgan Deleel JR 18:23.8
5 170 Matt Fee SR 19:00.4
6 (216) Liam Mallon JR 19:38.0
7 (219) Joel Banazek JR 19:47.5
22. 660 Port Byron (18:18.5 91:32.1 3:32.5)
========================================
1 20 Tim Chappell SR 16:23.1
2 40 Matt Bracht JR 16:46.2
3 158 Jordan Anthony SO 18:49.5
4 215 Kieran Hermann SO 19:37.7
5 227 Dan Teabo JR 19:55.6
6 (267) Hunter Leonti FR 21:56.4
7 (274) Chris Johnson FR 24:36.1
23. 694 Onondaga (18:30.8 92:33.6 3:03.9)
========================================
1 58 Noah Dardaris SO 17:06.8
2 83 Tyler Field JR 17:37.2
3 112 Alex Dibella JR 18:09.9
4 202 Michael Stafford FR 19:29.0
5 239 Ben Posnick FR 20:10.7
6 (256) David Gravante JR 20:57.7
7 (260) Sean McCormick SO 21:05.9
24. 729 Norwood-Norfolk (18:35.3 92:56.4 3:27.0)
========================================
1 21 Kyle Fulk FR 16:24.1
2 152 Adam Saucier SO 18:45.3
3 153 Deven Grant JR 18:45.6
4 181 Tyler Hardy SR 19:10.3
5 222 Ben Gushlaw FR 19:51.1
6 (234) Connor Levison SR 20:05.4
7 (251) Peter Jarvis SO 20:52.1
25. 747 Trumansburg (18:41.4 93:26.8 1:07.5)
========================================
1 98 Will Westlake JR 17:51.3
2 157 Duncan Fuller SR 18:48.8
3 159 Sam Ives FR 18:49.8
4 166 Oliver Sugarman FR 18:58.1
5 167 Ben Pesco SO 18:58.8
6 (212) Gh Wood FR 19:36.8
7 (228) Matthew Haefner SO 19:57.0
26. 754 Homer (18:39.9 93:19.3 2:11.7)
========================================
1 75 Freideric Handelmann SR 17:25.7
2 101 Evan Ulrich SO 17:54.6
3 155 Kory Platt SR 18:46.3
4 209 Joe Settineri SO 19:35.3
5 214 Tyler Hatfield JR 19:37.4
6 (236) Jackson Dowdle JR 20:07.3
7 (240) Nick Guerrera JR 20:11.6
27. 769 Bath-Haverling (18:44.7 93:43.5 1:42.3)
========================================
1 89 Ben McCarthy SR 17:42.1
2 147 Jordan Cash FR 18:36.6
3 162 Tyler Smith FR 18:56.2
4 173 Torrin Lisi SO 19:04.2
5 198 Corey Sprague FR 19:24.4
6 (243) Hunter Bresee FR 20:20.9
7 (252) Sam Yoder FR 20:53.5
28. 780 LaFayette (18:46.0 93:49.7 3:35.4)
========================================
1 33 Connor Oakman SO 16:38.6
2 127 Ethan Murray FR 18:17.9
3 148 John Miske SR 18:39.5
4 231 Emerson Shenandoah SO 19:59.7
5 241 Jeremy Reynolds FR 20:14.0
6 (246) Tanner Fitzpatrick SO 20:24.0
29. 783 Cazenovia (18:45.0 93:44.9 1:48.5)
========================================
1 78 Kevin Ridings JR 17:29.6
2 139 Sean Satchwell JR 18:24.2
3 187 Cody Dennis SR 19:15.4
4 189 Brendan Coffey FR 19:17.6
5 190 Connor Carroll SR 19:18.1
6 (211) Trevor Slocum JR 19:36.1
7 (220) Joseph Zambito SR 19:49.9
30. 812 APW (18:52.3 94:21.3 2:08.4)
========================================
1 76 Zach Mosher SR 17:27.5
2 113 Sage Bartlett SO 18:11.1
3 206 Joe Karboski SO 19:33.2
4 207 Brandon Sebelowitz SO 19:33.6
5 210 Masato Wada SR 19:35.9
6 (254) Anthony Haywood SR 20:56.4
31. 844 Southern Cayuga (18:59.1 94:55.5 3:50.5)
========================================
1 26 Tom Miller SR 16:30.7
2 151 Brendan Gill JR 18:42.1
3 188 Sam Nolan SO 19:15.7
4 235 Chiba Woollett JR 20:05.8
5 244 Ben Davis FR 20:21.2
6 (253) Austin Beaudin SO 20:56.0
7 (257) Greg Lamphier SO 20:58.0
32. 861 Phoenix (19:00.7 95:03.5 1:07.0)
========================================
1 130 Alex Brutcher SO 18:19.1
2 174 Mike Leach SR 19:04.4
3 177 Kellen Arnold SO 19:06.3
4 179 Anthony Brienza SR 19:07.6
5 201 Jason Nipper SR 19:26.1
6 (223) Eric Hillpot SR 19:51.9
7 (232) Brian Stafford SR 20:00.0
33. 873 Skaneateles (19:05.5 95:27.2 2:37.1)
========================================
1 70 Cooper Watt JR 17:21.8
2 118 Christopher Niehbur SO 18:13.6
3 226 Dominic Grasso SO 19:54.5
4 229 Joe Capozza FR 19:58.4
5 230 Stephen Ciaccio SO 19:58.9
6 (248) Calvin Stone FR 20:37.4
7 (275) Alex Vanriper FR 24:40.4
34. 881 Cato-Meridian (19:20.9 96:44.3 3:26.8)
========================================
1 93 Joe Phillips SO 17:45.2
2 131 Nic Krupa SR 18:20.1
3 137 Joe Brown JR 18:22.7
4 259 Dakota Jezerski SR 21:04.3
5 261 William Burridge JR 21:12.0
35. 902 Pulaski (19:10.3 95:51.2 1:57.0)
========================================
1 117 James Morrissette SO 18:12.9
2 145 Tyler Hitchcock SR 18:27.9
3 169 Joe Falciatano SR 19:00.0
4 233 Larry Halsey SR 20:00.5
5 238 Randy Novak JR 20:09.9
36. 930 Oswego (19:14.5 96:12.1 1:31.5)
========================================
1 135 Dalton Babcock FR 18:22.4
2 165 Evan James SO 18:57.8
3 192 Paul Oleyourryk JR 19:21.0
4 213 Christian Davis SO 19:37.0
5 225 Alex Flack SO 19:53.9
6 (242) Patrick Baer SR 20:16.6
37. 939 Sandy Creek (19:32.1 97:40.3 3:03.9)
========================================
1 114 Troi Wall SO 18:11.7
2 115 Jesse Cornell FR 18:12.5
3 200 Steven Cooper SR 19:25.4
4 247 Brody Cooley SO 20:35.1
5 263 Elijah Clark SR 21:15.6
6 (272) Chase Pappa FR 22:56.9
38. 968 Faith Heritage (20:47.3 103:56.1 9:31.9)
========================================
1 109 Jordan Neider SR 18:07.1
2 171 Eric Mohr SO 19:01.9
3 186 Ofrona Reid JR 19:15.1
4 224 Ben Masten FR 19:53.0
5 278 Collin Capone SO 27:39.0
39. 972 Mynderse Academy (19:32.3 97:41.3 3:53.3)
========================================
1 56 Tyler Pratt SR 17:06.0
2 176 Nick Shaffer SO 19:05.4
3 237 Ruiauri Orlando SR 20:08.6
4 245 Adam Palmer SR 20:22.0
5 258 Quinton Baxter SR 20:59.3
6 (262) Peter Roloson SO 21:12.4
7 (264) Ryan Sandroni JR 21:19.2
40. 986 Groton (20:02.2 100:10.8 6:10.3)
========================================
1 24 Jason Jenks SR 16:28.6
2 205 Josh Marlette SR 19:32.9
3 221 Andrew Ferris SO 19:50.7
4 265 Matthew Adams SR 21:39.7
5 271 David Scott SR 22:38.9
6 (273) Kody Ferris SR 24:28.0
7 (277) Frankie Paetow SO 25:53.8
41. 1073 Fabius-Pompey (20:15.9 101:19.1 4:15.5)
========================================
1 123 Matt McGarry SR 18:17.0
2 182 Zach Olmstead SR 19:10.8
3 249 Ben Stroh FR 20:38.0
4 250 Ryan Mahar JR 20:40.8
5 269 Kevin Niles FR 22:32.5
6 (270) Patrick Hryckiewicz JR 22:36.8
42. 1150 Blessed Virgin Mary (20:41.7 103:28.4 3:24.6)
========================================
1 168 Aaron Jones JR 18:59.4
2 193 Andrew Jones SO 19:21.3
3 255 James Kimball JR 20:57.3
4 266 Brandon Brandenburg SO 21:46.4
5 268 Brice Webster SO 22:24.0
Like·Comment·Share·E-mail·279787 views
|